Минулої суботи, 26 травня, в Сосниці відбувся І Молодіжний фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш», ідея створення якого виникла ще кілька років тому.
Фестиваль, програма якого поєднує збереження та популяризацію спадщини Олександра Довженка, сприяє просуванню та інтеграції професійного і аматорського кіно в молодіжне середовище, провели на території Сосницького літературно-меморіального музею митця.
Вперше в рамках фестивалю Сосницю відвідало відоме мистецьке об’єднання «Народна філармонія», яке, крім того, являється партнером фесту. На сьогодні «Народна філармонія» – один з найвідоміших музичних колективів, який активно підтримує наших бійців у зоні проведення АТО – ООС і від початку війни здійснив понад 500 волонтерських концертних турів на Схід. Серед учасників колективу – заслужена артистка України Руслана Лоцман, народні артистки України Раїса Недашківська та Валентина Ковальська, співачка Тетяна Школьна, лауреат Міжнародного проекту «Диво UA» Тетяна Сарапіна.
Кожен бажаючий міг придбати сувеніри на згадку про Сосницю та фестиваль «Капелюш», відвідати літературно-меморіальний музей Олександа Довженка, взяти участь у майстер-класі з петриківського розпису від сестер Підгірніх чи попрактикувати стрільбу з лука.
Також під час фестивалю діяли різні виставки: «Ніч перед Різдвом» майстра Анатолія Семенцова, текстильних ляльок від Оксани Пульгун, ретро-гаджетів минулого століття для відеозапису, капелюхів минулого століття, різні фотовиставки та інші.
Після обідньої перерви учасники фестивалю вирушили до кінотеатру імені Олександра Довженка, де у теплій, доброзичливій і майже домашній атмосфері показали короткометражні стрічки: «Голден лав» Павла Острікова, «Сходознавець» Максима Курочкіна та Анастасії Матешко, а також відверту документалістику від Дмитра Глухенького.
До речі, один із гостей фестивалю – американський (Лос-Анджелес) кінорежисер і продюсер українського походження Vofka Solovei представив в рамках заходу фільм «Once upon a mine» («Міна») про події на Донбасі влітку 2014 року.
Всі, хто відвідали перегляд, мали змогу у невимушеній атмосфері поспілкуватися з режисерами.
А вже увечері, як і анонсувалося, під відкритим небом відбулося підведення підсумків конкурсу аматорського кіно «КіноКрок», на який подавали свої творчі спроби усі бажаючі.
Результати конкурсу наступні:
Третє місце – цікава робота підтримки нового руху «Плогінг», автор Марія Гирич.
Друге місце – авторське промо Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, автор Віталій Петрушенко.
Перше місце – неймовірно зворушлива робота в стилі «німого» кіно, яку зробив Денис Джима – учень Сосницького навчально-реабілітаційного центру.
Перший приз глядацьких симпатій – авторський досить оригінальний ролик «Гармонія природи», автор Оля Кузьменко.
Оргкомітет фестивалю «Капелюш» відразу оголошує старт кіноконкурсу «КіноКрок 2019».
Основні вимоги до конкурсних робіт:
до 10 хвилин тривалість;
виключно комедійний жанр(як для художніх, ігрових, соціальних, рекламних чи інших напрямків), але які мають чітку сюжетну лінію;
роботи із слайд-шоу фотографій та відео не прийматимуться до оцінювання;
відсутність сцен чи сюжетів, які вживають незаконні методи (насильство, образи, відверті сцени і т.д.).
Всі, хто бажає зробити краще, цікавіше, креативніше – може приступати до роботи вже зараз.
Сосницька селищна рада щиро дякує всім організаторам, гостям та учасникам фестивалю, а також ідейному натхненнику Андрію Ткачу та команді співорганізаторів Світлані Пастушенко, літературно меморіальному музею Олександра Довженка, Наталії Кузьменко, Євгену Хлистуну, народному аматорському колективу «Криниці», Марії Гирич, Віталію Супруну, Ользі Ярмуш.
Андрій ПОРТНИЙ