Призабута історія – сільським громадам

У рік 95-річчя створення Чернігівського району, за сприяння Національної бібліотеки України імені Володимира Вернадського, реалізую краєзнавчий проект – цифрую статті та фото з чернігівських газет за 1918–1941 роки. 

За певних обставин у наш час у сільських громадах мало що знають про життя в селах період до Другої світової війни. Але ж саме в той час поступово змінювався вигляд наших сіл, у побут людей входило багато чого нового. Саме це і фіксувалося на шпальтах газет у статтях та замітках тодішніх журналістів, місцевих дописувачів.

Із довоєнними газетами почав працювати при підготовці до друку збірників з історії Седнева, Шестовиці, Дніпровського та Пакуля. Також ці матеріали зібрані про Старий Білоус і Ведильці. Звичайно, що наявність поширеної інформації в літописах громад про довоєнний період сіл тільки збагачує наші знання з місцевої історії та її розуміння в сучасному контексті.

Цікавими є матеріали про перші демонстрації фільмів у селах Піски (1919 рік) та Рудка (1929 рік). Світлини із зображенням наших земляків почали розміщувати в газетах з 1926 року – спочатку у вигляді малюнку, а вже з початком 30-х років друкуються фото.

Фотокопії газетних статей

Протягом останніх місяців, напрацьовані фотокопії газетних статей, презентував та передав сільським громадам під час зустрічей в селах Анисів, Кувечичі, Шестовиця, смт Седнів. Також ці матеріали передані місцевим краєзнавцям: Юрію Дахну з села Москалі, Сергію Горобцю з села Петрушин, Івану Кирієнку з села Черниш, Віктору Єремі з села Андріївка.

Андрій Курданов вручає фотокопії газетних статей у смт Седнів

Андрій Курданов вручає фотокопії газетних статей у селі Шестовиця

Процес вивчення старих газет триває. Маю домовленості з іншими сільськими громадами щодо проведення презентації матеріалів.

Андрій КУРДАНОВ

Опубліковано у Інше | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.