33 роки тому українці підтвердили Акт проголошення державної Незалежності України

1 грудня 1991 року в Україні був проведений референдум на підтвердження Акту про державну Незалежність, що його ухвалила Верховна Рада 24 серпня того ж року. На референдумі понад 90 відсотків сказали «так» незалежній державі. 

Ствердно на це запитання відповіли 28 мільйонів 804 тисячі українців (або 90,32%), взяли участь у голосуванні 31 мільйон 891 тисяча громадян (або 84,18%)

Паралельно були проведені перші всенародні вибори президента – перемогу здобув Леонід Макарович Кравчук до цього Голова Верховної Ради України. Друге місце у представника «Народного руху» В’ячеслава Максимовича Чорновола.

Також важливим було те, що позитивний результат було отримано в усіх 24 областях, Автономній республіці Крим та двох містах зі спеціальним статусом – Києві та Севастополі.

З точки зору сьогодення, цікавими виглядають результати голосування на Донбасі і в Криму:

Донецька область – 83,9%

Луганська – 83,86%

Крим – 54,19%

місто Севастополь – 57,07%

Також референдум дав старт міжнародному визнанню щойно відновленої Української держави. Першою одразу Україну визнала Польща, трохи не встигла за нею, але була першою державою Заходу – Канада. Першою відкрила посольство в Києві Угорщина, піднявши статус свого консульства, яке існувало в Києві з радянських часів. США та провідні держави Заходу визнали незалежність України в кінці грудня…  

На думку багатьох, у цей день офіційно затвердилось встановлення модерної Української Державності і одночасно з тим, українці повернули не туди, коли з вибором на посаду Президента представника старої совєцької системи, обрали будівництво фактично «урср – 2».

Проте ті, хто більше знав  про Леоніда Кравчука вважають, що треба було його підтримати на президентських виборах 1994 року, що вже на наступних президентських виборах міг би бути обраним і В‘ячеслав Чорновол.

З Історії  України 

Опубліковано у Інше | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.