На свято Трійці гостинна Сновська земля приймала прихильників української народної творчості з усієї Чернігівщини на ІХ обласному фольклорному фестивалі-конкурсі імені Василя Полевика.
На початку заходу всі учасники вшанували пам’ять знаного уродженця Сновщини. Біля будинку культури відбулася урочиста церемонія покладання квітів до меморіальної дошки.
Протягом цілого дня 37 творчих колективів різного віку з усіх куточків області, яких об’єднує спільне захоплення українською народною піснею та багатими фольклорними традиціями рідного краю, демонстрували свої музичні виступи на сцені будинку культури та в селі Займище.
Урочисте дійство продовжилося на співочому полі в села, де були організовані майстер-класи, виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, спортивні змагання й інші ігрові заходи.
Учасників мистецького заходу привітав Сновський міський голова Олександр Медведьов. Учасників фестивалю також щиро вітав Почесний громадянин села Займище, ініціатор і засновник фестивалю – Леонід Смоляк. До привітань долучилася голова Сновського відділення Чернігівського земляцтва Лариса Моцар. Вона передала вітання учасникам фестивалю від столичних земляків, а кожний колектив отримав Подяку Товариства «Чернігівське земляцтво» та подарунок. Крім того, земляцтво надало фінансову допомогу для організації харчування колективів у сумі три тисячі гривень.
На березі чарівної річки Снов було оголошено остаточні результати та нагороджено переможців конкурсу. Завершилось свято виступом солістів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм і шоу кульок гігантів студії «Ванільне небо».
Як було згадано вище, у фестивалі взяли участь 37 колективів – це близько 600 чоловік. Дуже приємно, що кількість учасників фестивалю з року в рік зростає, а ще приємніше це те, що в фестивалі-конкурсі беруть участь дитячі колективи, тому сіверський фольклор і обрядові пісні, зібрані і оброблені Василем Полевиком, а їх близько 4500, відроджуються, живуть і будуть жити, бо в них є достойні правонаступники. Честь і хвала керівникам колективів, що в наш непростий час, не втрачають оптимізм і в супереч всіх негараздів відроджують, бережіть і примножують етногрвфічну і фольклорну спадщину Чернігівщини!
Лариса МОЦАР