Про підсумки проєкту «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України на території Чернігівській області» йшлося на сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА. Ініціативу реалізували експерти спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E у межах Меморандуму з Чернігівською ОВА за фінансування Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP).
«Співпраця з командою EGIS розпочалася ще на початку 2023 року. В результаті розроблено досить великий і комплексний звіт про руйнування і оцінку пошкоджень території області і міста Чернігова. Власне це був перший етап розроблення такої діагностики. У процесі використані високоякісні супутникові знімки та штучний інтелект. На другому етапі експерти розробили три майстерплани – по Новому Білоусу (передбачається створення сучасного агрокластера) і два по Чернігову (транспортний кластер в районі залізничного вокзалу і нова рекреаційна зона на одному з берегів Десни). Проєкти цікаві. Ті матеріали, як створили партнери, ми вже використовуємо при розробленні програми комплексної відбудови області», – розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Директор Проєкту EGIS Милослав Влахов та керівник команди експертів EGIS Карім Бенсіам наголосили, що співпраця була продуктивною і корисною. На кожному з майстерпланів зупинився Карім Бенсіам. Зокрема, стратегічно важливою є робота над районом залізничного вокзалу, який може стати не лише транспортним хабом, а й територією, привабливою для життя і проведення вільного часу. Тому планування включало покращення як логістичної функції, так і умов проживання тут людей, враховуючи соціальний, економічний та культурний виміри.
Підвищити складову дозвілля, туристичну привабливість не тільки для місцевих жителів та спланувати парки, використавши ландшафтні переваги, – мета майстерплану лівого берега річки Десни.
За словами начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської міської ради Сергія Калюжного, розроблені майстерплани будуть використані для подальшої роботи, зокрема при корегуванні генерального плану міста.
Ідея EGIS з формування агрокластера на території Новобілоуської громади була спрямована на створення доданої вартості шляхом переробки сировини. Тому серед поставлених задач – планування створення переробного центру, складів, а також навчального осередку саме в галузі переробки агропромислової продукції.
«Агрохаб на території громади – наша мрія з 2017 року. Розуміємо, що поки не вирішаться питання безпеки, реалізувати ідею не вдасться, адже це питання інвестицій. За таких умов новий інвестор навряд чи «зайде». Але ми активно працюємо у цьому напрямі з місцевим (ред.: інвестором)», – сказав голова Новобілоуської сільської ради Дмитро Федоров.
Детальніше – у відео:
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації