Росія хоче повернути Курськ до переговорів. Україна не зрушує з місця. / Russia wants Kursk back before negotiations. Ukraine isn’t budging.

Українські війська стикаються з жорстоким контрнаступом Росії в Курську, оскільки Путін прагне повернути російську землю до будь-яких переговорів.
——-
Ukrainian troops are facing down a ferocious Russian counteroffensive in Kursk as Putin seeks to take back Russian land before any talks.

Шівон О’Грейді, Сергій Корольчук, Франческа Ебель та Сара Калан / By Siobhán O’Grady, Serhii Korolchuk, Francesca Ebel and Sarah Cahlan

КИЇВ — Останніми днями боротьба за контроль над приблизно 200 квадратними милями землі на заході Росії стала ще жорстокішою, оскільки Кремль напередодні можливих переговорів із прийдешньою адміністрацією Трампа про припинення війни, схоже, налаштований виключити російську землю з рівняння.

Україна контролює частину російської Курської області після несподіваного транскордонного вторгнення в серпні і, незважаючи на втрату приблизно половини своїх початкових здобутків, все ще зберігає там плацдарм.

Минулого тижня Росія почала новий контрнаступ, за словами українських військових і військових аналітиків, наповнивши лінію фронту хвилями солдатів. За оцінками американської розвідки, вона також направила в регіон щонайменше 10 000 північнокорейців. Новий напад був безладним, але безжальним і почався після того, як Дональда Трампа, який пообіцяв швидко припинити війну, було обрано президентом США.

Схоже, цей час демонструє зростаючу оцінку Кремлем того, як Курськ може зіграти в майбутніх переговорах: якщо переговори відбудуться, Росія хоче переконатися, що для дебатів буде лише українська земля.

«Зрозуміло, що Москва не почне жодних переговорів, доки не вижене з Курська всіх українських солдатів», — сказав The Washington Post Костянтин Ремчуков, головний редактор «Независимой газеты», який перебуває в кремлівських колах.

Президент Росії Володимир Путін не хоче, щоб Курськ використовувався як розмінна монета, а також не хоче, щоб його змусили відмовитися від української території, яку він захопив після вторгнення Росії, додав Ремчуков. За його словами, нещодавні згадки Путіна про те, що будь-яка угода має відображати «реалії на місці», стосуються сподівань Росії відвоювати Курськ.

Минулого тижня Кремль різко посилив свою максималістську риторику щодо мирних переговорів, маючи на увазі, що він не буде більше готовий йти на поступки прийдешній адміністрації Трампа, ніж він був президенту Джо Байдену.

В інтерв’ю російському державному телебаченню в середу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, схоже, завчасно відхилив будь-які пропозиції щодо заморожування конфлікту та нинішньої лінії фронту, як це було запропоновано людьми з оточення Трампа, назвавши цю пропозицію «навіть гіршою», ніж Мінські домовленості після війни на сході України в 2014 році.

Російський військовий блогер і пропагандист Михайло Звінчук, який заснував Telegram-канал Рибар, заявив, що Трамп може спробувати тиснути на Москву, окупувавши Курськ Україною, але він очікує, що це буде відновлено найближчими тижнями чи місяцями.

«Я вважаю, що в будь-якому випадку питання «Курська» буде вирішено до інавгурації Трампа», — сказав він, описуючи нещодавній російський напад як третю хвилю тривалого контрнаступу, який, за його словами, вибив українські резерви та матеріально-технічне забезпечення в прикордонній Сумській області в Україні. і дозволив Росії відвоювати кілька населених пунктів.

Українські війська захопили від 386 до 579 квадратних миль за перші два тижні Курської операції в серпні, сказав Пасі Паройнен, аналітик Black Bird Group, групи аналізу розвідданих із відкритим джерелом, що базується в Гельсінкі. Відтоді Росія неухильно контратакувала, і з огляду на те, що зараз ведуться наступи з трьох напрямків, він передбачив, що українські території найближчими днями скоротяться ще більше.
———
KYIV — The fight to control some 200 square miles of land in western Russia became even more brutal in recent days as the Kremlin, ahead of possible negotiations with the incoming Trump administration to end the war, appears set on removing Russian land from the equation.

Ukraine has controlled swaths of Russia’s Kursk region since a surprise cross-border incursion in August and — despite having lost around half its initial gains — still maintains a foothold there.

Russia launched a new counteroffensive last week, Ukrainian troops and military analysts said, flooding the front line with waves of soldiers. It has also deployed at least 10,000 North Koreans to the region, according to U.S. intelligence estimates. The new assault has been messy but relentless and began after Donald Trump — who has pledged to quickly end the war — was elected U.S. president.

The timing appears to demonstrate the Kremlin’s growing appreciation for how Kursk may play into future talks: If negotiations are to occur, Russia wants to make sure only Ukrainian land is up for debate.

“It is clear that Moscow will not start any negotiations until they have kicked out every last Ukrainian soldier from Kursk,” Konstantin Remchukov, the editor in chief of Nezavisimaya Gazeta who moves in Kremlin circles, told The Washington Post.

Russian President Vladimir Putin does not want Kursk to be used as a bargaining chip — nor does he want to be forced to relinquish any of the Ukrainian territory he has captured since Russia’s invasion, Remchukov added. Putin’s recent mentions that any deal needs to reflect the “realities on the ground” refers to Russia’s hopes to recapture Kursk, he said.

In the last week, the Kremlin has dramatically upped its maximalist rhetoric on peace negotiations, implying that it will not be any more willing to make concessions to an incoming Trump administration than it was to President Joe Biden.

In an interview with Russian state TV on Wednesday, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov appeared to preemptively reject any proposals to freeze the conflict and the current front lines — as have been proposed by people around Trump — calling the suggestion “even worse” than the Minsk Agreements that followed the war in eastern Ukraine in 2014.

Russian military blogger and propagandist Mikhail Zvinchuk, who founded the Telegram channel Rybar, said that Trump might try to pressure Moscow with Ukraine’s occupation of Kursk but that he expects it will be retaken in the coming weeks or months.

“I believe that in any case the Kursk issue will be resolved before Trump’s inauguration,” he said, describing the recent Russian assault as the third wave of a sustained counteroffensive that he claims knocked out Ukraine’s reserves and logistics in the bordering Sumy region in Ukraine and enabled the Russian recapture of several settlements.

Ukrainian forces seized between 386 and 579 square miles in the first two weeks of the Kursk operation in August, said Pasi Paroinen, an analyst with Black Bird Group, an open-source intelligence analysis collective based in Helsinki. Russia has steadily counterattacked ever since, and with an assault now underway from three directions, he predicted that Ukrainian-held ground would shrink farther in the coming days.

Не гладко / Not smooth sailing

Але останній напад не пройшов гладко для росіян. Після більш ніж тижневих безжальних боїв Росія досягла лише незначних успіхів і по дорозі втратила значну кількість військ і техніки.

Українські військові кажуть, незважаючи на посилення тиску, вони здебільшого тримають позицію.

39-річний Олександр, який займається розвідкою в Курській області 82-ї бригади, розповів, що за останні дні українські війська знищили понад 50 російських одиниць техніки, у тому числі БТРи та танки. За його словами, російські солдати продовжували робити ті самі помилки, наприклад, рухалися дорогами, контрольованими українськими вогневими засобами, пропускали повороти або навіть стріляли по позиціях власної піхоти.

На тлі постійних повідомлень про жорстоке поводження росіян з полоненими українцями він сам був свідком вбивства полонених солдатів у режимі реального часу за допомогою зйомок з дронів. Він говорив за умови, що згідно з військовими правилами його ідентифікуватимуть лише по імені.

У понеділок Олександр бачив, як російські солдати зайняли українську позицію, захопили двох солдатів, а потім застрелили їх, на кадрах, які пізніше перевірила The Washington Post.

У відповідь, за словами Олександра, український командний пункт випустив на росіян шквал безпілотників, щоб спробувати вбити російських військових і знищити їхню машину.

Ці кілька хвилин «росіяни, які страчували наших полонених, були нашою першочерговою ціллю», — сказав Олександр, додавши, що пізніше Україна повернула цю позицію. «Але у нас не вистачає часу, щоб багато думати про це, тому що у нас є робота, яку потрібно виконати; у нас є інші росіяни, яких потрібно вбити».

Артем Ефанов, оператор безпілотника 82-ї бригади, який спілкувався у відеочаті з бліндажа між завданнями в Курську, сказав, що він бачив, як російські війська застрягли в болотах, болотах і річках, а багниста місцевість ускладнювала їм успішне просування.

«Ми тримаємо рубежі», – сказав Ефанов. «Стало складніше, але у нас є засоби».

Нещодавні рідкісні протести переміщених жителів Курська продемонстрували, що вторгнення України спричинило значні внутрішні проблеми для Росії, сказав Ефанов. За його словами, останній російський напад, ймовірно, має не стільки спільного з Трампом, а більше пов’язаний з «політичними амбіціями Путіна сказати, що ми можемо з цим впоратися, ми можемо звільнити Курську область за три дні», як вони планували окупувати Київ через три дні».

Фотографії та відео з понад півдюжини сіл на північ і південь від Суджі, перевірені The Post минулого тижня, показують, що російська техніка зіткнулася з жорстоким опором з боку українців, коли вони намагалися просунутися далі в Курську. На одному відео з дрону, зробленому в середу, російський МТ-ЛБ, тип броньованої машини, підбитий, коли він проїжджав на південь повз село Новоіванівка. Солдати викочуються з вантажівки, охопленої вогнем, а машина продовжує просуватися до перехрестя, перш ніж знову вдаритися. Ще двоє солдатів покидають палаючий автомобіль і біжать, щоб сховатися в лісі.

На інших кадрах видно наслідки боїв і напади на невеликі колони російської бронетехніки. «Росіяни нарощують темпи своїх операцій і збільшують розмір і масштаб своїх бронетанкових атак, ймовірно, намагаючись здолати українських захисників і витіснити українські війська з Курська», — сказав Джордж Баррос, геопросторовий і російський аналітик Інституту вивчення війни.
——-
But the latest assault has not been smooth sailing for the Russians. After more than a week of relentless fighting, Russia has made only small gains and lost significant numbers of troops and equipment along the way.

Ukrainian soldiers say despite increased pressure, they are largely holding the line.

Oleksandr, 39, who works on intelligence in the Kursk region for the 82nd Brigade, said that Ukrainian troops had destroyed more than 50 Russian vehicles, including APCs and tanks, in recent days. Russian soldiers kept making the same mistakes, he said, such as moving on roads controlled by Ukrainian firepower, missing turns or even shooting at their own infantry positions.

Amid constant reports of Russians treating captive Ukrainians in a brutal fashion, he himself witnessed the killing of soldiers taken prisoner in real time via drone footage. He spoke on the condition that he be identified only by his first name due to military rules.

On Monday, Oleksandr saw Russian soldiers take a Ukrainian position, capturing two soldiers and then shooting them dead, in footage later verified by The Washington Post.

In retaliation, Oleksandr said, the Ukrainian command post launched a flurry of drones at the Russians to try to kill the Russian troops and destroy their vehicle.

For those few minutes, “the Russians who executed our prisoners were our most priority target,” Oleksandr said, adding that Ukraine later retook the position. “But you don’t have enough time to think about this a lot because you have a job to be done; you have other Russians to be killed.”

Artem Efanov, a drone operator in the 82nd Brigade who spoke by video chat from a dugout between missions in Kursk, said that he had seen Russian troops getting stuck in swamps, bogs and rivers, with muddy terrain making it hard for them to successfully advance.

“We are holding the lines,” Efanov said. “It has become more difficult, but we have the means.”

Recent rare protests from displaced residents of Kursk have demonstrated that Ukraine’s incursion has caused significant internal problems for Russia, said Efanov. The latest Russian assault probably has less to do with Trump, he said, and more to do with Putin’s “political ambition to say ‘we can handle it, we can free the Kursk region in three days,’ just like they planned to occupy Kyiv in three days.”

Photos and videos from more than half a dozen villages north and south of Sudzha verified by The Post in the past week show that Russian vehicles faced fierce opposition from Ukrainians as they tried to advance farther into Kursk. In one drone video recorded Wednesday, a Russian MT-LB, a type of armored vehicle, is hit as it drives south past the village of Novoivanovka. Soldiers roll out of the carrier engulfed in flames as the vehicle keeps advancing toward an intersection before being struck again. Two more soldiers abandon the blazing vehicle, running to take cover in the woods.

Other footage shows the aftermath of battles and attacks on small convoys of Russian armored vehicles. “The Russians are increasing the tempo of their operations and increasing the size and scale of their armored attacks in a likely attempt to overwhelm Ukrainian defenders and expel Ukrainian troops from Kursk,” said George Barros, a geospatial and Russian analyst at the Institute for the Study of War.

Переможна серія Путіна / Putin’s winning streak

Київ, публічно відкидаючи пропозиції обміняти землю на мир, також придивляється до майбутнього президентства Трампа і хоче залишити курс на столі так само, як Росія хоче його відштовхнути.

Проте зростають сумніви щодо того, чому Путін, чиї сили просуваються на всіх фронтах, взагалі розглядає можливість переговорів, які можуть стати на заваді його початковій меті захоплення контролю над усією Україною.

«Путін, ймовірно, вірить, що він на переможній лінії, і навіщо йому вести переговори зараз, тому його вимоги, ймовірно, будуть надзвичайно високими», — сказав Каміль Гранд, колишній помічник генерального секретаря НАТО, який нині є видатним політичним співробітником Європейської ради із закордонних справ.

Залишається з’ясувати, чи є заяви Путіна про максималістські вимоги тактикою переговорів, чи «він має на увазі це, тому що вклав стільки шкіри в цю війну, що завершення компромісом для нього буде неприйнятним», – сказав він.

У будь-якому русі в напрямку переговорів багато що залежатиме від того, «чи захоче Путін взяти свої фішки і прийняти більше чи менше пропозицій Трампа, чи він прийде до висновку, що Трамп збирається кинути Україну, тож давайте продовжувати», — сказав Жерар Аро, колишній посол Франції у Вашингтоні.

Роб Лі, старший науковий співробітник Дослідницького інституту зовнішньої політики у Філадельфії, сказав, що Україна, ймовірно, розглядає Курск як потенційний майбутній важіль у переговорах, але недоліком є ​​те, що операція значно обтяжила її військових.

Аналітики кажуть, що українські втрати на сході Донецької області, які вже викликали занепокоєння влітку, прискорилися в середині серпня до середини вересня, оскільки досвідчені підрозділи залишили свої позиції та зосередилися на Курській операції.

За словами Лі, за останні три місяці російські сили в Україні просувалися швидше, ніж будь-коли з 2022 року.

З наближенням зими листя вже рідшає, що ускладнює маскування під час війни, де безпілотники вже контролюють кожен рух. Багнисті болота незабаром можуть замерзнути. Україні потрібно буде вирішити, куди віддати перевагу своїм обмеженим військам і зброї, попередив Лі.

«Куди посилають підкріплення? Тому що якщо ви зосередитеся на утриманні Курска, це може поставити під більший ризик інші ділянки фронту», – сказав він.
——-
Kyiv, while publicly rejecting suggestions to exchange land for peace, is also eyeing the incoming Trump presidency and wants to keep Kursk on the table as much as Russia wants to push it off.

There are growing doubts, though, over why Putin, whose forces are advancing on all fronts, would even consider negotiations that could get in the way of his original goal of seizing control of all of Ukraine.

“Putin probably believes he’s on a winning streak and why should he negotiate now, so his demands are likely to be extremely high,” said Camille Grand, a former NATO assistant secretary general who is now a distinguished policy fellow with the European Council on Foreign Relations.

It remains to be seen whether Putin’s declarations of maximalist demands are a negotiating tactic or “whether he means it because he has put so much skin in this war that ending on a compromise is not going to be acceptable for him,” he said.

In any moves toward negotiations, much will depend on “whether Putin wants to take his chips and accept more or less Trump’s proposals or whether his conclusion is that Trump is going to dump Ukraine, so let’s go on,” said Gerard Araud, a former French ambassador to Washington.

Rob Lee, a senior fellow with the Philadelphia-based Foreign Policy Research Institute, said Ukraine probably sees Kursk as potential future leverage in negotiations but the downside is that the operation has significantly taxed its military.

Ukrainian losses in the eastern Donetsk region, already a concerning trend over the summer, accelerated in mid-August to mid-September, analysts said, as experienced units left their positions and focused on the Kursk operation.

Russian forces inside Ukraine have advanced faster over the past three months than at any point since 2022, Lee said.

With winter looming, foliage is already dwindling, making camouflage more difficult in a war where drones already monitor every move. Muddy swamps may soon freeze over. Ukraine will need to decide where to prioritize its limited troops and weaponry, Lee warned.

“Where do they send reinforcements? Because if you focus on holding Kursk, that could put other parts of the front at greater risk,” he said.

Ебель повідомив з Москви, Келан з Вашингтона. Еллен Френсіс у Брюсселі та Алекс Хортон і Елен Накасіма у Вашингтоні зробили внесок у цей звіт.
——
Ebel reported from Moscow, Cahlan from Washington. Ellen Francis in Brussels, and Alex Horton and Ellen Nakashima in Washington, contributed to this report.

Джерело / Source: The Washinqton Post

Детальніше / More details: https://www.washingtonpost.com/world/2024/11/16/russia-wants-kursk-back-before-negotiations-ukraine-isnt-budging/

 

Опубліковано у Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.