Одним з основних напрямів діяльності Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва є робота з молодим поколінням. Діти будуватимуть майбутнє, і тому інвестиції в них – це запорука успішності нашої країни.
У Прилуцьких навчальних закладах надають важливого значення вихованню дітей, створенню сприятливих умов для їхнього інтелектуального та духовного розвитку, творчому самовдосконаленню, фізичному стану учнів та їхньому спортивному вихованню. В межах співпраці Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва з Прилуцькою міською радою та, з метою додаткового заохочення обдарованої молоді Прилук, було вирішено організувати заохочувальний захід для найкращих обдарованих дітей Прилуччини – екскурсійну поїздку до Києва. Втілити цей задум домовились спільно голова Прилуцького відділення Павло Олександрович Кривонос та Прилуцький міський голова Ольга Михайлівна Попенко. Одночасно – в Прилуках і в Києві, створили робочі групи та почали працювати. Після погодження з начальником управління освіти Прилуцької міської ради Сергієм Михайловичем Вовком цієї пропозиції, міському методичному центру було надано доручення оголосити вимоги для учнів, які за своїми досягненнями в навчанні та за активну участь у шкільних заходах, могли б поїхати до Києва.
Вирішили відібрати переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, переможців спортивних змагань і творчих конкурсів по кожному закладу освіти міста та встановити відсоткове співвідношення, згідно якого було визначено кількість місць від кожного закладу освіти. Кількість найкращих учнів було погоджено з директорами загальноосвітніх закладів міста. Вони разом зі шкільним активом визначали, хто саме з переможців конкурсів поїде на екскурсію.
Одночасно, в Прилуках і в Києві, почали розглядати можливі варіанти пізнавальної екскурсійної програми по місту з оглядом об’єктів загально- національного значення. А враховуючи дитячу рухливість, вирішили внести до цієї екскурсійної програми елементи спортивно-розважального характеру. Провести зазначені заходи погодили 4 квітня. Основним об’єктом відвідування визначили Національний спортивний комплекс «Олімпійський». Для організації поїздки управлінням освіти Прилуцької міської ради було укладено договір з перевізником, який зобов’язався виділити 2 автобуси на 35 місць. Перед поїздкою методичний центр запросив учасників поїздки для оголошення плану екскурсії, ознайомлення з правилами техніки безпеки та обговорення організаційних питань.
Сонячним ранком вирушили до Києва. Все складалося як по нотах. Столиця України зустріла добрим весняним днем. О 10-ій годині ранку біля центрального входу до НСК «Олімпійський» школярів з Прилук чекали заступник голови Прилуцького відділення Микола Павлович Гордієнко та активіст земляцтва – Володимир Миколайович Радченко. Супроводжувати Прилучан запланованим маршрутом по Києву доручили Людмилі Михайлівні Тимофієвій.
Почалась екскурсія по НСК «Олімпійський». Що може бути цікавіше, ніж відвідування музею стадіону та фотографування на п’єдесталі переможців? Свята святих стадіону – місця, що викликають найбільший інтерес у шанувальників футболу, місця, де улюблені гравці готуються до майбутнього матчу.
Під час екскурсії ми відкрили таємні куточки арени, нам розповіли багату 90-річну історію та безліч вражаючих фактів про стадіон, продемонстрували потенціал для розвитку європейського спорту на одній з найсучасніших арен світу. У зоні гравців ми відвідали роздягальні ФК «Динамо», пройшли по тунелю до яскравого світла – арени. Після виходу на поле нам дали можливість пробігти по доріжках. Настрій – чудовий! Тільки встигай фотографувати! Ми пізнали грандіозність і масштабність НСК «Олімпійський» – головної арени України, класу «Еліт», – і з захватом розповідали проходячи до автобусу, що чекав для продовження екскурсійної програми, Анастасія Макаренко та Тарас Литвиненко, учні 11-го класу 7-ї школи, дипломанти науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, гімназисти 1-ї гімназії: учень 11-го класу Артем Владіміров, Артем Коробка, що навчається в 10-ому класі цього закладу, вони також переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики, математики, української мови та літератури.
Сідаючи в автобус, який було надано київськими земляками, гомоніли, посміхалися, ділилися враженнями. Далі рушили маршрутом: парк Тараса Шевченка – Оперний театр – Золоті ворота – Софійська площа (Софійський Собор) – Михайлівська площа (Михайлівський Собор) – Десятинна церква – Андріївська церква – Андріївський узвіз – Майдан Незалежності – Європейська площа – Урядовий квартал – Музей історії України у Другій світовій війні. По завершенню пізнавальної екскурсії діти прогулялися Парковим пішохідним мостом з правого на лівий берег Дніпра в напрямку Труханового острову, де їх зустріли представники Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва: голова відділення Павло Кривонос та його заступник Микола Гордієнко. Земляки запросили делегацію з Прилук на територію спортивно – відпочинкового комплексу для дипломатів на Трухановому острові, де учні активно відпочивали. Грали в настінний теніс, стріляли з лука, каталися на авто для гольфу та на велосипедах. Павло Олександрович розповів, що навчався в 3-й Прилуцькій школі та на згадку про зустріч вручив всім пам’ятні подарунки. А Катерині Нестеренко, учениці 10-го класу 3-ої школи, переможцю Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики та математики подарував сувенірну футболку та кепку, які виготовляють для іноземців-дипломатів.
Діти були приємно вражені від зустрічі з земляками. Дякуємо Прилуцькому відділенню Чернігівського земляцтва за цю чудову інформативну та пізнавальну екскурсійну поїздку і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з ними.
Тетяна КЛИМЕНКО, методист управління освіти Прилуцької міської ради