Сьогодні два важливі свята – Міжнародний день боротьби з корупцією та День благодійництва.
Міжнародний день боротьби з корупцією – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року, який відзначається щорічно 9 грудня.
Цього дня в 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенції ООН проти корупції та вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов’язковий до виконання її сторонами.
На кінець 2009 року Конвенцію підписали близько 140 держав і близько 80 – ратифікували. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року. Документ зобов’язує країни, які підписали його, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Згідно з одним із положень Конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції.
День благодійництва – свято України, що відзначається щорічно у другу неділю грудня та встановлено «…з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій …» згідно з Указом Президента України «Про День благодійництва» від 13 грудня 2007 року № 1220/2007.
Земляки-чернігівці і з корупцією борються, і беруть участь у благодійництві.
Олексій ОРЄХОВИЧ
Читати також:
Боротьба з проявами корупції на Чернігівщині перебуває на постійному контролі прокуратури
Куди поскаржитись на корупцію? – Антикорупційний портал
Боротьба з корупцією: красива теорія та гнітюча практика
Category Archive for “Корупція в Чернігові”
У Чернігові нагородили кращих благодійників року
Благодійник року» імені меценатів Тарновських
Меценатів Чернігівщини відзначено дипломами «Благодійник року-2017»
Благодійність – велика і шляхетна справа всієї Чернігівської громади
Дві дати… і зовсім такі полярні. І в один день. Цікаве співпадіння. Це як: одним у рай, а іншим в пекло. Для українців, загалом, притаманне благодійництво. Але ж і рівень корупції зашкалює. А винні ми – громадяни України. Бо велика корупція починається з малої, побутової. Хочемо отримати якісно якусь послугу від якоїсь, навіть незначного рівня посадової особи – даємо “на лапу”, замість того щоби вирішити все по Закону. Ця особа потім звикає до “подарунків” і вважає це як данність, послану зверху. Там не беруть хабарів, де їх не дають. Існує цілий ряд інших видів корупції, в тому числі і підкуп виборців грошима, горілкою, гречкою… Гречку за тиждень з’їдять, горілку за один вечір вип’ють, а все суспільство 27 років сподівається на справедливість у Державі. Несвідомі громадяни спотворюють волевиявлення народу, а ми дивуємося, чого наша держава та громадяни такі бідні. Пройдисвітів ніколи не бракувало, а нині для них золотий час. НІЧОГО З НІЧОГО НЕ ВИНИКАЄ І НІКУДИ НЕ ДІВАЄТЬСЯ. ЯКЩО У КОГОСЬ ПРИБАВИЛОСЯ, ТО У КОГОСЬ ЗМЕНШИЛОСЯ. Корупціонери самі по собі не припинять свої діяння допоки суспільство буде з цим миритися. І дуже болить, що чернігівці після Революції гідності двічі на довиборах до Верховної Ради голосували за “гречку”. Так і хочеться сказати: “Бачили очі, що купували, то й їжте, щоб вам повилазило!”
Звичайно, наші земляки-чернігівці і з корупцією борються, і беруть участь у благодійництві. Але, на жаль, є і інша сторона медалі: деякі наші висококорумповані високопосадовці також активно займаються благодійництвом. Чи то бажання слави, чи то совість мучає… То ж не випадково в цьому році такий збіг. Рік вирішальний!
Шановні земляки! Досить ховатись по кущах. Держава починається з нас. Досить продавати свою душу за чергову обіцянку дешевого газу! Дешевий газ може бути лише тимчасовою ціною незалежності країни, продажею в майбутнє кремлівське рабство наших дітей та онуків! Задумайтесь нарешті, і не продавайтесь.