Блінкен в Японії говорить про загрози від російської співпраці з Північною Кореєю

Під час візиту до Японії, останнього на посаді державного секретаря США, Ентоні Блінкен подякував Токіо за підтримку України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен тисне руку головному секретарю Кабінету міністрів Японії Йошімасі Хаясі в резиденції прем’єр-міністра Шігеру Ішіби в Токіо. Японія, 7 січня 2025 року. REUTERS/Issei Kato

Блінкен зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою в Токіо у вівторок, щоб обговорити «величезний прогрес, досягнутий американо-японським альянсом за останні кілька років».

Як повідомили у Держдепартаменті США, йдеться, зокрема, про схвалення великого продажу зброї, згідно з яким США продадуть Японії ракети середньої дальності на суму близько 3,5 мільярда доларів.

Проти цього продажу виступав Китай, який вважає, що такий продаж підриває стабільність у регіоні.

Держсекретар США Блінкен та міністр закордонних справ Японії під час зустрічі «підкреслили свою рішучу підтримку України в російській загарбницькій війні».

Як повідомляє Держдеп, держсекретар засудив ескалацію розгортання військ Північної Кореї до Росії та обговорив з японським колегою «глибоку стурбованість щодо підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії».

Раніше США звинуватили Росію в постачанні військового обладнання та навчанні північнокорейських військових.

Днем раніше Блінкен провів зустріч із південнокорейськими лідерами. Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі 6 січня висловив стурбованість поглибленням зв’язків між президентом Росії Володимиром Путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином.

«У нас є підстави вважати, що Москва має намір поділитися передовими космічними та супутниковими технологіями з Пхеньяном, і що Путін може бути близький до того, щоб змінити багаторічну політику Росії та прийняти програму ядерної зброї КНДР», – сказав Блінкен.

Ці коментарі прозвучали лише через кілька годин після того, як Північна Корея запустила балістичну ракету в Східне море.

Північна Корея підтвердила, що у понеділок запустила гіперзвукову балістичну ракету нового типу середньої дальності. Про це повідомило 7 січня державне Корейське центральне новинне агентство (ЦТАК).

Видання зазначило, що ракета досягла висоти майже 100 кілометрів і дальності польоту 1500 кілометрів.

6 січня Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) Південної Кореї повідомив, що Північна Корея здійснила запуск, ймовірно, гіперзвукової ракети, у напрямку Східного моря. За даними відомства, ракета пролетіла близько 1100 кілометрів і впала у море між Корейським півостровом і Японією.

Повідомлення надійшло у період політичних потрясінь у Південній Кореї, коли президенту країни Юн Сук Йолю було оголошено імпічмент після його короткочасного указу про введення воєнного стану.

Прем’єр-міністр Японії Ішіба висловив стурбованість тим, що прискорені темпи ракетних випробувань Північної Кореї розширюють її можливості.

Поїздка Блінкена до Японії затьмарена рішенням президента США Джо Байдена заблокувати заявку найбільшої в Японії металургійної компанії Nippon Steel на придбання американського виробника сталі U.S. Steel за 14,9 мільярда доларів.

Оглядачі зазначають, що відмова, оголошена в п’ятницю, поставила під загрозу зусилля США зміцнити зв’язки між Вашингтоном, Сеулом і Токіо, які розбудовували для протидії військовій потужності Китаю.

Ішіба назвав рішення Байдена заблокувати купівлю U.S.Steel таким, що «бентежить».

У понеділок Nippon Steel і U.S. Steel подали позов, звинувачуючи Байдена в порушенні Конституції США, через його рішення заблокувати їхнє злиття. Вони назвали фіктивною перевірку з національної безпеки і вимагали від федерального суду США скасувати президентську заборону.

Попри невдоволення Токіо, аналітики кажуть, що, враховуючи спільне занепокоєння обох країн безпекою щодо Китаю, будь-яка шкода їхнім ширшим відносинам, ймовірно, буде обмеженою на тлі політичних змін у США, де Дональд Трамп стане президентом 20 січня.

Після візиту до Південної Кореї та Японії Блінкен має намір відвідати Францію.

У повідомленні використано інформацію АР, Reuters.

Джерело: «Голос Америки»

Опубліковано у Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.