5 квітня учасники візиту обміну в Боснію та Герцеговину ділились своїм досвідом під час зустрічі Платформи громадської участі у відновленні Городнянської громади. Зокрема, боснійський досвід відновлення – над чим нам вже зараз потрібно думати та як не повторити їх помилки.
Учасники поїздки – заступник міського голови Ігор Лахнеко та керівник ГО «Городнянщина майбутнього» Світлана Томаш поділилися з присутніми своїми враженнями від поїздки.
Вони подякували організаторам за таку надану можливість і зазначили, що чудово, що є небайдужі люди, які переймаються долею України і її майбутнім і шукають можливості, щоб допомогти країні подолати наслідки війни. Бо хоча війна ще не скінчилась, про це треба думати вже сьогодні.
Сподобалась сама подорож, можливість побачити як живуть інші країни, почути людей, зрозуміти як в Боснії організована діяльність громадських організацій, наскільки там активна молодь і познайомитись з тими шляхами, якими країна виходила з післявоєнної кризи.
Позитивним бачиться те, що в Боснії дуже багато громадських організацій, які беруть активну участь у відновленні. І до цієї діяльності активно залучається молодь. Вона не байдужа до всіх процесів, які відбуваються в країні, добре розуміється у всіх політичних і релігійних питаннях.
Дещо збентежило те, що хоча минуло три десятиліття після закінчення босніійської війни, країна все ще перебуває в стадії відновлення – принаймні, боснійці вважають, що вони ще не подолали наслідки війни. І для того, щоб їх подолати, залучаються не стільки місцеві ресурси й можливості, а чекають фінансової підтримки й допомоги від іноземних донорів. Самі боснійці відзначають, що в країні могутньо процвітає корупція, яка дозволяє верхівці безнаказано привласнювати кошти донорів і благодійників, які надають їх для відновлення.
У будь-якому разі, обмін досвідом – це не тільки запозичення позивного, а й знайомство з тими негативним факторами, які Україні треба обійти на шляху свого відновлення. Тому такі знайомства й поїздки є важливими й корисними.
Світлана ТОМАШ
На це відреагував посол України у Боснії і Герцеговині Василь Кирилич.
«Терористи винагороджують терористів. Слуги винагороджують своїх господарів. І першими, і другими керує страх. З часом цей страх з’їдає і терориста, і слугу».
ЇЗДИЛИ ДО ТЕРОРИСТІВ?
На це відреагував посол України у Боснії і Герцеговині Василь Кирилич.
«Терористи винагороджують терористів. Слуги винагороджують своїх господарів. І першими, і другими керує страх. З часом цей страх з’їдає і терориста, і слугу».
ДУЖЕ ЦІКАВО, ХТО ОРГАНІЗАТОРИ (спонсори) ПОЇЗДКИ ДЕЛЕГАЦІЇ (заступник міського голови Ігор Лахнеко та керівник ГО «Городнянщина майбутнього» Світлана Томаш)?
В СТАТТІ ЖОДНОЇ ЗГАДКИ, КУДИ, В ЯКЕ МІСТО ЇЗДИЛА ДЕЛЕГАЦІЯ!
ЧИ НЕ ТОМУ, ЩО ПО ФАКТУ ЇЗДИЛИ В Республіку Сербську, ЯКА ПІДТРИМУЄ ПУТІНА ТА МОСКОВІЮ?
Читайте, що про них пишуть ЗМІ:
Лідер Республіки Сербської назвав українського посла «небажаною особою». В МЗС України відреагували
Денис Булавін
12 Січня 2023 06:39
Проросійський лідер боснійських сербів Мілорад Додік оголосив посла України у Хорватії та Боснії і Герцеговині за сумісництвом Василя Кирилича «небажаною особою» у Республіці Сербській. В МЗС України відреагували.
Трохи передісторії
Нещодавно Додік нагородив президента рф володимира путіна орденом у межах відзначення 9 січня як Дня Республіки Сербської, пише видання Slobodna Dalmacija.
«Це честь для Республіки Сербської, що путін висловив готовність отримати таку нагороду», — сказав він журналістам.
На це відреагував посол України у Боснії і Герцеговині Василь Кирилич.
«Терористи винагороджують терористів. Слуги винагороджують своїх господарів. І першими, і другими керує страх. З часом цей страх з’їдає і терориста, і слугу».
Федерація Боснія і Герцеговина – одна з двох складових Боснії і Герцоговини. Республіка Сербська – державне утворення на території Боснії і Герцоговини, утворене в результаті Дейтогської угоди, оскільки населені боснійськими сербами території проголосили незалежність своєї Республіки Сербської на початку 1992 року у відповідь на ініційований тоді ж боснійцями-мусульманами вихід Боснії і Герцеговини зі складу Югославії. Дуже складно у цьому розібратися, але при бажанні це можливо, щоб зрозуміти, що Ви помиляєтесь стосовно претензій до земляків-городнянців.
Дай Бог, щоб мої сумніви були безпідставні. Та відповіді на свої сумніви я не отримав…
Зате я не помиляюсь стосовно стосунків керівництва Республіки Сербської та РФ. Посол України у Боснії і Герцеговині Василь Кирилич теж не помиляється: https://hromadske.ua/posts/lider-respubliki-serbskoyi-nazvav-ukrayinskogo-posla-nebazhanoyu-soboyu-v-mzs-ukrayini-vidreaguvali?tag=respublika-serbska
Городнянці вивчали досвід у Боснії і Герцоговині, а не в Республіці Сербській. У даній публікації мова не йде про Республіку Сербську. Саме тому не має підстав влаштовувати тут дискусію стосовно стосунків Республіки Сербської та РФ, хоч Ви й праві щодо них. Адже є бажаючі з обох сторін розбурхати конфлікт на Балканах.
Таке враження, що наївність та простодушність учасників та організаторів (спонсорів) поїздки просто зашкалює!
Їхати через всю Європу, щоб зустрітись з представниками сербських імперіалістів- окупантів?
Так їхні «друзья і соратнікі» є значно ближче, в брянській області!
Невже ви не знали, що ще півроку тому лідер боснійських сербів і член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік приїздив до Москви для зустрічі з Путіним та прямо підтримав агресію росії в Україні!
Про це повідомляли всі ЗМІ України!
Читайте тут: https://www.pravda.com.ua/news/2022/09/20/7368299/