Відзначили ювілей створення музею

60 років тому, 23 січня, в смт Сосниця вперше відкрилися двері родинної хати українського режисера, сценариста та письменника зі світовим іменем Олександра Петровича Довженка.

З того часу і понині гостинно приймає відвідувачів музей Олександра Довженка (нині – Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Петровича Довженка – єдиний на сьогодні музей видатного кінематографіста).

І ось сьогодні, 23 січня, в музеї відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 60-річчя від дня його створення.

В рамках відзначення було проведено круглий стіл «Особливості роботи музею в сільській місцевості. Виклики і переваги», на який було запрошено доповідачів з Сосницького (начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту Сосницької селищної ради Ігор Кустенко, завідувач Сосницького краєзнавчого музею імені Юрія Виноградського Віталій Супрун), Менського (директор Менського краєзнавчого музею імені Володимира Покотила Віталій Круглий), Борзнянського (директор обласного історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша «Ганнина Пустинь» Юрій Блоха) районів, з міста Чернігова (заступниця директора Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського Наталія Коцюбинська, завідувачка екскурсійним відділом Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського Наталія Самохіна), а також з Недригайлівського (директор Недригайлівського краєзнавчого музею «Посулля» Іван Абаровський) району Сумської області.

Впродовж двох годин присутні ділилися досвідом роботи в музеях, співпрацею зі шкільними закладами, з громадами, туристичними агентствами, обмірковували можливості та потенціал брендування своїх населених пунктів і культурних закладів.

Одночасно можна було ознайомитись з фотовиставкою «Шість десятків у чорно-білих кадрах» та з виставкою книг відгуків, що велися в музеї з 1960 року та до сьогодні. Ці виставки діятимуть у музеї ще тиждень.

Також відбулася урочиста програма, яку відкрила та вела директорка музею, заслужений працівник культури України Любов Наконечна. У своєму виступі вона ознайомила присутню аудиторію з діяльністю закладу, його історією та шляхом становлення, основними досягненнями за час його існування, а також згадала тих, хто своєю працею створював музей.

Потім Любов Миколаївна запросила до слова того, хто працював у музеї в свій час, а зараз допомагає у його роботі. Це Олександра Бушай – вчителька Сосницької ЗОШ І-ІІ ступенів, котра розповіла про перші кроки творення музею та запропонувала невеликий концерт силами учнів школи.

Щоб привітати з ювілеєм музей на захід прийшли почесні гості з області, керівники району та селища, наукові співробітники музеїв Чернігівщини, керівники місцевих установ і організацій, представники ЗМІ та всі охочі.

Зокрема, вітали колектив музею радник голови обласної ради Дмитро Никоненко, голова Сосницької райдержадміністрації Олег Максименко, заступник голови районної ради Геннадій Смаглюк, представник Сосницької селищної ради Андрій Ткач, заступник директора Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського Андрій Лісовий і завідуюча відділом науково-освітньої роботи Наталія Самохіна, заступниця директора Чернігівського літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Наталія Коцюбинська, директор Недригайлівського краєзнавчого музею «Посулля» Іван Абаровський. Від Сосницького відділення Чернігівського земляцтва вітала Валентина Мовчан.

Вітання також лунали від керівників організацій і установ району та селища, які тісно співпрацюють з музеєм. Крім того, працівники селищного будинку культури підготували цікаву концертну програму, де використали пісні із збірки Олександра Довженка.

Валентина МОВЧАН

Фото автора

Опубліковано у Ювілеї | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Відзначили ювілей створення музею

  1. Сергій Ковтун коментує:

    Літературно-меморіальний музей Олександра Довженка, що має обласне підпорядкування, є головним закладом культури на теренах Сосниччини і одним з головних закладів культури Чернігівської області. Щорічно в день народження Олександра Петровича до музею з’їжджаються й українські кіномитці.
    Без перебільшення, найкращим вітанням з нагоди 60-річчя музею могло б бути розширення його площ і надання статусу національного.
    Однак, цього не сталося, хоч і було докладено чимало зусиль, але не тими, від кого залежали розширення площ (облдержадміністрація) і підготовка до надання статусу (департамент культури ОДА, колектив музею). А тому й спромоглися на круглий стіл з назвою «Особливості роботи музею в сільській місцевості. Виклики і переваги».
    Можливо я чогось не знаю, але не пам‘ятаю про підтримку Олександра Девженка і всього, що з ним пов‘язано, з боку нашого земляцтва, крім окремо взятого Сосницького відділення. Олександр Петрович Довженко – це постать не тільки всеукраїнського значення-це постать світового значення. На мою думку, Олександр Довженко не докінця визнаний в Україні тому, що цього не хочуть у Москві і Московії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.