І такі проблеми мають бути в полі зору сільських громад

У наш час села України переживають складний у всіх відношеннях період. Багато сіл просто зникає, в багатьох зникають всякі виробництва та руйнуються соціальна інфраструктура: закриваються школи, дитячі садки, лікарні, клуби, магазини тощо. Часто беззахисними залишаються люди похилого віку, одинокі, з інвалідністю, багато проблем щодо виховання дітей. 

Тому для сільських громад є актуальним створення сільських громадських центрів на базі закритих шкіл, клубів, лікарень тощо. Такі центри створюються для всієї громади та, зокрема, для людей похилого віку, одиноких, з інвалідністю. Тут може бути кімната для дітей. У цих центрах можуть бути магазин, медичний пункт, бібліотека, кімната для художньої самодіяльності, читальна зала, де можна проводити збори, колективні читання і обговорення, пограти в шахи тощо. А також тут можуть бути меморіальні кімнати чи сільський музей.

Ці центри можуть організовувати колективи по вишиванню, малюванню, а в літній сезон колективи по вирощуванню овочів, ягід і фруктів, збору лікарських трав та грибів.

На мою думку, такі центри будуть вирішувати багато соціальних проблем, організовувати життя селян, робити його змістовним, корисним і цікавим. Вони можуть ефективно реалізувати благодійництво та доброчинність.

Про такі сільські громадські центри необхідно говорити, писати, популяризувати кращий досвід.

Володимир ДАВИДЕНКО

Опубліковано у Інше | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.