Український архівіст, історик, журналіст, державний і громадський діяч, заслужений працівник культури України Борис Васильович Іваненко народився у жовтні під Святу Покрову, а в метриках записали – 20.
Хоч народився Борис Васильович на благословенній Шевченківській землі, але дитинство і юність провів на Чернігівщині, а потім в області тривалий час працював після закінчення історико-філософського факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
На берегах Десни, де квітував дивовижний талант Олександра Петровича Довженка, народилася та виросла його мати – Надія Миколаївна Довженко, родичка славетного письменника і кінорежисера.
Саме в Сосниці сім’я Довженків-Іваненків багато днів окупаційного лихоліття переживала, рятуючись від нацистського арешту після зрадницького доносу на них у тому районі Чернігівщини, де вчителювали батьки Бориса Іваненка.
На відміну від тих людей (не сосничан – прим. автора), що донесли окупантам на вчительську сім’ю, Борис Васильович все своє життя творив добро.
Вдячні сосничани пам’ятають про особистий внесок Бориса Іваненка в створення літературно-меморіального музею Олександра Довженка, відновлення Сосницького району, а також в ухваленні рішень щодо будівництва нового кінотеатру на батьківщині геніального митця.
До 80-річного ювілею одна з вулиць Сосниці (саме та, в приміщенні на якій Довженки-Іваненки переживали окупацію) за рішенням сесії селищної ради отримала ім’я Бориса Іваненка.
Пам’ятають його в Сосниці і як автора багатьох поетичних творів.
А тому не випадково учасники літературного об’єднання «Убідь», які зібралися на своє чергове зібрання, не забули побувати біля пам’ятної дошки Бориса Васильовича, що встановлена на Алеї видатних діячів Сосниччини, яку відкрили минулого місяця з легкої руки Олексія Орєховича.
Серед присутніх, крім авторки цих рядків і директора Сосницької районної бібліотечної системи Лілії Мучти, на зібранні були: сосничани – Микола Адаменко, Ніна Пода, Віра та Микола Ковальчуки, Володимир Чернявський, Петро Макаренко, Тетяна Довгань; Микола Ходот з Авдіївки; Олександр Хоменко із Спаського.
Член Національної спілки письменників України, поет і письменник Микола Адаменко належить до числа тих сосничан, хто знав Бориса Іваненка найдавніше від усіх присутніх на зібранні.
А Микола Ходот ознайомив «убідьчан» зі своїми новими авторськими піснями, що сподобались би самому Борису Васильовичу.
Валентина МОВЧАН
Чудова публікація, з якої видно одно з призначень Алеї видатних діячів Сосниччини – щоб земляки-сосничани у День народження в такий спосіб могли вшановувати пам’ять того чи іншого видатного земляка (в даному випадку – Бориса Васильовича Іваненка). В черговий раз хочется висловити слова подяки всім, хто приймав участь у створенні Алеї.