Цього року наш славний Чернігів відзначив 1323-тю річницю своїх «народин».
1300 років Чернігів святкував у вересні 1992-го – до міста з цієї нагоди приїхав перший президент незалежної України Леонід Макарович Кравчук, який на реконструйованому Валу відкрив новий пам’ятник Тарасові Григоровичу Шевченку.
Однак, якщо взяти до уваги книгу документів і матеріалів «Чернігову 1300 років» відомого дослідника слов’янської культури та історії Древньої Русі, дійсного члена АН СРСР з 1958 року Бориса Олександровича Рибакова (21 травня (3 червня) 1908– 27 грудня 2001), в якій у зверненні «До читача», зазначено: «Праці археологів останнього часу розсунули хронологічні рамки існування Чернігова…, що дає право в 1990 році відзначити 1300-літній ювілей міста».
Борис Рибаков – дуже авторитетний учений. Він особисто брав участь в археологічних дослідженнях нашого Чернігово-Сіверського краю, а точніше – проводив розкопки в Чернігові та Любечі, що додає шляхетності чернігівській старовині. І все ж він назвав умовну дату заснування міста.
Але все це аж ніяк не вплинуло на наш настрій коли на запрошення Чернігівського міського голови Олександра Володимировича Соколова ми з Миколою Прокоповичем Компанцем і Андрієм Леонідовичем Жинським вирішили взяти участь у святкових заходах з нагоди Дня міста та 72-ї річниці з дня визволення Чернігова від нацистських загарбників і, зокрема, в офіційному прийомі Чернігівського міського голови 20 вересня.
День видався надзвичайно сонячним, а з ранку вулиці міста освіжив осінній дощ. Ми ще були в дорозі, а на нас вже чекали представник від міста – заступник директора КП «Чернігівводоканал» Григорій Васильович Коломійчук, а також активісти двох земляцьких відділень: Сосницького – Ніна Дмитрівна Грицай і Чернігівського – Олексій Юрійович Єршов та Микола Іванович Ногач.
На офіційний прийом Чернігівського міського голови, що проходив у «Градецькому», прибули делегації з міст-партнерів – Гомеля (Білорусь) та Огре (Латвія), а також з Прилук, Славутича, Сум, Ніжина. Були присутні почесні та відомі громадяни міста Чернігова, керівники установ, закладів і підприємств обласного центру.
З привітальним словом до присутніх звернувся міський голова Олександр Соколов.
Затим по черзі виступили представники всіх делегацій, які прибули на прийом.
Зворушливим був вітальний виступ голови Чернігівського відділення земляцтва Миколи Компанця. Він, крім щирого вітання з Днем міста та 72-ою річницею визволення Чернігова від нацистських загарбників, зробив коротку характеристику зробленого у Чернігові за останні роки, незважаючи на складні часи в історії міста та держави. Микола Прокопович також наголосив, що Чернігів – одне з кращих і найгарніших міст України, а все це сталося завдячуючи працелюбним чернігівцям і міському голові, що перебуває на своєму місці та плідно працює на благо обласного центру зі славною історією. Патріарх столичного земляцтва Микола Компанець побажав чернігівцям, щоб вони й надалі мали такого працелюбного міського голову, як Олександр Соколов. Адже кому, як не йому, Миколі Прокоповичу – людині, що не на словах, а на ділі внесла значний вклад у розвиток рідного краю, по праву робити подібні побажання.
Після його виступу, багато хто з присутніх виявив неабияке бажання з ним поспілкуватися.
Очільнику міських освітян Володимиру Петровичу Купріяненку також було про що поділитися з головою земляцького відділення, що охоплює Чернігів і Чернігівський район.
Підсилило нашу гордість за земляків-чернігівців відвідання виставки «Увічнені у бронзі» відомого українсько-польського скульптора, члена земляцтва Геннадія Олексійовича Єршова, що відкрилася в Борисоглібському соборі 18 вересня.
За екскурсовода був батько Геннадія Олексійовича – Олексій Єршов.
Порадував нас вигляд придеснянської новобудови – гарного житлового комплексу.
Олексій ОРЄХОВИЧ
Фото автора
Приємно проведений час з друзями не тільки поліпшує настрій, а й продовжує життя! Побільше б приємних моментів у житті нам усім …