Засідання Чернігівського Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад у Ніжині: про відбудову області та План перемоги

Сьогодні у Ніжині відбулося розширене засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У діалозі офлайн – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської облради Олена Дмитренко, народний депутат Сергій Гривко, очільники районів та громад. Цей майданчик для зустрічі уже не раз доводив свою ефективність.

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус подякував громадам за підтримку Плану перемоги. Громади прийняли 46 звернень до 13 країн.

Чернігівщина також долучиться до роботи по формуванню Внутрішнього плану перемоги, який нещодавно представив Президент Володимир Зеленський.

Сьогодні у фокусі – питання життєдіяльності регіону.

«Говорили про міжнародне співробітництво. Наразі Чернігівщина вже має 600 партнерів. Закликаю зміцнювати і розширювати міжнародні зв’язки», – сказав В’ячеслав Чаус.

«З початку повномасштабного вторгнення укладено 408 документів про співпрацю. Понад 620 реципієнтів отримують допомогу в рамках укладених документів. При цьому, безпосередньо Чернігівською ОВА напрацьовано 53 документи про співпрацю», – зазначила в.о. заступника директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Леся Козачок.

Особливу увагу приділили відновленню області. Перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем акцентував на тому, що зараз кількість зруйнованих ворогом об’єктів на Чернігівщині сягає 15 тисяч. На жаль, знищених будівель стає усе більше. Попри все – відбудованих теж. Костянтин Мегем закликав нарощувати темпи відновлення регіону.

Начальник управління освіти та науки Чернігівської ОДА Юрій Музика зосередився на профільних питаннях. 359 закладів загальної середньої освіти мають укриття – це 95%. 50,5 тисяч учнів вийшли на очне навчання. У 2022 році «офлайн» навчалося 19% дітей, у 2024 році вдалося вийти на показник 59%.

Лише у 2024 році для облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівщини з державного бюджету виділено 610,9 млн грн. Субвенція (8 проєктів) – 152,74 млн грн, дотація (8 проєктів) – 458,24 млн грн.

Ще одне важливе питання – підтримка бізнесу.

«Є грантові програми та державні програми кредитування. Вони працюють. Одна із найефективніших – «Доступні кредити 5-7-9%». Готуємо відповідні звернення до профільного міністерства щодо продовження програми. Це питання потребує уваги на рівні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові. Зазначу, що дієвий інструмент взаємодії з підприємцями – щотижневі діалоги влади з бізнесом», – акцентував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

В.о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області Тетяна Рубан говорила про оптимізацію податкової служби в області та резерви податкових надходжень до місцевих бюджетів. Начальник ОВА зазначив – тут необхідна посилена комунікація органів місцевого самоврядування з податковою службою.

Серед інших важливих питань – підтримка ветеранів, збереження археологічної спадщини, розвиток молодіжної інфраструктури області. Завжди на контролі – безпекова ситуація, фортифікація та енергонезалежність.

На засіданні Конгресу В’ячеслав Чаус представив радника з питань ветеранської політики. Ним став Дмитро Позняк.

«Дмитру Позняку – 26. Він захищав Україну на фронті. Демобілізувався через тяжке поранення. Дмитро не на словах знає про потреби ветеранів. Від сьогодні він – радник голови Чернігівської ОДА з питань ветеранської політики. Радий вітати в команді», – сказав заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Учасники Конгресу також мали змогу побувати у різних локаціях міста. У маршруті – Центр підтримки підприємництва відділу економіки виконавчого комітету Ніжинської міської ради (Бізнес Хаб), Ніжинський міський молодіжний центр, Ніжинська гімназія №3.

Серед локацій, запропонованих учасникам засідання — ветеранський простір «Незламні», що відкрили у Ніжині навесні 2024 року. Створили його з ініціативи волонтерки Інни Кулинко.

У просторі можна отримати юридичну та психологічну допомогу, скористатися послугами коворкінга, дитячої кімнати, спортзали та кінозали. Також тут є кав’ярня та місце для спілкування.
Ветерани, які відвідують простір, говорять, що це саме те місце, де вони почуваються комфортно, розповідає Інна Кулинко.

Під створення простір «Незламні» Ніжинська міська рада передала частину приміщення закритої школи; перший грант у розмірі мільйона гривень надала організація Cedos, згодом до фінансування і облаштування приєдналися спонсори та міста-побратими.

Також делегати відвідали швейне виробництво, розташоване у тій самій будівлі — соціальний проєкт для внутрішньо переміщених осіб та жінок, які постраждали від війни.

Завдяки грантовим коштам ПРООН тут придбали сучасне автоматизоване швейне обладнання, а для майбутніх працівниць забезпечили професійне навчання, психологічну допомогу та послуги соцпрацівника.

Нині тут працюють 12 жінок, у тому числі з інвалідністю. Керує виробництвом Оксана Бут, переселенка з Гуляйполя. Відшивають зокрема постільну білизну, спецодяг та працюють над розширенням асортименту. Готові виконувати замовлення громад Чернігівщини, як-от на пошив білизни для соціальних закладів, робочого одягу для комунальних працівників, прапорів тощо.

За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Читайте детальніше:

ЗАСІДАННЯ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОФІСУ КОНГРЕСУ МІСЦЕВИХ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ВЛАД У НІЖИНІ: ПРО ВІДБУДОВУ ОБЛАСТІ ТА ПЛАН ПЕРЕМОГИ

 

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.