Квітневі турботи столичних семенівців

По Великодню земляки-семенівці зібрались на чергові збори для підведення підсумків за перший квартал. 

За традицією голова відділення Євген Клименко привітав ювілярів, вручив сувеніри, а лікар-травматолог Віталій Сунко за активну роботу та кваліфіковану медичну допомогу членам відділення був нагороджений відзнакою відділення, що її було засновано п’ять років тому, за порядковим номером 12.

Сюрпризом стало представлення нашої землячки, студентки-першокурсниці Київського національного університету імені Вадима Гетьмана Марини Меднікової – майстра спорту, чемпіонки світу 2016 року з хортингу, яку голова відділення запросив на збори. Марина розповіла про свої досягнення та підтримку розвитку українського виду спорту на Семенівщині. До речі, навіть форму спортсмени на всіх змаганнях мають вдягати лише кольорів національного прапору – жовту або синю. На пропозицію стати членом земляцтва Марина, не вагаючись, надала згоду та під оплески присутніх отримала земляцький значок.

Далі йшлося про обстеження у першому кварталі у Національному науковому центрі радіаційної медицини Національної академії медичних наук України 50 дітей з Семенівщини, які постраждали від наслідків катастрофи на ЧАЕС. Присутні висловили слова щирої вдячності голові молодіжного відділення земляцтва Валерію Демченку за допомогу у вирішенні цього питання.

Земляки тепло подякували і братам-скульпторам Івану та Віктору Липовкам, які під час відвідин могил своїх батьків знайшли можливість і час заїхати до гімназії № 2 та провести цікаву зустріч з творчими учнями у художній студії.

За ініціативою земляків спільно з редакцією газети «Життя Семенівщини» було організовано конкурс «Пізнай свій рідний край». За кілька днів після проведення зборів, 20 квітня 2018 року, делегація у складі Євгена Клименка, Анатолія Зайцева та Сергія Максименка вирушила до міста Семенівки.

За розмовами та спогадами час сплив швидко. І ось перше фото на межі Семенівського району.

У редакції нас зустрів відповідальний секретар Едуард Асмаковський, після чого відбулося підведення підсумків конкурсу. Протягом десяти турів учасники відповідали на запитання щодо життя Семенівщини, здобутків земляків, діяльності земляцтва. Передплатники телефонували до редакції, надсилали відповіді, надавали світлини. Деякі з питань були надскладними, до прикладу, питання про досить втаємничену постать нашого видатного земляка – феномена ракетобудівної галузі Василя Сергійовича Будника, заступника Сергія Павловича Корольова.

Переможцями конкурсу визнано Анатолія Руденка, Олександра Велігуру з міста Семенівки і Юрія Ніщимного з села Жадове. Редактор газети Катерина Дика надала високу оцінку проведеному заходу та запевнила присутніх у подальшому поглибленні співпраці з земляцтвом.

Півгодини потому делегати передали гімназії № 2 копію скульптури Лесі Українки, авторства народного художника України, члена земляцтва Віктора Липовки, та провели презентацію перед десятками активних учнів Програми «Розвиток молодих лідерів». Мету та деталі майбутніх тренінгів, як форми освітнього заходу, під гаслом: «Молодь – лідери позитивних змін» обговорили представник Молодіжного центру Атлантичної Ради України Сергій Максименко, директор і педагог-організатор гімназії.

Згодом відбулася робоча зустріч делегатів з виконуючим обов’язки голови Семенівської РДА Станіславом Чернишом та головою райради Василем Малковичем. Йшлося, зокрема, про організацію (по десятирічній перерві) поїздки земляків з Києва до Семенівки.

По обіді у районному Будинку культури відбулася презентація Чернігівських кінематографістів з подальшим переглядом відомого фільму «Кіборги». До події долучилися і делегати разом з керівництвом Семенівщини.

Наступного дня за участі голови райради було проведено IV відкритий турнір Семенівщини на призи Євгена Клименка з настільного тенісу, на який також були запрошені спортсмени з смт Короп. Переможці отримали нагороди європейського рівня та подарунки.

З нагоди відзначення у неділю сорок шостого Дня Землі біля дошкільного навчального закладу № 6 «Сонечко» відбулося прибирання захаращеної території силами персоналу дитсадка та викладацького складу гімназії. До цієї доброї справи долучилися і делегати земляцтва.

Проведений комплекс заходів має сприяти підвищенню ролі Чернігівського земляцтва в суспільному житті громади та зміцненню зв’язків з малою батьківщиною.

Анатолій ЗАЙЦЕВ, Сергій МАКСИМЕНКО

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.