Про питання, що турбує багатьох земляків

15 листопада, на початку засідання виконкому Чернігівської міської ради, міський голова Владислав Атрошенко публічно проінформував про свою позицію щодо масового продажу сільськогосподарських земель в Україні. Він зауважив, що це його особиста думка як громадянина. Але мова йде про питання державної ваги, яке стосується кожного.

– Учора був прийнятий в першому читанні закон про продаж землі. Я вважаю, що спроба прийняття цього закону – найбільший злочин перед Україною і народом України за всю історію незалежності. На сьогоднішній день у тому стані, в якому знаходиться Україна – а це стан війни, у тому стані розвитку ВВП на душу населення, який у 25 разів нижчий від ВВП на душу населення розвинених країн, це злочин. Безліч питань, починаючи від не заведення навіть усієї землі в земельні кадастри. Якщо ми зараз будемо виділяти людські паї в натурі, з’явиться ситуація, коли певна кількість землі буде в болотах, на залізниці, в лісах; буде дуже багато розбіжностей. Коли дійде питання до виокремлення ділянок і продажу, виявиться дуже велика кількість несподіванок для людей.

Друге: земля – це на сьогоднішній день той актив, який з попередніми цінами, які розглядаються до продажу, явно недооцінений. Її очікувана ринкова вартість від 1,5 до 2,5 тисяч доларів. Я вам скажу, що українська земля повинна мати мінімально ціну у 20 тисяч доларів за гектар родючої землі. Інвестори Німеччини сьогодні з задоволенням інвестують у нерухомість з терміном окупності 50 років. Якщо взяти середню прибутковість 500 доларів з гектару родючої землі (а є і вища, якщо використовувати сучасну техніку, технології, насіння тощо) і термін окупності 40 років (2,5% доходності), це 20 тисяч. А збираються продавати за ціною в 10 разів нижче. Скільки недоотримає Україна і, відповідно, українці? Візьміть калькулятор, помножте 40 мільйонів гектарів на 18 тисяч доларів – ви отримаєте цифру 720 мільярдів доларів. Це крім усього іншого.

Третє і найважливіше: на сьогодні земля в Україні – це найважливіший актив, ціну якому треба складати навіть не в грошах. От яка ціна була в української ядерної зброї? Якась була і у грошах. Але стратегічно Україна, випавши з пулу ядерних держав, почала програвати як незалежна країна в усіх питаннях, закінчуючи Кримом і Донбасом. От ціна питання. Так само і питання землі. На сьогоднішній день є грошова якась оцінка і грошові виміри, а є негрошові. Якщо ми при такій ситуації, яка є зараз, на додаток до всього ще й продамо українську землю – то що собою буде являть Україна? За що воюватимуть хлопці на Сході, за чию землю?

Є опитування, які чітко говорять: 75 чи 77% громадян України проти цього. То хіба можна проводити рішення такої значимості для майбутніх поколінь? Для всього майбутнього цілої країни?

Куди ми спішимо? Ми що, вже все крім цього повирішували в державі? Ми що, вже знайшли, куди поділися сотні мільярдів гривень на рефінансування банків? Ми вже знайшли всіх бенефіциарів, всіх вигодонабувачів, хто заводить (це моя власна думка) вкрадені через офшори гроші в наші цінні папери під 17% річних?

Мені важко на посаді міського голови бути в опозиції до діючої влади, але я висловлюю свою позицію як громадянин. Це моя власна думка. Промовчати зараз,  вважаю, не можна».

Джерело:

https://chernigiv-rada.gov.ua/news/id-38545/

Читати також:

«Мені 81-й рік, і я теж не лох».

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Про питання, що турбує багатьох земляків

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    Здавалось би, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, як градоначальник міг би свою позицію і не озвучувати. Але не зміг мовчати, коли бачить, що особи, які випадково, тимчасово прийшли до влади, хочуть терміново, за безцінок скупити нашу землю.
    До того, як дозволити продавати, потрібно все юридично та законодавчо оформити! А якраз це можновладці і не хочуть робити!
    Серед членів Земляцтва є багато власників земельних паїв, і тому це стосується всіх нас. Керівник такої авторитетної громадської організації, як «Товариство Чернігівське Земляцтво» повинен на найближчій Раді (чи на Конференції) підняти це питання та висловити свою думку.
    Обговорення цього питання лише підніме авторитет як керівника, так і Г О “Товариство “Чернігівське земляцтво”!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.