Вчора відійшов у засвіти 100-літній 39-й Президент США Джиммі Картер – рекордсмен по тривалості життя серед американських президентів та як президент, що прожив найдовше після завершення терміну.
Серед багатьох позитивних справ, якими він запам’ятається українцям – безперечно, досить тверда позиція щодо срср (пам’ятаєте бойкот Олімпіади в Москві після її вторгнення в Афганістан?) та співпраця з українською діаспорою в США (в Білому домі за його президентства було досить потужне українське представництво) і підтримка українських політв’язнів, дисидентів в срср.
На фото – Президент Джіммі Картер тисне руку одному з них – нещодавно звільненому правозахиснику, громадському діячу, члену та співзасновнику Московської й Української Гельсинської груп, генералу Петру Григоренку, який виступав на захист кримських татар та інших депортованих московсько-комуністичною владою народів.
Петро Григоренко після еміграції до США у 1977 році відіграв важливу роль в антирадянській інформаційній боротьбі української діаспори. Об’їздив майже всі країни Європи, пропагуючи створення Гельсинських груп та необхідність жорсткого протистояння СРСР. Мав зустрічі з найвпливовішими політиками західних держав. Написав низку творів, що викривали політику керівництва СРСР, зокрема «Спогади», «Думки божевільного» та «В підпіллі можна зустріти тільки щурів», що вийшли французькою, англійською, російською й українською мовами.
Однією з ключових тез генерала Григоренка був імператив об’єднання різних націй та держав у боротьбі з СРСР, який він вважав імперією: «Ця імперія є загрозою для всього світу. Тому боротьба за деколонізацію не може бути справою однієї нації. Це завдання всього світу».
Джерело: Diaspora.ua