Про бойовий шлях Пінської і Дніпровської військових флотилій

Столичні пошуковці пропонують нашим історикам разом написати нову книгу про військово – морську історію Чернігівщини. Про це говорили на краєзнавчій конференції Чернігівського району. Бойовий шлях Пінської і Дніпровської воєнних флотилій цікавить київських дослідників давно, і у пошуках матеріалів вони плідно співпрацюють з чернігівськими колегами. 

Київське Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту займається вивченням бойового шляху Пінської і Дніпровської воєнних флотилій. У цьому питанні столичні пошуковці плідно співпрацюють з чернігівськими краєзнавцями.

Олександр Мармашов, керівник ГО «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту»: «Мало хто знає в Чернігові, що з 43-го року існувала військово-морська база Дніпровської військової флотилії. Сюди кораблі приходили, звідси вони відправлялися по Десні на Київ, потім вони вже брали участь у визволенні Білорусії, Польщі. І, до речі, єдина флотилія взагалі з військово-морського флоту, ті, які штурмували Берлін – це були напівглісери Дніпровської військової флотилії, і прапор військово-морської цієї флотилії висів на Рейхстазі поваленому».

Ветеранів, які брали участь у тих історичних подіях, вже немає в живих, тому інформацію краєзнавці шукають в архівах. Працюють не лише в Україні та державах колишнього Радянського Союзу, а й в Німеччині, Польщі, Сполучених Штатах Америки. Матеріалу багато, на його основі знімають фільми, видають книги. Радо відгукнулися на запрошення взяти участь у краєзнавчій конференції Чернігівського району.

Олександр Мармашов, керівник ГО «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського флоту»: «Для нас дуже цікаво побувати на цій конференції, звернутися до істориків району, щоб спільно нам написати книгу про бойовий шлях Чернігівського загону Пінської військової флотилії і про Дніпровську військову флотилію, що тут базувалася».

Учасники конференції краєзнавців Чернігівського району говорили і про книги, які вже готуються до видання. Зокрема, про афганців і воїнів інших військових конфліктів, історії окремих сіл, поетичні новинки.

Оксана ІЛЬЧУК

Опубліковано у Вшанування пам'яті | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.