МИ – МОНОМАХОВИЧІ!

 З нагоди 900-річчя пам’яті видатного державника та полководця Володимира Мономаха та 940-річчя першої писемної згадки про місто Прилуки Прилуцьке відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» та  ТОВ «Фундамент» організували для студентів – учасників міжнародного конкурсу есеїв та фотомарафону «Ми – Мономаховичі» тематичну екскурсію, присвячену яскравим сторінкам величної історії Русі-України.

Учасники екскурсії – студенти та педагоги Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Франка відвідали святиню України – Софійський собор, ознайомились з його історією, цікавими виставками. Ексклюзивна родзинка тематичної екскурсії – фотосесія біля графіті Володимира Мономаха та митрополита Никифора на VIP-локації собору, куди допускали лише князів. Учасники екскурсії взяли на себе зобов’язання допомогти промоції у соцмережах унікальних документів давньоукраїнської писемності – графіті, яких налічується у соборі близько 7 тисяч.

Після завершення захоплюючої екскурсії учасники подорожі здійснили пішохідну прогулянку історичним центром Києва за чудової сонячної погоди. Відбулась яскрава фотосесія біля Золотих воріт – символу незламності Русі-України, які жоден ворог ніколи не зміг взяти штурмом.

Цікавою завершальною частиною заходу стала творча зустріч студентів та педагогів коледжу, присвячена обговоренню інновацій просвітницького проєкту «Незламна Україна і Європа» в Медіацентрі ГДІП. В зустрічі взяли участь представники Прилуцького відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво», співробітники Медіацентру ГДІП та відомий історичний реконструктор України Дмитро Чубій в образі воєводи Володимира Мономаха. Спільно зі студентським активом просвітницького проєкту Дмитро підготував для Прилуцького краєзнавчого музею відтворення середньовічної грамоти князівської доби з фрагментом історичного твору «Повісті минулих літ» та крилатими словами Володимира Мономаха, що заслуговують на посилену увагу молоді.

Членкиня Прилуцького відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Ганна Дудка презентувала поетичну збірку «Світи мені сонце», до якої ввійшли поезії, написані до війни та у період повномасштабного вторгнення.

Учасники зустрічі обговорили також студентські меми, надіслані на конкурс та переглянули фільми юних прилучан. Особливий інтерес в аудиторії викликав фільм «Дві війни – одна мрія» Прилуцької гімназії № 13 авторського колективу у складі гімназисток Софії Воронько та Емілії Пахомової, заступника директора з навчально-виховної роботи Ірини Кічи, який посів 2 місце на 19-му Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття».

На завершення зустрічі учасники подякували організаторам за чудовий пізнавальний захід.

Іван ЗАБІЯКА,
Андрій ВЕРТЕГЕЛ,
Ганна ДУДКА
Прилуцьке відділення

 

Опубліковано у Культурна спадщина, На Чернігівщині, У відділенях. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.