Про це начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов заявив під час виступу на форумі “Геноцидальні практики рф в Україні: від Голодомору до російсько-української війни”.
Кирило Буданов наголосив, що нинішнє військово-політичне керівництво держави-агресора росії цілеспрямовано вело підготовку до геноциду українців ще задовго до початку повномасштабного вторгнення.
Зокрема, у статті російського диктатора путіна, опублікованій в липні 2021 року, кремлівський вождь вкотре заперечив право української нації на існування.
«Пропаганда росії, вищі органи державної влади, високопосадовці і вся державна машина, отримавши таке благословення від свого керівника неодноразово закликали до знищення українців», ― нагадав начальник ГУР МОУ.
За словами керівника воєнної розвідки, тотальна українофобія торкнулась всього суспільства росії.
«Геноцид українців є не лише державною політикою рф, а й обов’язковим суспільним переконанням, спущеним згори», ― констатував Кирило Буданов.
Перед повномасштабним вторгненням в Україну російським окупантам проводили інструктажі щодо розташування колективних могил.
«[До розстрільних списків] мали увійти вчителі української мови, літератури, історії, ветерани АТО, журналісти, науковці, письменники, священники Православної церкви України та інших конфесій, які підтримували Україну, громадські й політичні діячі, очільники органів державної влади та самоврядування», ― повідомив начальник ГУР МО України.
Маніакальні інструкції і настанови синхронно втілювались у різних регіонах України, куди вторглись російські окупанти.
«Ми бачили жахливі масові злочини проти українських громадян, факти яких стали відомі на весь світ. Звірства підрозділів зс рф у Бородянці, Бучі, Гостомелі, Ізюмі, Маріуполі та багатьох інших населених пунктах України показали, що ці однакові та синхронні дії опирались на чіткі доктринальні положення російської геноцидальної політики влади та військового керівництва», ― підсумував Кирило Буданов.
Форум «Геноцидальні практики рф в Україні: від Голодомору до російсько-української війни» відбувся 22 листопада 2024 року. Участь у роботі форуму взяли дослідники Голодомору, історики, представники громадськості, іноземні гості.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України