Городнянська громада: незламність, підтримка, розвиток

Городнянська громада – це прикордонний край, що межує з двома державами-агресорами. Війна створює значні виклики для життя та розвитку нашої громади, проте її мешканці – люди сильного духу, які залишаються тут, працюють, підтримують армію, виховують дітей і будують своє майбутнє. Ми прагнемо зробити життя в громаді комфортним, безпечним і забезпечити необхідні умови для розвитку. Нажаль, наслідки «сусідства» з державою-агресором нам всім відомі, тому викликів, що постають перед нашою громадою, з кожним днем все більше, а ресурсів для їх подолання не завжди вистачає. В цьому контексті дуже важливо відзначити ту провідну роль, яку відіграють благодійні організації, фонди, міжнародні програми та інші партнери, які підставляють дружнє плече в такий важкий час для нашої держави.

Форми та зміст нашої взаємодії з партнерами мають різноманітний характер та охоплюють широкий спектр питань, які в кінцевому рахунку допомагають зменшити негативний вплив війни та підтримують мешканців нашої громади. За 2024 рік зроблено чимало, однак хочеться відмітити найбільш важливі проєкти та заходи, які вдалось реалізувати за допомогою та через партнерів, зокрема:

1) В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Допомога 2.0. Програми U-Lead з Європою» Городнянська громада отримала набір інструментів, мікроавтобус Fiat Оlmedo Ducato, Мікроавтобус  MERCEDES-BENZ та фронтальний навантажувач «KIMA» K 1600.

2) Завдяки співпраці міської ради з Чернігівським регіональним відділенням Асоціації міст України та Pontis Foundation стала можлива реалізація проєкту «Капітальний ремонт  приміщень будівлі за адресою: місто Городня, вулиця Чумака,14» по облаштуванню кімнат для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

3) За сприяння Норвезької ради у справах біженців (NRC) громада отримала 20 зарядних станцій EcoFlow DELTA 2 для забезпечення старостатів резервним джерелом живлення в умовах відключень електроенергії.

4) Чернігівський осередок Благодійного фонду «Рокада» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR Ukraine) здійснили істотну допомогу родинам, що постраждали від військових дій. Дві родини з нашої громади отримали нові модульні будинки Q-home.

5) В рамках партнерства з Програмою розвитку ООН (UNDP) на стадії реалізації 3 проєкти: студія психологічного відновлення, створення лабораторії 3D друку та створення поліцейської станції в місті Городня. Даним проєктом також передбачено закупівлі меблів та комп’ютерної техніки для її облаштування.

6) В межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансованого Європейським Союзом відкрито поліцейську станцію в селі Хоробичи.

7) Городнянська громада отримала шкільний автобус для підвозу дітей від Благодійної організації «Фонд відбудови України» у співпраці з Чернігівською ОДА.

8) За сприяння міжнародної організації Save the Children на території громади здійснені роботи з облаштування ручних колонок для водопостачання. Завдяки цьому мешканці населених пунктів Солонівка, Гніздище, Стовпівка, Півнівщина, Хоробичі, Ваганичі, Діврівне, Політрудня, Пекурівка та Конотоп отримали поліпшення в частині доступу до питної води.

9) За рахунок коштів ТОВ «Байєрсдорф Україна» у співпраці з ГО «Городнянщина майбутнього» реалізувано проєкт по ремонту частини підвального приміщення КНП «Городнянська міська лікарня». В рамках проєкту було здійснено демонтажні роботи, кладочні та опоряджувальні роботи, а також влаштовано систему водопостачання та каналізації в тому числі каналізаційні установки, зроблено монтаж системи електропостачання та електроосвітлення та монтаж системи вентиляції.

10) В рамках співпраці з ГО «Центр Доброчин», за фінансування міжнародної організації «PAX» та фонду «Giro555» було облаштовано меблями і обладнанням укриття в КЗ «Городнянський ліцей №2», КЗ «Хоробицький ліцей», та КЗ «Городнянська школа мистецтв імені Лідії Кондрашевської».

11)  За фінансової підтримки та сприяння фінського фонду «Фінська Церковна допомога», було реалізовано проєкт по облаштуванню укриття в КЗ «Смичинський ліцей».

Також, додатково, за рахунок цього фонду, було поставлено в 2 міські ліцеї та Смичинський ліцей –  вогнегасники, аптечки, ємності для води, світильники та інше обладнання.

12) Облаштування укриття та проведення ремонту в укриття КЗ «Городнянський ясла-садок №4», що реалізовано за підтримки та фінансової допомоги фонду «Людина в біді»;

13) Громада стала учасником проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який впроваджує НГО Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки проєкту HOVERLA / проєкт USAID в Україні,  в рамках якого здійснюється розробка нової Стратегії розвитку та Плану заходів із її реалізації Городнянської міської територіальної громади на період до 2027 року;

Реалізація зазначених проєктів та ініціатив не є вичерпним переліком заходів.

Значна пряма фінансова допомога від фондів надходила для придбання твердого пічного палива для домогосподарств різних категорій Це стало можливим завдяки підтримці Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), міжнародної організації FAO, NRC та благодійного фонду «Єдність за майбутнє» . Також значна допомога від DRC, міжнародної організації ZOA, та Місії Червоного Хреста надана для ремонту житла, яке міська рада придбала для внутрішньо-переміщених осіб в рамках програми «Цивільного захисту»

Активно триває співпраця з організаціями, що займаються гуманітарною допомогою, відновленням пошкоджених об’єктів, забезпеченням матеріалами, обладнанням, а також наданням психологічної та правової підтримки. Серед таких організацій: БФ «Право на захист», ZOA, БО «Людина в біді». БФ «Рокада», проєкт «Добробат», Місія Червоного Хреста в Україні та багато інших.

У 2024 році Городнянська громада отримала значну допомогу для покращення освіти та безпеки, а саме:

• Для дітей із вразливих категорій передано ноутбуки (ЮНІСЕФ).

• Поставлено генератори, комп’ютерну техніку та спортивний інвентар (БО «Сіверяни», Центр волонтерства та захисту).

• Для дистанційного навчання надано проектори та екрани (Libereco – Partnership for Human Rights).

• Реалізовано проєкт «Безпечне укриття» у співпраці з ГО «Доброчин».

Відділ культурм, сім’ї, молоді та спорту облаштував волонтерський хаб у межах ініціативи «Менеджмент волонтерства в громадах Чернігівської області» за підтримки ПРООН та ЄС.

Центральна бібліотека виграла грант у проєкті «Бібліотека – місце сили!». завдяки чому створено інноваційну послугу «Територія творчості».

У межах проєкту «Стійкість, безпека та добробут громад Чернігівської області у кризові часи» відкрито арт-реабілітаційний простір «Стійкість громади».

Допомога для забезпечення енергетичної незалежності, охорони здоров’я та соціальної підтримка була в наступному:

• Встановлено сонячні панелі на будівлі Городнянської міської лікарні (за підтримки БФ «Фортечний»).

• КНП «Городнянська міська лікарня» отримала медичне обладнання, меблі та медикаменти від міжнародних гуманітарних організацій (IMC, «Лікарі світу», PATH, ЮНІСЕФ).

• В рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» продовжують роботу 11 пунктів скринінгу.

• Працює проєкт REACH 95 «Впровадження самотестування на ВІЛ на рівні громади».

• Від Представництва Міжнародного Медичного Корпусу отримано реанімаційне та діагностичне обладнання, електрокардіографи, дефібрилятори, монітори пацієнта.

Це лише частина тієї допомоги, яку отримала Городнянська громада у 2024 році.

Всі ці ініціативи стали можливими завдяки небайдужості міжнародних партнерів, благодійних фондів, волонтерів, громадським організаціям, земляцтву, які підтримують людей, що залишаються в прифронтових територіях і продовжують будувати своє життя. Попереду ще багато викликів, але ми знаємо, що разом – ми сила!

Щиро дякуємо всім нашим партнерам і благодійникам за допомогу! Разом ми робимо нашу громаду сильнішою, безпечнішою та комфортнішою для життя!

Андрій БОГДАН

 

 

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.