Сьогодні, 19 листопада, мав честь представляти Менську громаду Чернігівщини на форумі «Посилення захисту цивільного населення через стратегічну співпрацю: локальні, регіональні та неурядові ініціативи в умовах війни», який зібрав лідерів громад, міжнародних партнерів та фахівців у сфері цивільного захисту.
Цей день символічний — 1000-й день з моменту повномасштабного вторгнення російської федерації. Тисяча днів болю, боротьби, втрат, але водночас тисяча днів сили, єдності й невтомного прагнення до перемоги.
На форумі поділився нашим досвідом. Менська громада, як і вся Україна, адаптується до викликів війни. Ми створили:
Центр безпеки та соціальної згуртованості;
Безпечний простір;
реалізували програми навчання населення з питань протимінної безпеки, надання медичної допомоги, інших питань цивільного захисту;
встановили системи відеоспостереження та оповіщення;
оновлюємо та оснащуємо укриття;
реалізували проект з кібербезпеки «Цифровий щит Менської громади»;
продовжуємо розвивати співпрацю з ГУНП у Чернігівській області та Головним управлінням ДСНС України у Чернігівській області.
Кожен із нас має свою відповідальність.
Цивільний захист — це не лише про укриття чи резервні плани. Це про розуміння того, як діяти в кризовій ситуації, про готовність підтримати одне одного і про віру в нашу силу.
Кожен виклик — це можливість для громади стати сильнішою. Якщо громадяни почувають себе фізично захищеними, то вони будуть діяти більш згуртовано.
Щиро дякую нашим партнерам та організаторам форуму, команді Центру з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту CIVIC, Посольству Канади в Україні, а також всім донорам за підтримку українських громад.
Разом ми будуємо безпечне сьогодення, навіть в умовах війни, та непохитне майбутнє для наших людей.
Впевнений, що тільки разом ми сильніші перед будь-якими викликами!
Юрій СТАЛЬНИЧЕНКО