Із Днем інженерних військ, панове!

Боги «дистанційної війни»

Безстрашні універсали. Люди з холодною головою і руками ювеліра. Це не про шпигунів і агентів у тилу ворога. Такої характеристики заслуговують побратими з групи інженерного захисту нашої бригади. Вона складається з інженерно-технічного та інженерно-саперного підрозділів. І всі вони відповідають за безпеку людей. Перші – під час спорудження та облаштування дротяних загороджень, фортифікаційних укріплень (окопи, бліндажі, перекриття), за маскування й зведення хибних позицій. Другі займаються встановленням мінно-вибухових загороджень, тобто мінуванням. Це відбувається щодоби, адже зараз 🩵46 оаембр стоїть в обороні. В наступі ж вони йдуть попереду всіх – прокладають шлях штурмовикам і техніці. Є й підрозділ важких механізованих мостів для наведення переправ, який зараз перебуває в резерві.   

«За рік з гаком перебіг війни змінився кардинально,

 – констатує командир відділення інженерно-саперної роти з позивним «Сява». 

– Ще на Запорізькому напрямку ворог використовував стандартні заводські боєприпаси. А зараз здійснено величезний крок у напрямку електроніки, обладнання пристроїв датчиками руху, сейсмічної активності. Живлення їм вистачає практично на рік бойового взведення. Це жахлива зброя!».

Зараз мінування проводиться з дронів, дистанційним способом. Як нами, так і противником. Це потребує насамперед переосмислення, перенавчання й постійного вдосконалення. 

«Наші хлопці постійно модернізують, вдосконалюють, доопрацьовують, створюють власні розробки. Друкують на 3Д-принтерах різноманітні муфти, перехідники, накольники, хвостовики, навіть корпуси боєприпасів для скидів і дистанційного мінування,

 – розповідає та водночас зосереджено шліфує деталі на верстаті головний сержант ІСР з позивним «Техас», у мирному житті гірничий підривник. 

– Допилюємо, відрізаємо, нарощуємо, шкуримо радянську спадщину. Міксуємо нові вибухові суміші, знаходимо нове застосування західним зразкам з країн-партнерів: США, Великої Британії, Данії, Румунії тощо».

Копіткою працею вони забезпечують потреби бойових підрозділів бригади у відбитті штурмів. Запас створюють постійно. Для різних видів «пташок» залежно від ваги боєприпасу. Роблять на замовлення й під потреби конкретних підрозділів. І створюють нові вироби: вигадали, втілили, запропонували побратимам. Одне з останніх таких «ноу-хау» призначене для знищення бліндажів. Працює надефективно.        

«По суті, це завод повного циклу – від виготовлення найменших деталей до готових виробів у польових умовах. По досвід і технології до нас приїздять з інших бригад – і ДШВ, і Сухопутних військ, і Морської піхоти. Таким  чином ми разом працюємо на знищення ворога, 

– з гордістю за своїх підлеглих розповідає Начальник відділення сил підтримки бригади на псевдо «Фугас». 

– Маємо чудовий сплав досвіду й молодості. Настрій у хлопців робочий, всі налаштовані на копітку працю заради перемоги». 

Втім, наявність сучасних саперних засобів, не скасовує ручну роботу сапера. І зараз вони постійно заходять на передову для розмінування, мінування, зміцнення укріплень і позицій. Заходять по темному й тієї таки ночі по темному виходять. Вдень відпочивають. Така собі добова ротація. 

«Ми запровадили ще один вид – навчання у країнах НАТО. Окрім нових знань, наші люди привозять звідти офіційні сертифікати з дозволами на гуманітарне розмінування. А тут поле непахане діяльності! Роботи вистачить на довгі роки по лінії всіх можливих міжнародних організацій. Тож працюємо з прицілом на майбутнє мирне життя», 

– резюмує «Фугас».



Відділення комунікацій 46 окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України 

PS: Хочеш допомогти десантникам? Стань Другом ДШВ! http://druzi.mil.gov.ua

Опубліковано у Захист і підтримка України, Привітання. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.