Молодим – дорога, досвідченим – пошана

19 грудня в Міжнародному виставковому центрі столиці відбулася звітно-виборча конференція ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» з порядком денним:

  1. Звіт голови Ради про роботу Чернігівського земляцтва у 2024 році. (до 30 хв.).
  2. Звіт ревізійної комісії за 2024 рік. (до 10 хв.).
  3. Виступи для обговорення звітів та оцінки діяльності земляцтва в 2024 році.  (до 3 хв.).
  4. Вибори голови Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».
  5. Затвердження змін до складу Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».
  6. Нагородження членів ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».

Перед початком, учасники конференції:

– хвилиною мовчання вшанували пам‘ять земляків, які загинули на -українській війні та членів земляцтва, котрі відійшли у вічність впродовж 2024 року;

– для ведення конференції обрали президію у складі – голови Ради Віктора Ткаченка та відповідального секретаря Людмили Орішко;

– затвердили порядок денний.

По першому питанню порядку денного зі звітною доповіддю про роботу Чернігівського земляцтва у 2024 році, що переважно базувалася на інформації наданій відділеннями, виступив голова Ради Віктор Ткаченко (з текстом звітної доповіді ознайомитися тут).

У звітній доповіді йшлося про благочинну та волонтерську діяльність в умовах широкомасштабної військової агресії Росії проти України, про участь членів земляцтва в територіальній обороні, про героїчний спротив ворогу у гарячих точках російсько-української війни.

По другому питанню порядку денного зі звітом ревізійної комісії за 2024 рік слово мав її голова Олег Проценко.

По третьому питанню порядку денного в обговоренні доповіді та звіту ревізійної комісії виступили:

Валерій Демченко

Микола Вощевський

Андрій Курданов

Микола Засульський

Юрій Пероганич

Валентин Бондаренко

Віктор Скоренко

Ніна Саєнко

Петро Лобас

Олексій Орєхович

Роботу Товариства в 2024 році визнали задовільною, звіт ревізійної комісії затвердили.

При розгляді четвертого питання порядку денного Віктор Ткаченко на наступний 5-річний термін запропонував обрати головою Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Валерія Андрійовича Демченка, який у земляцтві з 2007 року, а з 2015 року – голова молодіжного відділення. Попередньо кандидатура була узгоджена на засіданні Ради 3 жовтня поточного року.

Перед початком голосування Валерій Демченко коротко ознайомив присутніх зі своєю біографією (з короткою біографією ознайомитися тут).

У ході відкритого голосування, шляхом підняття рук, на черговий п’ятирічний термін головою Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» обрали Валерія Андрійовича Демченка, 30.07.1987 року народження.

Після оголошення резултатів відкритого голосування за кандидатуру Валерія Демченка, шляхом  відкритого голосування прийняли рішення: включити Віктора Ткаченка до списку почесних членів Ради та за особливі досягнення у розвиток земляцького руху та керівництво Товариством понад 25 років присвоїти звання  почесний голова Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво».

При розгляді п’ятого питання порядку денного щодо затвердження змін до складу Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко інформував делегатів про те, що за станом здоров’я попросилася у відставку заступник голови Ради, виконавчий директор Тетяна Андріївна Літошко. Віктор Вікторович також  запропонував вивести її зі складу Ради та ввести до складу Почесних членів Ради. Він також зазначив, що зараз із забезпеченням виконавчої роботи офісу земляцтва успішно справляється Людмила Василівна Орішко.

По даному питанню прийняли рішення: вивести зі складу Ради Тетяну Андріївну Літошко та ввести її до складу почесних членів Ради.

Розглядаючи шосте питання порядку денного, відзначеним членам земляцтва «за благодійницьку, історико-дослідницьку роботу на теренах малої Батьківщини, вагомий особистий внесок у розвиток земляцького руху на Чернігівщині, захист нашої України на фронті та в тилу» Віктором Ткаченком і Валерієм Демченком були вручені:

Почесна відзнака

Григорію Павловичу Шкребелю з Носівського відділення

Годинник

Михайлу Григоровичу Гриценку з Козелецького відділення

Почесна грамота

Юрію Йосиповичу Пероганичу для Тетяни Павлівни Череп-Пероганич з Бобровицького відділення

Грабу Сергію Олександровичу з Ріпкинського відділення

Орєховичу Олексію Федоровичу з Сосницького відділення

Гордієнку Миколі Павловичу з Прилуцького відділення

Миколі Васильовичу Засульському для Леоніда Георгійовича Соколова з Новгород-Сіверського відділення

Вікторії Миколаївні Федорченко з Менського відділення

Володимиру Адольфовичу Коляденку з Новгород-Сіверського відділення

Ніні Олександрівні Саєнко з Борзнянського відділення

Подяка

Андрію Олеговичу Гайовому з Корюківського відділення

Володимиру Анатолійовичу Пінчуку з Ріпкинського відділення

Івану Михайловичу Забіяці з Прилуцького відділення

Присутнього на конференції співзасновника земляцтва та багаторічного заступника голови Ради Товариства Миколу Івановича Борща щиро вітав Олег Проценко та всі учасники заходу.

Насамкінець учасники конференції щиро дякували Віктору Ткаченку за  понад 25-річну результативну роботу головою Ради Чернігівського земляцтва.

На завершення конференції Віктор Ткаченко звернувся до присутніх;

«Шановні колеги! Ми обговорили всі питання порядку денного.

Дякуємо вам за активну підтримку діяльності Товариства. У вашій щоденній роботі є консолідація зусиль і допомога землякам у ці тяжкі для кожного з вас воєнні дні.

Ми отримали майже від усіх відділень Товариства перспективні плани роботи на 2025 рік. Спрямуємо наші земляцькі сили та можливості на наближення довгоочікуваної перемоги над російським агресором, подальшу розбудову, збереження та примноження духовних скарбів нашого Сіверського краю».

Конференція завершилась, але учасники ще довго були під її враженням, тривалий час спілкувалися між собою, а також з Віктором Ткаченком і новообраним головою Ради Валерієм Демченком, обмінювалися досвідом і думками.

З протоколом конференції ознайомитися тут.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора та Володимира ПІНЧУКА

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Молодим – дорога, досвідченим – пошана

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ЧИ РЕАНІМАЦІЯ?»
    Десь близько 30 років тому за завданням ФСБ РФ практично одночасно по всій Україні почали створюватись українські «казачєства», звичайно ж «под акармлєнієм церкаві масковскава патріархата» – резидентом була горе-відома тоді Наталія Вітренко (справжнє прізвище – Дубінская.
    Зразу скажу, що також було створено лише кілька українських козацтв, що не мали відношення до московського патріархату, та погоди вони не робили…
    А в столиці потім теж почали створювати «зємлячєства» – обласні земляцтва в м. Києві. Тут теж деякі Земляцтва зразу «відхрестились від московського патріархату, чого не можна було тоді сказати про Чернігівське земляцтво в місті Києві.
    Та і як же інакше? В Чернігові та в Чернігівському районі тоді не було жодної церкви тодішнього Київського Патріархату! (Для справедливості, в московському патріархаті їх і зараз близько 80%…) А тоді на всю область було лише кілька церков Київського Патріархату!
    Кістяк товариства тоді склали вихідці з Чернігівщини відставні (та діючі), штатні (та позаштатні) співробітники КГБ- СБУ, (за «природною скромністю» в списках засновників Земляцтва вони майже не фігурують, та погортайте Календарі земляцтва, скільки їх там було лише офіційно), звичайно ж «для прикриття» також були запрошені патріотично налаштовані відомі земляки, бізнесмени та інші «потрібні» люди, що займали відповідні посади… Ну, і звичайні земляки, активісти, що прийшли, бо просто хотіли спілкування в місті Києві. Десь через 10 років в списках Товариства було вже кілька тисяч земляків! (Для збільшення кількості в районних відділеннях деякі керівники районних відділень приймали в лави Товариства земляків, що постійно проживали в селах Чернігівщини!) – «Нас так научілі?»
    Коли в 2014 році снайпери російського «спєцназу» з даху розстрілювали Майдан (а також для провокації і «беркутівців» – у спину!), «вєжлівиє зєльониє чєловєчкі» – (вагнерівці та буряти) разом з російськими «казакамі» захопили Крим та почали захоплювати Донбас, в Чернігівському земляцтві цього воліли не помічати! Та в жодному номері часопису «Отчий Поріг» за весь 2014 рік Головний редактор Горлач (Коваленко) та ШЕФ-РЕДАКТОР Ткаченко не допустили жодної публікації про окупацію Криму та захоплення Донбасу! Мабуть, куратори їм «нє вєлєли»…
    Ще раніше Ніколай Лях, який спочатку був очільником Чернігівського земляцтва в москві, а потім взагалі очолив організацію, яка об’єднала всі земляцтва України в москві, завжди був почесним гостем в Чернігівському земляцтві в м. Києві, нагороджувався відзнаками Земляцтва!
    Це він «со товіріщамі» в лютому 2014 року письмово звернувся до Януковича: «…Ми просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, в ім’я порятунку цілісності України і життя мільйонів українців, серед яких знаходяться наші матері, батьки , брати і сестри застосувати всю владу і силу, яка є в Ваших руках, щоб навести порядок в країні. Призвідники всього цього свавілля повинні бути негайно заарештовані і віддані суду».
    Коли Янукович втік з України, Ніколай Лях, який був також «Дєйствітєльним государствєнним совєтніком рф I класса» (при путіну!), письмово звернувся до останнього з проханням ввести війська рф в Україну! Потім він підтримав окупацію Криму та Донбасу…
    Трохи пізніше, 22 квітня 2014 року Блистівський сільський голова та депутати Блистівської сільської ради Менського району звернулись з листом до свого колишнього односельця Ніколая Ляха в публікації «Земляки звернулись до Миколи Ляха».
    Та всього цього в Чернігівському земляцтві в м. Києві понад рік тоді «не помічали»… Лише в 2015 році «наша» Рада Земляцтва «засудила» Ляха…

    Згодом зникли всі козацтва, «як роса на сонці», лише Чернігівське земляцтво в м. Києві «ізрєдка трєпихаєтся»…
    І от 19 грудня 2024 року делегати від земляцтва зібрались на свою чергову конференцію. Що ж це за день такий?
    Виявляється, на росії в цей день святкують «дєнь воєнной контрразвєдкі», а от 20 грудня там ще цікавіше: до 1994 року це був «дєнь чєкіста», а з 1995 року: «дєнь фсб – фєдєральной служби бєзопасності» а також: «дєнь свр – служби внєшнєй развєдкі»…
    Що хоч, те й думай: випадковий збіг чи «совпадєніє»?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.