Сенат США 8 лютого проголосував за подальше просування законопроекту на $95 млрд, який включає фінансову допомогу Україні, Ізраїлю та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні. У четвер документ отримав у Сенаті так звану процедурну підтримку.
На день раніше республіканці у верхній палаті Конгресу заблокували компромісний законопроект, який включав також асигнування на реформу імміграційної політики.
Новий проект у четвер підтримали 67 законодавців, 32 – голосували проти. Перш ніж його буде винесено на підсумкове голосування, члени Сенату обговорять поправки до документа.
Цей законопроект включає $61 млрд для потреб України, яка продовжує захищатись від російського вторгнення. $14 млрд передбачено для Ізраїлю, як підтримку у війні з ХАМАС, визнаною терористичною організацією в США та країнах ЄС. Ще майже $5 млрд планується направити партнерам Вашингтона в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, та на стримування агресії з боку Китаю.
Навіть якщо цей законопроект буде в результаті ухвалено Сенатом, його чекає запекла боротьба в Палаті представників, де група правих республіканців, вірних екс-президенту Дональду Трампу, рішуче виступають проти допомоги Україні. У республіканців у Палаті представників є хоч і невелика, але більшість.
З осені минулого року адміністрація президента США Джо Байдена намагається узгодити новий пакет для України, щоб допомогти їй захиститись від повномасштабного військового вторгнення Росії. Вашингтон вважається основним союзником Києва, тому Україна дуже залежить від підтримки з боку Сполучених Штатів.
Республіканці у Конгресі вимагали, щоб будь-яка допомога Україні була частиною пакету, що включає імміграційну реформу та збільшення фінансування для охорони південної частини кордону США.
За останні чотири місяці двопартійна група сенаторів розробила компромісну угоду, яка включає вимоги республіканців. Однак цього тижня члени Республіканської партії різко змінили позицію після того, як Трамп, який має великий вплив у партії і претендує на другий президентський термін, засудив законопроект. Заходи визнали недостатніми.
Після того, як 7 лютого документ провалився, лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер оголосив, що спробує домогтися схвалення законопроекту, який виключає пункти, пов’язані з кордоном.
Детальніше за посиланням: https://www.svoboda.org/a/senat-ssha-podderzhal-prodvizhenie-zakonoproekta-o-pomoschi-ukraine-/32811300.html