Cпеціальний Інтернаціональний легіон, створений на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Наказ про його створення було оприлюднено на четвертий день повномасштабної війни, 27 лютого. Охочі вступити до нього з’явилися ще раніше, тож з перших днів і до 23 березня 2022 року заявки на вступ до легіону подали понад 40 тисяч іноземців. Наразі кількість легіонерів не розголошується.
Першим іноземцем, який підписав контракт з легіоном став Дам’єн Магру – 33-річний норвежець, який останні два роки живе у Києві, працював в українській юридичній фірмі. Зараз він – спікер іноземних легіонерів.
Найбільше в ньому американців і британців, за ними йдуть поляки та канадці, а потім – представники різних країн, зокрема, велика кількість – із країн Балтії та північноєвропейських країн (Фінляндії, Норвегії, Швеції, Данії). Ці країни дали 70-80% добровольців. Є представники з Ізраїлю, Південної Кореї, Японії, Сінгапуру, Бразилії, Куби, Камбоджі, Австралії, Алжиру, Сенегалу та інших далеких країн. Поряд з тим у легіон не беруть громадян рф та білорусі.
Головною вимогою для добору до легіону є досвід участі у бойових діях. Найбільш підготовлені, боєздатні та перевірені бійці Інтернаціонального легіону з березня виконують завдання в зоні бойових дій. Контракт для іноземців передбачає ті самі умови проходження служби, що і для ЗСУ, включно з грошовим і речовим забезпеченням.
Зауважимо, що іноземці захищають Україну зі зброєю в руках від початку сучасної російсько-української війни, з 2014 року у складі добровольчих формувань, зокрема Грузинського національного легіону на чолі з Мамукою Мамулашвілі. До його лав вступили громадяни Канади, Великої Британії, США, Латвії, Литви, Італії, Норвегії та Німеччини. Також канадські ветерани разом з британськими побратимами створили в Україні нечисленну Нормандську бригаду.
З деким із вояків Інтернаціонального легіону, як, наприклад, Беном Граном – сином британської парламентарки та радниці Бориса Джонсона – ми вже знайомили у публікації «Мати можливість воювати за Україну – це честь». Попереду – нові розповіді про сміливих іноземців, які нас захищають.
Примітка. Для підготовки даної публікації було використано статті «40 000 заявок з усього світу. Як влаштований український Інтернаціональний легіон» на liga.net та «До Інтернаціонального легіону долучилися добровольці з 55 країн із усіх континентів» на rubryka.com.
Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка