Про втілене та подальші плани підтримки Чернігівщини – з французькою делегацією

Франція однією з найперших прийшла на допомогу після ракетного удару росіян по Чернігову у квітні цього року. Так, за підтримки французької агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France замінено вікна та двері в Чернігівській політехніці, Центрі інновацій та стартапів «Перемога», Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук, Чернігівській ЦРЛ.

Сьогодні в межах візиту Надзвичайний і Повноважний Посол Французької  Республіки в Україні Гаель Весьєр, представники Посольства Франції  в Україні та Expertise France оглянули результати відновлення згаданих закладів та обговорили плани подальшої співпраці.

«Франція, без перебільшень, наші справжні друзі, які справді допомагають. Не на словах. Їхня підтримка – це реальні дії. Сподіваюсь в майбутньому Чернігівщина так само буде корисна у реалізації спільних проєктів та співробітництві», –  зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та окремо подякував за допомогу французькому регіону Іль-де-Франс та агенції Expertise France.

Читати також: Костянтин Мегем: Зараз перед нами завдання – втілення масштабних проєктів для забезпечення відновлення Чернігівщини!

На Чернігівщині французькі партнери реалізують низку проєктів з відновлення. Зокрема, Expertise France у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством охорони здоров’я Франції реалізує проєкт, спрямований на покращення доступу населення України до основних медичних послуг під час кризи APPUI Health. Він має на меті підтримати реконструкцію трьох закладів охорони здоров’я – обласних дитячої та психоневрологічної, а також Ічнянської міської лікарень.

«На початку травня я був на Чернігівщині, анонсував напрями підтримки. Сьогодні я радий побачити на власні очі конкретні результати. Приємно відмітити якість роботи, яку здійснили Expertise France у співпраці з Посольством, та звісно ж з вашими колегами. Це заохочує продовжувати співпрацю. Ми готові планувати подальший процес відновлення на більш довгострокові терміни», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Французької  Республіки в Україні Гаель Весьєр.

Читати також: Чернігівщина отримає черговий пакет допомоги від Франції

До обговорення також доєднався голова проєктного офісу з відновлення при  Міністерстві охорони здоров’я України Віталій Каранда.

«Будівлі та стіни не надають послуги. Саме тому Уряд України та МОЗ розглядають процес відновлення, як більш широкий та всеохоплюючий. Він стосується не тільки матеріальної інфраструктури, а й надання самих послуг. Це, зокрема, включає розвиток медичного персоналу. Ми дякуємо за те, що ваша стратегія вкладається в наше бачення. Така підтримка дуже цінна, – зауважив Віталій Каранда. – Варто відзначити не тільки швидкість допомоги, а й її гнучкість. Потреби у відновленні змінюються дуже швидко і те, як на них реагують французькі партнери дійсно заслуговує поваги».

Читати також: Професійно-технічна освіта та соціальні послуги: Expertise France та ENABEL продовжують підтримувати Чернігівщину

Візит відбувся у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.