Гомельська угода про співробітництво між музеями

22 травня 2015 року відбувся ХІІ Гомельський економічний форум. Він працював у п’яти секціях, одна з яких стосувалася розвитку туризму. Делегацію Чернігівської області очолював голова облдержадміністрації Валерій Куліч. Серед багатьох «мільйонних» договорів, підписаних гомельчанами того дня, була й Угода про співробітництво між Державною історико-культурною установою «Гомельський палацово-парковий ансамбль» і Чернігівським обласним історичним музеєм імені Василя Тарновського.

FDD30B7C

Документ передбачає створення сприятливих умов для творчого співробітництва в галузі культури й мистецтва, музейної справи. Завдяки йому можна буде на підставі окремих договорів організовувати і проводити спільні й обмінні виставки та інші заходи, співпрацювати в галузі підвищення кваліфікації працівників і спеціалістів шляхом організації та проведення науково-практичних конференцій, семінарів з проблем музейної справи, обміну науково-методичною інформацією, інформацією про наукові дослідження в галузі культури й мистецтва, музейної справи, активно використовувати різноманітні форми наукового обміну і співробітництва.

Вже вісім років діє єдиний в Україні проект Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського «Музейний лекторій «Дорогами рідного краю», учасники якого за цей час понад п’ятдесят разів відвідували Гомель і знайомилися з тамтешніми пам’ятками історії та культури. Наші сподівання покладаємо на те, що підписана угода відкриє нарешті шлях у зворотному напрямку, і гомельчани, крім шопінгу, зможуть насолодитися чернігівськими музейними збірками та помилуватися чернігівськими архітектурними перлинами.

Правда є в цьому всьому гіркуватий присмак. Не варто навіть і порівнювати гомельські дороги (вулиці) з чернігівськими ямами та канавами, гомельські «під полу бокс» стрижені газони з нашими хащами, гомельські ошатні культурні установи з нашими облупленими пам’ятками.

Позатим, чекаємо на сябрів.

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.