Про утвердження національної ідентичності на Чернігівщині

Серед питань, розглянутих на сьогоднішній зустрічі в Чернігівській ОВА, заходи зі вшанування пам’яті жертв Голодомору, робота обласного молодіжного центру у сфері утвердження національної ідентичності, військово-патріотичне виховання та меморалізація подвигу загиблих Героїв.

«Продовжуємо працювати над утвердженням української ідентичності в області. Дослухаємося до думок громадськості та активно співпрацюємо з усіма дотичними структурами. Особливо важливо працювати над формуванням нашої національної ідентичності саме зараз, адже це – одна зі складових нашої Перемоги», – наголосив заступник голови ОДА Іван Ващенко.

Серед присутніх – регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Він розповів, що область активно долучилася до вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу. Мова про меморіальні заходи, просвітницьку роботу, тематичні заходи в закладах освіти та культури тощо.

«Для нашої області знаковою є загальнонаціональна акція «Запали свічку». Адже Чернігів – перший обласний центр, де підтримали цю ініціативу», – зауважив Сергій Бутко та водночас наголосив на необхідності встановлення в Чернігові пам’ятного знаку жертвам Голодомору.

Про діяльність обласного молодіжного центру у напрямку утвердження національної ідентичності розповіла Анастасія Ращупкіна, в.о. директора закладу.

Серед проєктів центру – дві хвилі урбан-руху «У міста є я» (щотижневі інтерактивні зустрічі для підлітків), творчі заняття «АРТКОД», проєкт «Збережи свою ідентичність», тренінги з надання першої домедичної допомоги для цивільного населення, заняття з мінної безпеки, освітній кіноклуб, літературно-музичні вечори, розмовний клуб з української мови тощо.

Також обласний молодіжний центр підтримує розвиток волонтерського руху. Так, в рамках проєкту «Менеджмент волонтерства в громадах Чернігівської області» розроблено та впровадження механізм розвитку молодіжного волонтерського потенціалу в громадах.

Одна зі складових формування національної ідентичності – військово-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді.
Петро Степовик, керівник Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді нагадав, що в регіоні функціонує «Школа виховників джур».

Її діяльність спрямована на забезпечення роботи в районах і громадах осередків Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

«Досі існує проблема залучення до гри вчителя. Тому виникла потреба створити школу, де пояснюють як краще працювати зі школярами, на які історичні аспекти при проведенні гри звернути увагу», – пояснив Петро Степовик.

В кінці грудня стартує новий етап «Школи виховників джур».



За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Опубліковано у На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.