У травні, коли розквітають яскраві квіти та дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято найріднішої, наймилішої для нас людини – Матері. День матері відзначається у другу неділю травня, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. У травні, коли природа-Мати виряджає свою доню-Землю в пишному вбранні весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди прославляють матір – землю, Батьківщину – рідну Україну.
Стало традицією в День матері проводити свято родинної творчості, зіткане з добра і щирості, ніжності та зворушливості.
Спроба об’єднати три в одному – і фестиваль народної пісні, і родинну творчість, і свято матері – вийшло на славу. Цими весняними днями, а точніше 14 травня, всі таланти рідної Сосниччини були вписані в мамину книгу життя, адже вона про радощі й тривоги, про вміння творити добро, любити ближнього свого, а найголовніше, в маминій книзі життя – пізнання Божої науки, правди, віри, справедливості та милосердя.
Тому фестиваль народної пісні та родинної творчості, присвячений Дню матері «Пісенні стежини до храму материнської душі», який проходив у районному Будинку культури, розпочався піснею «Молитва» у виконанні трьох кумів Галини Лойченко, Любові Власкової та Ганни Кузьменко.
Мама – таке коротеньке слово, а яку таїть силу! Все від мами – вона дає життя, вона його супроводжує і зігріває. І за давньою прекрасною традицією, щоб оживити дім, який зібрав стільки славного люду, молода мама разом з діточками повинна запалити вогнище миру, достатку, невичерпного щастя і затишку в наших оселях. І це почесне право надається Юлії Ліпській з донечкою Ксенією та синочком Вадимом.
Концертна програма була досить цікавою, насиченою, перемежованою і піснями, і танцями, і грою народних музик, і художнім читанням, і обрядовими дійствами.
Своїм виступом порадували глядачів самодіяльні артисти з райцентру та сіл Кудрівка, Киріївка, Волинка, Бутівка, Велике Устя, Авдіївка. Зокрема це: танцювальний колектив «Мозаїка» (Будинок школяра, керівник Юлія Ліпська), народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» (керівник Ганна Кузьменко), Любов Тищенко, Лілія та Юрій Мучти, дитячий ансамбль «Сосничаночка» (музична школа, керівник Ольга Галініна), хор ветеранів війни та праці (керівник Тетяна Іващенко), Віктор та Валентина Шут, Ольга Петрівна Шут, Олена Сластьон, танцювальний колектив села Волинка (керівник Валентина Мельник), Віра та Микола Ковальчуки, фольклорні колективи В’ющанського та Бутівського будинків культури, ложкарі з Волинківського центру культури та дозвілля молоді (керівник Олег Рудя), сім’я Іллєнко, Микола Ходот, Євгеній Лялякін, Олександр Халімоненко.
Не цурайся пісні, чутої від мами,
Не згуби – то мова прадідів твоїх!
Бо зректися пісні, що цвіла віками –
Мов забуть народ свій, даль його доріг.
Щоб зрозуміти душу українців, треба послухати роздольну народну пісню. Пісня єднає людей духовно, несе заряд енергії, добра та любові.
Злітає пісня чарівниця
В обіймах світлих голосів
Глибокі Сосницькі «Криниці»
Купають душу у красі.
На завершення прозвучали з вуст ведучої Оксани Федоренко такі слова: «Шановні глядачі, ми раді, що мали змогу подарувати Вам пісню, слово, танець, обмінятися позитивною енергетикою. Частіше збирайтеся за столом усією родиною, співайте рідні пісні, шануйте своїх батьків і нехай Вас береже рідна матінка, що привела на світ, і Матір Божа». І, як підтвердження цієї думки, у виконанні «криничан» пролунала пісня «За столом збирається родина». Бо пісня єднає рід, зв’язує покоління.
Мені приємно було привітати з цим святом багатодітні родини Халімоненків та Лялякіних з села Велике Устя, представники яких брали активну участь у фестивалі.
Валентина МОВЧАН
Фото автора