У столиці вшанують учасників бойових дій на території інших держав

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який відзначають щорічно 15 лютого, у столиці відбудуться меморіальні та мистецько-культурні тематичні заходи.

Так, 11 лютого керівництво міста зустрінеться з учасниками бойових дій на території інших держав та сім’ями воїнів, які загинули в Афганістані.

15 лютого пройде меморіальний захід біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані. Також у цей день відбудеться зустріч бойових друзів — воїнів-афганців на вулиці Лаврській та відвідування експозиції «На чужих війнах» у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Із 15 до 25 лютого в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» проходитиме фотовиставка «Афганський спомин».

До 20 лютого триває книжкова виставка «Миротворчі сили України — на сторожі миру» в міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія».

Із 10 до 20 лютого в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки можна буде відвідати книжкову виставку «Афганістан — наш біль й пекуча пам’ять».

Із 14 до 29 лютого Державний архів міста Києва презентує експозицію архівних документів, присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Також протягом лютого в освітніх закладах Києва проходитимуть виховні години, лекції, просвітницькі та меморіальні заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»

Опубліковано у Анонси, оголошення, Вшанування пам'яті. Додати до закладок постійне посилання.

2 коментарі до У столиці вшанують учасників бойових дій на території інших держав

  1. Анатолій Пінчук коментує:

    ДВА РОКИ ТОМУ
    а точніше, 06.02.2019 року я опублікував ці рядки:

    « Досить напівправди! Офіційна статистика по втратах у тій війні зменшена майже в 10 разів! Зате теж офіційно фігурує 415 392 захворілих… Хтось ще в часи СРСР недоглядів? (Це схоже на історію фото 2013 року з годинником Breguet за $30 000 на руці кремлівського патріарха Кирила в Москві, коли годинник затерли в фотошопі, а його віддзеркалення на полірованому столі – залишили). За оцінками незалежних дослідників втрати радянської армії склали до 140 тисяч убитими та до 350 тисяч пораненими. Унаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 мільйона цивільних мешканців Афганістану, або 10 % кількості тодішнього населення країни. Та ще кілька мільйонів біженців залишили країну.
    Участь українців у збройній інтервенції до Афганістану 1979-1989 років була і є трагедією українського народу! День 15 лютого відзначався, як річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. Аж поки в 2004 році хтось підсунув Леоніду Даниловичу Кучмі Указ з формулюванням «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав». І все – воїни-афганці розчинилися в масі найманців всіх ґатунків, ГРУшників, що досі вважають себе «воїнами-інтернаціоналістами».
    Це у Росії та Білорусі цього дня відзначається День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів – радянський пропагандистський термін на позначення військових контингентів соціалістичних країн (в першу чергу СРСР), а також співробітників органів внутрішніх справ та держбезпеки, що брали участь, добровільно або в порядку службової необхідності, у збройних конфліктах на території іноземних держав на стороні режимів, іноді навіть людоїдських (в Африці), головне, щоб там пообіцяли будувати соціалізм.
    Як стверджує військова розвідка Збройних Сил України, зараз в окупованому Донбасі знаходяться 11 000 «воїнів-інтернаціоналістів» РФ, про це навіть писали російські газети: «В наші дні нєсут службу за прєдєламі Россії, єжєчасно и єжємінутно ріскуя своими жізнямі, воєннослужащіє россійской армії і другіх сілових структур. В пєрвую очєрєдь, ето наші воєнниє, сражающієся в Сірії протів террорістов. Безусловно, нєльзя забивать і о тисячах отставних воєнних, отправівшіхся защіщать народ Донбасса», «Но нє мєнєє важєн і іной аспект – когда «іх там нєт», то офіцєров і солдат нє чєствуют офіціально, всячєскі стрємятся скрить само іх участіе в опрєдєлєнних конфліктах» (повністю читати тут: https://topwar.ru/109209-ot-angoly-do-vetnama-ko-dnyu-voinov-internacionalistov.html).
    Ну звичайно ж, всі вони у відпустці! Як ті курсанти артилерійських училищ РФ, що мінялись в Донбасі кожен місяць – приїздили «на полігон, на стрільби»… Пам’ятаєте, свого часу генсек Брєжнєв сказав: «Тот нє офіцєр, кто нє воєвал в Афганістанє!»
    Думайте, що ви святкуєте, і з ким святкуєте! Мабуть, таки прийшов час повернути цій даті історичну назву! Бойових дій на території інших держав Україна не веде. А День Українських миротворців, які діють під егідою ООН, ОБСЄ і ЄС у нас є – 15 липня.»

    Може в нас щось змінилось за цей час на краще? Так ні, ось читаю: “Із Росії через неконтрольований кордон на Донбас прибувають снайперські пари»: https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/2866039-rosia-perekidae-na-donbas-snajperski-pari-rozvidka.html – що, знову «на полігон, на стрільби»? А чому б і ні – наш «гарант» же сказав: “надо просто пєрєстать стрєлять”!

  2. Анатолій Пінчук коментує:

    Сучасна стаття до «Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів» – знову і знову звучить цей пропагандистський термін…
    http://hvilya.com/news/politic/afganska-avantyura-kremlivskyh-startsiv.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.