Пішов у вічність наш відомий земляк

19 вересня після тяжкої хвороби на 65-му році життя пішов у вічність наш відомий земляк Віталій Федорович Шевченко – український політик, громадський діяч, журналіст, письменник, заслужений журналіст України, почесний громадянин міст Ічня та Фастів.

Віталій Шевченко народився 23 червня 1954 року в місті Ічня Чернігівської області. Народний депутат України другого, третього і четвертого скликань. У 2002 – 2010 роках був членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, у тому числі з 2005 по 2009 – головою цього регуляторного органу.

Публікуватися почав з 10 років. Одним з перших писав правдиву інформацію про жахливі наслідки участі радянських військових у війні в Афганістані. Навесні 1991 року Віталій Федорович вперше оприлюднив таємні документи про наслідки Чорнобильської катастрофи. Влітку того самого року виступив з циклом лекцій про катастрофу на ЧАЕС у кількох містах Канади, коли працював у газеті «Ukrainian News» (Едмонтон). Восени 1991 року у доповіді Комісії з питань Чорнобильської катастрофи ці матеріали були оприлюднені у Верховній Раді України.

Віталій Шевченко є автором близько 10 законодавчих актів і багатьох законопроектів з питань свободи слова та діяльності засобів масової інформації, виборчого права тощо. Наприклад, як один із сподвижників ідеї створення в Україні суспільного телерадіомовлення був автором «рамкового» закону про систему суспільних аудіовізуальних ЗМІ (1997), першого проекту Виборчого кодексу (1998), концепції роздержавлення українських ЗМІ (1999).

Багато зробив для краєзнавства рідної Чернігівшини, і особливо Ічнянщини.

Один з ініціаторів спорудження та спонсорів пам’ятника гетьману України Івану Мазепі та королю Швеції Карлу ХІІ під Новгородом-Сіверським (2008). Ініціатор заснування літературно-мистецької премії «Родина. Ічнянщина. Україна» для обдарованих дітей Ічнянщини та створення «Фонду Віталія Шевченка» для підтримки дитячої творчості (2009).

Автор і співавтор багатьох видань, зокрема: «З Довженкових криниць», краєзнавче видання (1984, у співавторстві з Валентином Школьним); «Чернігівщина», фотоальбом (1988); «Моя вулиця, моя Ічня…», краєзнавче видання (1999); «Літератори Ічнянщини. 100 імен; 700 відомих ічнянців: митці, науковці, діячі культури», літературно-мистецьке видання (2012, у співавторстві з Тетяною Чумак); «Ічнянці в Армії УНР», науково-популярне видання (2013, у співавторстві з Віктором Моренцем); «Енциклопедія Ічнянщини. 10 тисяч статей, довідок, документів, ілюстрацій». науково-популярне видання (2014); «Ічнянщина: першоджерела. Історія краю в документах», науково-популярне видання (2017, у співавторстві з Миколою Терещенком).

Ми сумуємо з приводу раптової смерті видатного земляка і висловлюємо щирі  співчуття рідним, близьким, всім, хто знав розважливого, ерудованого та мудрого Віталія Шевченка – патріота України та рідної Ічнянщини.

Рада ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Повідомлення для земляків.

Похорон відбудеться 21 вересня. Прощання – 11:00-12:00, Банкова, 2. Панахида та поховання – 13:00, Вознесенська церква, Байкове кладовище. Від Чернігівського земляцтва делегацію очолює голова Ічнянського відділення Микола Вощевський.

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Пішов у вічність наш відомий земляк

  1. Іван Забіяка коментує:

    Коли відходять такі люди, то ніби земля під ногами провалюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.