Представники Борзнянського відділення Чернігівського земляцтва та члени Носелівського земляцтва взяли участь у ІІІ Всеукраїнському фестивалі «Відродження села, його духовності і культури», що проходив 4-5 червня у селі Піски Бахмацького району під незмінним девізом – «Моє село – моя столиця, моя провінція свята».
Ініціатор, засновник та голова оргкомітету фестивалю – голова приватного сільськогосподарського підприємства (ПСП) «Пісківське», депутат обласної ради Валерій Колоша. Валерій Петрович любить село, працює в селі на благо України, добре розуміє важливість духовності та культури. Адже без них неможливо побудувати процвітаючу державу з європейськими цінностями.
Програма фестивалю була дуже захоплююча. За два роки фестиваль набув популярності. Тож у невелике село Піски з’їхалося багато творчих професійних і самодіяльних колективів та гостей.
Багато людей взяли участь у святковій почесній ході. З піснями люди йшли від пам’ятного знака Христа Спасителя до Співочого поля, край села, де і відбулися святкові дійства.
З вітальними словами до учасників фестивалю звернулися заступник голови обласної ради Арсен Дідур, депутат обласної ради Валерій Колоша, голова райдержадміністрації Віктор Міщук, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня, голова районної ради Віталій Кочерга. Представники духовенства освятили відкриття фестивалю.
Вітаючи учасників святкового заходу, Арсен Дідур наголосив, що дуже приємно, що таке мальовниче село Піски припало до душі своєю гостинністю та неповторною атмосферою як численним народним митцям, творчим колективам нашого прекрасного краю, неординарним особистостям і жителям Сіверщини, так і гостям з інших куточків України. На його переконання, цей масштабний культурно-мистецький форум сприятиме відкриттю нових творчих обдарувань, збагаченню духовних і культурних традицій українського села.
– Величезна подяка учасникам фестивалю – спільноті обдарованих людей, об’єднаних ідеєю виховання патріотичної молоді. Цьогорічна мистецька акція стане великою школою професійної майстерності, допоможе багатьом талановитим виконавцям відкрити широку панораму для культурної співпраці. Бажаю учасникам, організаторам та гостям фестивалю творчого натхнення, красивих виступів, нових ідей, а фестивалю подальшого процвітання в ім’я добробуту Бахмаччини й України, – привітав учасників і гостей Віктор Міщук.
Концертну програму розпочав хор «Благовіст» чоловічого Благовіщенського монастиря з міста Ніжин.
У рамках заходу виступали духовий оркестр Державної служби України з надзвичайних ситуацій, академічний ансамбль пісні і танцю Чернігівської філармонії «Сіверські клейноди», група «BIG BOSS», гурт «Смоляни». В конкурсі фольклорних колективів взяло участь чотирнадцять колективів із різних куточків Чернігівської області. В складі журі були відома співачка та телеведуча, народна артистка України Оксана Пекун і поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда.
Прикрасою свята стало показове кінно – трюкове шоу від членів клубу «Козацький Герць» під керівництвом Євгенія Крутова з міста Чернігів.
Захоплювали присутніх майстер – класи від народних умільців: коління та пиляння дров, їзда верхи на коні, орання плугом землі, молотіння пшениці ціпом, косіння трави, розпис українськими візерунками, виготовлення борошна на жорнах, плетіння з соломи, клас гончарства, ковальство та багато всього цікавого і корисного, що може бути у сільському житті.
Були в програмі також виступи танцюристів, спортсменів клубу хортингу «Клейнод» (місто Семенівка Чернігівської області), майстер-класи, показ народних обрядів, парад вишиванок, виставки народних умільців, розваги для дітей.
Особливий фурор викликала до себе зірка української естради та телебачення, співачка і телеведуча, народна артистка України Оксана Пекун.
Для відпочинку та ночівлі гостей було розбите наметове містечко, працювала польова кухня, яка радо пригощала всіх запашним кулішем.
З усього було видно – в черговий раз фестиваль у Пісках об’єднав патріотів України, для котрих не байдуже її майбутнє та доля українського села. Показав багатство українського мистецтва, творцем якого був і є наш талановитий народ.
Вокальний жіночій колектив «Полісяночка» з села Носелівка за підтримку та зміцнення духовних і культурних традицій українського народу нагороджений дипломом І ступеня. Диплом вручив Степан Галябарда.
Вітаємо переможців!
Володимир ЛЕМІШ
Молодці борзнянці, що побували на фестивалі!