Рада за зміни в Раді

25 жовтня відбулося чергове засідання Ради Чернігівського земляцтва з порядком денним:

  1. Про порядок денний Конференції – 2016.
  2. Про внесення змін до складу Ради.
  3. Про стан передплати газети «Отчий поріг».
  4. Різне.

По першим двом питанням доповідав голова Ради земляцтва Віктор Ткаченко.

img_8660

img_8671

Щодо Конференції – 2016 Віктор Вікторович запропонував порядок денний і представництво від кожного відділення по 2 делегати.

Доповідаючи по другому питанню порядку денного, Віктор Вікторович в доброзичливій формі обґрунтував необхідність змін у Раді. Він, зокрема зазначив: «Зараз є 33 члени Ради. Деяким з них є по 80, 79, 78 років. Є пропозиція – коли прийшов до керівництва Радою, тоді в Раді були Іван Плющ, Віталій Бойко, які були серед засновників земляцтва. Сьогодні немає сенсу підвищувати статус Ради за рахунок «весільних генералів». Треба, наприклад, встановити віковий ценз для члена Ради 75 років, щоб при виповненні він автоматично ставав почесним. Склад Ради треба омолодити паралельно з омолодженням земляцтва. Треба також встановити, щоб і голова Ради був не більше 2-х термінів (10 років)».

Після цих слів Віктора Ткаченка заступник голови Ради Микола Борщ запропонував, щоб про 10 років розпочати прямо зараз, але з відліком починаючи від сьогодні.

Однак присутні жваво зашуміли після цієї репліки Миколи Івановича, а доповідач спокійно продовжував: «Ми сьогоднішнє рішення Ради винесемо на Конференцію. Давайте поговоримо про Раду, встановимо віковий ценз, винесемо на Конференцію. І якщо Конференція підтримає – буде так. 5-6 чоловік, які сидять тут – вони робили та роблять для земляцтва. Я дуже довго думав, але внутрішній голос підказує, що це треба робити. Крім того, до мене вже звернулося два чоловіки».

Доповідь Віктора Вікторовича по другому питанню порядку денного викликала широкі обговорення.

Першим слово взяв заступник голови Ради земляцтва Володимир Пушкарьов і пояснив, що він один з тих двох, які зверталися до Віктора Ткаченка, Володимир Володимирович також коротко пояснив причини виникнення такої необхідності: «… Дружина хворіє, я в земляцтві не працюю. Мені вже 76 років. Я говорив довго, що мені 50 років, але згодом подумав – мені вже ближче до 100 ніж до 50 …».

img_8673

Член Ради, голова Ічнянського відділення Микола Вощевський спробував захистити Миколу Борща, якому наступного року виповниться 78 років. На думку Миколи Миколайовича, не можна так вчиняти з тими, що зробили великий внесок у розвиток земляцтва та були біля його витоків.

img_8674

Однак, Микола Борщ попросився сам за себе сказати та обґрунтував своє бажання перейти в почесні члени Ради: «Я повністю підтримую, все абсолютно вірно. Для чого займати місце, якщо є молодші. Я третій, якщо там є двоє. 75 – нормальний вік».

img_8677

Член Ради, головний редактор газети «Отчий поріг», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Леонід Горлач повідомив, що і йому вже минуло 75 років і він готовий поступитися більш молодшим. Леонід Никифорович також запропонував, щоб керівники відділень підібрали собі достойну заміну.

img_8679

Віктор Вікторович ще раз пояснив, що необхідність змін назріла давно. Адже про неї йшла мова на конференціях минулих років. Він погодився з пропозицією Леоніда Никифоровича та сказав: «Це дуже правильно. У кожного має бути достойна заміна. І це буде вирішувати відділення».

Член Ради, голова Куликівського відділення Володимир Лузан у своїй промові повідомив: «…Я за те, щоб ветеранів зберегти. Я переобрався, підібрав собі заміну. Мене переобрали».

img_8682

img_8692

Після такої промови Віктор Ткаченко звернувся до Володимира Лузана із запитанням: «Володимире Васильовичу, тільки скільки членів відділення було на зборах, що переобрали? Знаєте скільки було – 5. Давайте разом з Вами зберемо більше людей і переоберемо. Це не правильно, що п’ять чоловік переобирало».

img_8683

Володимир Лузан погодився, що треба зібрати більше земляків-куликівчан для розгляду питання щодо перевиборів голови відділення, адже це тягне за собою зміну в складі Ради.

Член Ради Микола Халимоненко зазначив: «Чернігівське земляцтво немислимо без Віктора Ткаченка. Не можна робити обрив. Треба, щоб в земляцтво прийшли активні люди. Адже Чернігівське земляцтво – це приклад для всіх земляцтв. Повинно бути омолодження. Мені вже за 80 років». Микола Іванович також запропонував, щоб кожному ветерану-члену Ради була підготовлена достойна заміна.

img_8687

Заступник голови земляцтва, голова Корюківського відділення Василь Устименко, який наступного року буде відзначати своє 80-річчя, повідомив про наявність у нього ще багатьох розпочатих проектів, що чекають на завершення в найближчі роки, в тому числі й вихід у світ книги про 20-річний шлях Товариства, а тому без члена Ради та видавця Миколи Халимоненка все це не є можливим.

img_8693

На таке прохання Василя Євдокимовича Віктор Вікторович повідомив, що Микола Халимененко був видавцем і буде ним.

Член Ради земляцтва, голова Ріпкинського відділення Олександр Литвин висловився за підтримку ініціативи голови земляцтва з приводу змін.

img_8684

Всі присутні члени Ради погодилися із запропонованими змінами в Раді та проголосували за винесення цього питання на затвердження Конференцію-2016.

Про стан передплати газети «Отчий поріг» доповідала виконавчий директор земляцтва Тетяна Літошко. Тетяна Андріївна, зокрема, ознайомила членів Ради та запрошених із завданням щодо передплати газети на 2017 рік кожним відділенням. Керівники всіх відділень погодилися з доведеним завданням згідно з кількісним складом (примірників):

Бахмацьке – 32;

Бобровицьке – 117;

Борзнянське – 25;

Варвинське – 23;

Городнянське – 25;

Ічнянське – 47;

Козелецьке – 127;

Коропське – 15;

Корюківське – 125;

Куликівське – 20;

Менське – 23;

Ніжинське – 62;

Новгород-Сіверське – 50;

Носівське – 53;

Прилуцьке – 52;

Ріпкинське – 16;

Семенівське – 25;

Сновське – 16;

Сосницьке – 47;

Чернігівське – 100.

img_8707

Микола Халимоненко, у своєму виступі з приводу обговорення третього питання порядку денного, розповів про деякі переваги газети «Отчий поріг». Адже, наприклад, Леонід Горлач комплектує газету матеріалами, що дуже цікавлять багато видань, і особливо для дітей. Він також запропонував, щоб газета була у кожній районній бібліотеці та школах.

img_8701

У різному говорили про уточнення списків членів земляцтва по відділеннях, стан сплати членських внесків, подання матеріалів (відео, фото, текстів) до документального фільму про роботу земляцтва в 2016 році, а також про необхідність надання інформації щодо дат та місця проведення зборів у відділеннях.

Віктор Ткаченко запропонував встановити останній термін подання матеріалів до фільму до 30 листопада, щоб потім не було образ, що хтось не попав у фільм.

За кінцеву дату подачі матеріалів проголосували всі члени Ради одноголосно.

А вже після засідання Ради Леонід Никифорович у розмові висловив мені своє обурення з приводу коментарів земляків-відвідувачів офіційного сайту земляцтва. Особливо тих, які були до публікацій в останніх номерах газети «Отчий поріг». Він також попросив мене продовжувати надавати йому цікавий матеріал, для якого обов’язково знайдеться місце на шпальтах газети.

Особисто вважаю, що газету «Отчий поріг» має передплатити кожна земляцька сім’я, вона, щонайменше, має бути у кожній районній бібліотеці, сільській і шкільній бібліотеках. Газета повинна бути і в бібліотеках і школах столиці. Тим більше, що наступного року вона буде ще змістовнішою і цікавішою. Крім того, наприклад, на передплатників Сосницького відділення чекає приз вартістю значно вищою за передплату одного примірника на 2017 рік, який буде розіграний на зборах за наданими фотокопіями документів, які підтверджують передплату.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Рада за зміни в Раді

  1. Микола Волощук коментує:

    Члени Ради – це передова частина земляцтва. Від її якісного складу залежить результативність роботи всього Товариства. А тому до обмеження “75 років” не завадило б додати ще й інші, наприклад: який особистий щорічний внесок члена Ради в роботу земляцтва; чи вміє та підтримує зв’язок з керівниками району (області, міста); чи користується сучасними засобами комунікацій (Інтернет, скайп, фейсбук, електронна пошта і т. ін.). Цей перелік додатку можна розширити за бажанням самої Ради.

  2. Микола Костюк коментує:

    На мою думку, 75 років не повинно бути обмеженням у громадській організації. Це звичайна дискримінація. Дивитися треба не на вік, а на активність у роботі.

  3. Володимир Лузан коментує:

    Хотів би щось заперечити, але переконаний в тому, що автор публікації не тільки фотографував, а й робив аудіо запис всього засідання Ради. Однак хочу уточнити – я не переобрався, як було сказано на засіданні, а тільки намагаюся звільнити місце молодшим, оскільки став пенсіонером, хоч поки що й працюючим. Натомість рекомендую молодого Бориса Чуяна, з таким розрахунком, що його кандидатуру підтримає більшість членів відділення, а конференція автоматично затвердить його новим членом Ради. Хочу також, щоб на конференції, що буде затверджувати рішення Ради про зміни в її складі, подякували людям, які не прислужували комусь, а віддали свої немолоді сили, виконуючи громадську роботу в Чернігівському земляцтві на користь Батьківщини, як великої, так і малої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.