Доступність ліків і вакцин

Міністр охорони здоров’я України відвідав Корюківщину

Забезпечення мешканців віддалених сіл медичними препаратами – один із пріоритетів Уряду. Один з інструментів у цій справі – мобільні аптеки. Їх роботу на Чернігівщині вчора проінспектував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«В Чернігівській області вже працюють 2 мобільні аптечні пункти, які виїздять до сіл як Корюківської тергромади, так і низки населених пунктів Ріпкінської, Березнянської, Михайло-Коцюбинської та Менської ТГ. Мобільні аптеки обслуговують місцевих жителів за 24 маршрутами, які охоплюють 103 населених пункти, де відсутні аптеки», – наголосив урядовець.

За словами відвідувачів «аптеки на колесах», це дуже корисний та зручний сервіс, особливо для віддалених сіл, де треба виїжджати в інший населений пункт, щоб купити необхідні ліки.

Міністр охорони здоров’я України нагадав, що з квітня на Чернігівщині працює ще і пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека». Завдяки ньому можна отримувати ліки поштою, попередньо замовивши їх через контакт-центр.

Стосовно «Доступних ліків», то за словами Віктора Ляшка,  79 % аптек Чернігівщини вже працюють за цією програмою.

«Лише цьогоріч можливістю отримати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою скористалися майже 15 тисяч нових пацієнтів на Чернігівщині. Важливою є й активна залученість сімейних лікарів, які постійно контактують з пацієнтами та мають змогу безпосередньо інформувати їх про нові сервіси та можливості. Зокрема, і про постійне розширення програми. Нині до неї входить 532 препарати».

Серед питань обговорених на зустрічі з медичним персоналом Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги, представниками ОТГ та жителями громади – імунопрофілактика інфекційних захворювань.

Міністр зауважив, що питання вакцинації в регіоні «просідає». В області були затримки з постачанням вакцин. Втім зараз вони є в наявності і невдовзі громади отримають всі необхідні препарати.

Важливо, що з 1 серпня по всій країні, за рішенням Держкомісії з питань ТЕБ та НС, оголошено додатковий раунд з вакцинації дітей та ревакцинації проти дифтерії та правця дорослих, який триватиме до кінця року. За Національним календарем профілактичних щеплень ревакцинація проти дифтерії та правця безоплатна і доступна у кожному медзакладі «первинки» та пунктах щеплень. Перша ревакцинація проводиться в 16 років, далі щеплення проти дифтерії та правця проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом кожні 10 років.

Ознайомився Віктор Ляшко і з ходом підготовки до проведення будівельних робіт та облаштуванням укриття у Корюківській центральній районній лікарні. Проєкт реалізується в межах субвенції з державного бюджету. Загальна вартість – понад 26 мільйонів гривень.

«Цьогоріч Кабінет Міністрів України виділив 1 мільярд гривень на будівництво укриттів у медзакладах. Пріоритет віддається медичним закладам, розташованим ближче до територій активних бойових дій, де потреба в укриттях найбільш критична, щоб забезпечити належний захист і для пацієнтів, і для медиків», – наголосив очільник Міністерства охорони здоров’я України.

За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.