Він не брав безпосередньої участі у боях за Чернігів, ще не встиг рятувати життя бойових побратимів і поки не має високих звань чи нагород. Проте він не покинув країну, не сховався, займався волонтерством, а наразі поповнив лави батальйону ОК «Північ», щоб захищати, рятувати та допомагати.
Роман – фаховий медик, фельдшер. До війська пішов добровільно і наразі служить на посаді водія-санітара. Чесно признається, що на початку вторгнення трохи не вистачило сміливості. Однак чоловік не був осторонь.
– Ми з друзями волонтерили. Допомагали жінкам виїжджати, – розповідає військовий. – До війни 13 років працював фельдшером на «Хімволокні», п’ять років– у психлікарні.
Потім Роман був на заробітках закордоном і в лютому мав можливість не повернутися в Україну. Але повернувся…
– Я прилетів за день до нападу. Прочитав заяву Пентагону, що протягом 48 годин існує вкрай висока загроза вторгнення росії. Вирішив повернутися до своїх. Сідав на рейс і думав «В яку ж…пу я лечу… З іншого боку – додому!», – каже чоловік.
І хоч у боях за Чернігів та область Роман участі не брав, та він готовий швидко навчатися та допомагати зараз, а за необхідності рятувати життя побратимів.
– Я здивований, комплектація добра, і хоча багато чого нового і я цього ще не знаю, мені доводиться вивчати. Матеріали ізраїльські, американські…. Читаю, стараюся якнайглибше сприйняти нову інформацію та знання, – розповідає про знайому, але по-своєму нову справу Рома. Його вчать уже бойові медики підрозділу, які самі до 24 лютого 2022 року не знали, що це таке – обстріли, авіація, бойові поранення та втрати.
– Морально до бойових дій я готовий. Знаходжуся в підрозділі підготовлених людей. Залишається невеликий страх, однак розраховую на підтримку командування та побратимів, – зізнається чоловік і вітає своїх колег із професійним святом. – Вітаю і цивільних, і військових медиків зі святом. Усім наснаги та доброго здоров’я, сил та оптимізму. Усе буде Україна! Вірю в перемогу!
Служба зв’язків з громадськістю Оперативного командування «Північ»