Вщент розбиті сільські дороги, якими відмовляються їздити перевізники – чи не найболючіше питання, з яким звертаються люди по допомогу до Чернігівської обласної ради.
1 серпня у відповідь на звернення жителів села Макошине Менського району щодо ремонту дороги до Мени заступник голови обласної ради Арсен Дідур, в.о. начальника Служби автомобільних доріг в області Юрій Мартинов та керівництво Менського райавтодору разом із депутатами міської ради виїхали безпосередньо на місце для вивчення даного питання.
Необхідність проведення ремонту дороги Мена – Макошине обумовлена наявністю на всій протяжності дороги (а це майже 10,5 км) вибоїн, ямкових утворень та інших пошкоджень дорожнього полотна. Перевізники відмовляються перевозити людей по такій дорозі. А у селищі проживає близько 2000 жителів, багато з яких працюють на підприємствах райцентру. Тут же розташована МВК-91, куди їздять на роботу жителі ближніх сіл (Куковичі, Покровське, Слобідка) та міст Мена, Чернігова. Крім того, у селищі знаходиться чудова зона відпочинку, пляжі біля річки Десна, що користуються попитом у жителів Мени, Корюківки та інших населених пунктів.
У свою чергу, жителі селища Макошине досить часто змушені звертатися за наданням медичної допомоги до районної лікарні у Мені та вирішувати питання пенсійного забезпечення, сплати комунальних послуг тощо.
На численні звернення жителі селища отримали відповідь, що, враховуючи обмежене фінансування автодоріг загального користування з державного бюджету, значно прискорити вирішення даної проблеми у 2018 році можна за рахунок співфінансування з районного бюджету, бюджету ОТГ і бюджетів сільських рад. Але таких коштів у місцевих бюджетів немає.
Під час зустрічі Арсен Дідур наголосив на тому, що з питанням ремонту зволікати вже нікуди: відсутність нормальної дороги не лише щоденно ставить під загрозу життя людей, але й унеможливлює проведення якісної освітньої та медичної реформ, не кажучи вже про залучення інвестицій в ОТГ.
Як зазначив в.о. начальника Служби автомобільних доріг в області Юрій Мартинов, наразі існує єдиний вихід – провести поточний ямковий ремонт вже на початку наступного тижня силами Менського райавтодору.
Як запевнив заступник голови обласної ради, дане питання він й надалі триматиме на особистому контролі.
Наталія КУПРІЄНКО, радник заступника голови Чернігівської обласної ради
Прочитав статтю, наче все добре закінчується. Але залишається якесь гнітюче враження: для того, щоб Менський райавтодор виконав свої прямі обов’язки, потрібно було кілька місяців переписки та тяганини…
І ще одне: шановні депутати, проглядаючи фотографії, підніміть очі від дорожного покриття, зверніть увагу, як позаростали кущами та деревами узбіччя. Часто навіть при пристойній дорозі не можна проїхати, а не те що розминутись… Мені доводилось бувати в Білорусі, то там на міжрайонних дорогах працівники райавтодорів цілу зиму не тільки сніг розчищають, а й розчищають та вивозять дерева на узбіччях – кущів там нема… А в нас чомусь ніде, ніхто, ніколи, нічого не робить! Впаде від віку та вітру дерево на дорогу – тоді приїдуть, поріжуть, відтягнуть.
Стосовно стану міжрайонних доріг, то зверніть увагу, скільки там проходить гігантських автопоїздів! Найменше гальмування, і вони рвуть асфальт, як газету! Як правило, власники цих гігантів – місцеві олігархи! Задумайтесь…