Меттью Лі, Аамер Мадхані та Зік Міллер • 2 червня 2024 г. / Matthew Lee, Aamer Madhani and Zeke Miller • 2 июня 2024 г.
ВАШИНГТОН — Президент Джо Байден дав Україні добро на використання американської зброї для удару всередині Росії з обмеженою метою захисту Харкова, за словами двох американських чиновників, знайомих із цим питанням.
Чиновники, які побажали залишитися анонімними для обговорення чутливого питання, підкреслили, що політика США, яка закликає Україну не використовувати надані США ракети великої дальності та інші боєприпаси для наступальних ударів усередині Росії, не змінилася.
Цей крок стався після того, як українські офіційні особи посилили заклики до адміністрації США дозволити своїм силам захищатися від атак з російської території.
Про рішення Байдена вперше повідомило Politico.
ЦЕ ГРАЖДА ОНОВЛЕННЯ НОВИН. Попередня історія AP наведена нижче.
———
WASHINGTON — President Joe Biden has given Ukraine the go-ahead to use American weaponry to strike inside Russia for the limited purpose of defending Kharkiv, according to two U.S. officials familiar with the matter.
The officials, who requested anonymity to discuss the sensitive matter, underscored that the U.S. policy calling on Ukraine not to use American-provide long-range missiles and other munitions to strike inside Russia offensively has not changed.
The move comes as Ukrainian officials have stepped up calls on the U.S. administration to allow its forces to defend itself against attacks originating from Russian territory.
Biden’s decision was first reported by Politico.
THIS IS A BREAKING NEWS UPDATE. AP’s earlier story follows below.
*****
ПРАГА (AP) – Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер розкритикував спроби Росії посіяти розбрат у демократіях за допомогою дезінформації після того, як натякнув, що адміністрація Байдена незабаром може дозволити Україні використовувати боєприпаси, надані США, для ударів усередині Росії.
У зв’язку зі збільшенням числа офіційних осіб, які заявляють, що Україна повинна мати можливість захищати себе, атакуючи цілі на російській території, Блінкен приєднався до міністрів закордонних справ НАТО на зустрічі в Празі, де він сказав, що використання Москвою дезінформації є «отрутою», і підписав угоду з чеським урядом для боротьби з нею.
Він також відвідав чеську військову базу, де побачив бронетехніку, яку Прага надсилає до Києва, щоб допомогти боротися з вторгненням Росії, і взяв участь у брифінгу щодо чеської ініціативи поставити Україні мільйон боєприпасів до кінця року.
«Ми знаємо, що основний фронт у нашій конкуренції, наші суперницькі відносини, зокрема з Росією, знаходяться на інформаційному фронті», – сказав Блінкен.
Він сказав, що угода з Чехією – 17-та подібна угода, яку США підписали з країнами-партнерами – допоможе «ефективно боротися з дезінформацією, яка є отрутою, яку наші супротивники вводять у наші демократії».
«Чим більше ми зможемо зробити разом як між нашими країнами, так і з іншими країнами, тим ефективніше ми будемо викривати це та мати справу з цим», — сказав Блінкен журналістам на церемонії підписання з міністром закордонних справ Чехії Яном Липавським.
Ліпавський погодився, зазначивши, що чеська влада нещодавно викрила масштабну кампанію дезінформації, яку підтримувала Росія.
«Ми стикаємося з протистоянням між демократіями та автократіями», – сказав Ліпавський. «Кремль почав націлюватися на демократії по всьому світу за допомогою кібервійни, пропаганди та операцій впливу, і цю небезпеку просто більше не можна недооцінювати».
На окремому заході, пов’язаному з НАТО, у четвер Ліпавський сказав, що Україні потрібні ресурси, щоб протистояти невпинним нападам Росії.
«Україна не може воювати проти Росії з однією рукою за спиною», – сказав він. «Україна має бути здатною боротися з варварським вторгненням Росії навіть на території Росії. Політична рішучість має бути підкріплена надійними можливостями».
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив норвезькому мовнику NRK, що його країна вважає, що Україна «має кристально чисте право згідно з міжнародним правом атакувати Росію всередині Росії в рамках захисту своєї території».
Вторгнення Росії в Україну та підтримка спроб України відбити це буде основною темою зустрічей міністрів закордонних справ НАТО у четвер і п’ятницю – останньої великої дипломатичної зустрічі альянсу перед самітом лідерів у Вашингтоні в липні, присвяченому 75-й річниці його заснування.
У середу в Молдові Блінкен заявив, що політика США щодо того, як Україна розгортає американську зброю, постійно змінюється, що свідчить про те, що Вашингтон може скасувати неписану заборону на використання Україною американської зброї для нападів на територію Росії.
Хоча офіційні особи США наполягають на тому, що формальної заборони немає, вони давно дали зрозуміти, що вважають, що використання американської зброї для нападу на цілі всередині Росії може спровокувати ескалаційну відповідь з боку Москви, те, що пообіцяв російський президент Володимир Путін.
Ця позиція, схоже, переглядається, і Блінкен зазначив, що «відмітною ознакою» позиції адміністрації Байдена щодо України є «адаптація та коригування» за потреби. Блінкен відвідав Київ на початку травня місяця і почув прямий заклик президента України Володимира Зеленського використовувати військову допомогу США для ударів по російських позиціях, звідки здійснюються напади на Україну.
«Змінювалися умови, змінювалося поле бою, змінювалося те, що Росія робить у тому, як вона проводить свою агресію, ескалацію, ми також адаптувалися та пристосовувалися, і я впевнений, що ми продовжуватимемо це робити. “, – сказав Блінкен на прес-конференції в Кишиневі.
«На кожному кроці на цьому шляху ми адаптувалися та коригували, як це було необхідно, і це саме те, що ми будемо робити надалі», — сказав він. «Ми завжди слухаємо, ми завжди навчаємось і ми завжди приймаємо рішення щодо того, що необхідно для того, щоб Україна могла ефективно продовжувати захищати себе, і ми продовжуватимемо це робити».
Раніше цього тижня президент Франції Еммануель Макрон і голова НАТО Йенс Столтенберг заявили, що західні країни не повинні заперечувати, якщо Україні потрібно завдати удару всередині Росії, щоб захистити себе. Столтенберг підтвердив цю позицію в четвер.
«Я вважаю, що настав час переглянути деякі з цих обмежень, щоб дати українцям можливість справді захищатися», — сказав він. «Ми повинні пам’ятати, що це таке. Це загарбницька війна, розв’язана Москвою проти України».
Право на самооборону, за його словами, «включає також нанесення ударів по законних військових цілях за межами України».
Дописувач Associated Press Карел Янічек взяв участь у цьому звіті.
Стежте за репортажами AP про держсекретаря Ентоні Блінкена на сторінці https://apnews.com/hub/antony-blinken.
———
PRAGUE (AP) – U.S. Secretary of State Antony Blinken on Thursday assailed Russian attempts to sow discord in democracies with misinformation after hinting the Biden administration may soon allow Ukraine to use American-supplied munitions to strike inside Russia.
With an increasing number of officials saying Ukraine must be able to defend itself by attacking targets in Russian territory, Blinken joined NATO foreign ministers for a meeting in Prague, where he said Moscow’s use of misinformation and disinformation was a “poison” and signed an agreement with the Czech government to combat it.
He also toured a Czech military base, where he saw armored vehicles that Prague is sending to Kyiv to help fight Russia’s invasion and received a briefing on a Czech initiative to supply Ukraine with a million rounds of ammunition by the end of the year.
“We know that a major front in the competition that we have, the adversarial relationship that we have, notably with Russia, is on the information front,” Blinken said.
He said the agreement with the Czechs – the 17th such accord the U.S. has signed with partner nations – would help “to effectively deal with misinformation and disinformation, which is a poison being injected into our democracies by our adversaries.”
“The more we’re able to do together both between our countries but also with other countries, the more effective we’re going to be exposing it and dealing with it,” Blinken told reporters at a signing ceremony with Czech Foreign Minister Minister Jan Lipavsky.
Lipavsky agreed, noting that Czech authorities had recently exposed a major Russian-backed misinformation campaign.
“We are facing confrontation between democracies and autocracies,” Lipavsky said. “The Kremlin has started targeting targeting democracies all around the world with cyber warfare, propaganda and influence operations and this danger simply cannot be underestimated any more.”
At a separate NATO-related event on Thursday, Lipavsky said Ukraine needs resources to counter Russia’s relentless assault.
“Ukraine cannot fight against Russia with one hand tied behind its back,” he said. “Ukraine must be able to fight against Russia’s barbaric invasion even on Russian territory. Political resolve must be backed by credible capabilities.”
Norway’s foreign minister, Espen Barth Eide, told Norwegian broadcaster NRK that his country believes Ukraine “has a crystal-clear right under international law to attack Russia inside Russia as part of the defense of its territory.”
Russia’s invasion of Ukraine and support for Ukrainian attempts to repel it will be a major focus of the NATO foreign minister meetings on Thursday and Friday – the alliance’s last major diplomatic gathering before a leaders’ summit in Washington in July to mark the 75th anniversary of its founding.
On Wednesday in Moldova, Blinken said that U.S. policy on how Ukraine deploys American weapons is constantly evolving, suggesting that Washington may rescind an unwritten prohibition on Ukraine’s use of them for attacks on Russian territory.
Although U.S. officials insist there is no formal ban, they have long made clear that they believe the use of American weapons to attack targets inside Russia could provoke an escalatory response from Moscow, something that Russian President Vladimir Putin has promised.
That position appears to be being reconsidered, and Blinken noted that it was a “hallmark” of the Biden administration’s stance on Ukraine to “adapt and adjust” as needed. Blinken visited Kyiv earlier this month and heard a direct appeal from Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy to use U.S. military assistance to strike positions in Russian from where attacks on Ukraine are launched.
“As the conditions have changed, as the battlefield has changed, as what Russia does has changed in terms of how it’s pursuing its aggression, escalation, we’ve adapted and adjusted too, and I’m confident we’ll continue to do that,” Blinken said at a news conference in Chisinau.
“At every step along the way, we’ve adapted and adjusted as necessary, and so that’s exactly what we’ll do going forward,” he said. “We’re always listening, we’re always learning, and we’re always making determinations about what’s necessary to make sure that Ukraine can effectively continue to defend itself, and we’ll continue to do that.”
Earlier this week, French President Emmanuel Macron and NATO chief Jens Stoltenberg said that Western countries should not object if Ukraine needs to strike inside Russia to defend itself. Stoltenberg reaffirmed that position on Thursday.
“I believe that time has come to (re)consider some of these restrictions to enable the Ukrainians to really defend themselves,” he said. “We need to remember what it is. This is a war of aggression launched by choice by Moscow against Ukraine.”
The right to self-defense, he said, ” includes also striking legitimate military targets outside Ukraine.”
Associated Press writer Karel Janicek contributed to this report.
Follow the AP’s coverage of Secretary of State Antony Blinken at https://apnews.com/hub/antony-blinken.
Джерело / Source: The Washington Times