Важлива зустріч

29 червня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулась зустріч друзів Чернігівського земляцтва, які опікуються культурною спадщиною та представників громадських організацій і активних громадських діячів, які об’єднані шаною до Тараса Шевченка і допомогою Садибі родини Лизогубів.

Гостей радо зустрічали голова Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус і голова молодіжного відділення земляцтва Валерій Демченко.

На зустріч прибули: Андрій Курданов – науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, член Чернігівського відділення земляцтва; представниці Національної ради жінок України – Людмила Порохняк-Гановська (голова Ради), Меланія Іщук (заступниця голови Ради), Алла Поліщук (голова Секретаріату Ради) та Елла Ламах (українська соціальна активістка, Галина Яблонська (народна артистка України, відома громадська діячка), Анатолій Дронь (уродженець Седнева, Надзвичайний і Повноважний Посол України), Станіслав Новак (переможець конкурсу двійників Тараса Шевченка), Тетяна Негрій (українська співачка, режисер), Дмитро Ломачук (український кінорежисер, заслужений працівник культури України), Василь Безякін (архітектор, реставратор).

У своєму виступі Дмитро Стус розповів про те, як організовувалися співробітники починаючи з 24 лютого 2022 року, як поновлювали свою діяльність та яких показників досягли на сьогодні.

Андрій Курданов передав слова вдячності та Подяку Дмитру Стусу від Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського та його філії Садиба родини Лизогубів.

Віктор Ткаченко під час свого виступу розповів усім присутнім про створення, перші кроки земляцтва, його структуру та основні засади діяльності. Він також акцентував увагу на поточному стані справ, на співпраці з Седневом, Садибою родини Лизогубів (виготовлення банерів, робота з оцифрування історичних та архівних документів, оцифрування відео про Седнів), яка активно проводиться останніми роками.

На завершення виступу Віктор Вікторович подарував Національному музею Тараса Шевченка примірники книг, які були видані Чернігівським земляцтвом, та картину засновників.

У свою чергу Андрій Курданов під час виступу подякував Чернігівському земляцтву за постійну підтримку ініціатив музею та його філії Садиба родини Лизогубів, розповів детальніше про реалізовані проєкти спільно з земляцтвом, дякував усім, хто допомагає у збереженні культурної та історичної спадщини Чернігівського краю. Він також акцентував на роботі музею під час окупації Чернігівщини та поновленні активної діяльності та вручив подарунки від Садиби родини Лизогубів та Седнівської громади.

З великим зацікавленням та захопленням усі переглянули відеострічку «Стоїть гора високая» (дивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=s_hcb1cOmNk .

Цікавими та змістовними були виступи Людмили Порохняк-Гановської, Меланії Іщук та інших представниць Національної Ради жінок України. Також вони привезли у подарунок усім учасникам зустрічі величезний коровай, спечений власноруч представницями Національної ради.

Станіслав Новак у своєму виступі розповів про конкурс двійників Тараса Григоровича, а Анатолій Дронь поділився своїми споминами про Седнів і результатами дипломатичної роботи, зокрема на культурному фронті.

Галина Яблонська, як авторка та фундаторка міжнародного проект-конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи», розповіла про сам проект та його основні досягнення.

Завершуючи зустріч її учасники одностайно зійшлися на думці, що така зустріч, така співпраця – це добрий посил, що музейники та громадськість працюють і сьогодні, у такі важкі часи. І вкотре підкреслили, що Україна мала і має свою власну історію, яку не переписати нікому.

Валерій ДЕМЧЕНКО

Опубліковано у В громадських організаціях, Культурна спадщина | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.