Відновили подорожі Чернігівщиною

Наша рідна Чернігівщина багата на цікаві історичні місця, що зустрічаються в кожному районі. А тому актив молодіжного відділення Чернігівського земляцтва продовжує подорожувати областю. Цього разу, 12-13 травня, відвідали Ічнянський район.  

Розпочали екскурсійну програму з дендрологічного парку «Тростянець». Це пам’ятка садово-паркової архітектури ХІХ століття, створена зусиллями Івана Скоропадського– нащадка українського гетьмана. Свіже повітря, унікальна флора і озера – все це постійно приваблює туристів.

Тростянецький парк – відомий ландшафтний парк України, територія якого складає понад 200 гектарів землі. Особливістю парку є те, що в йогоцентрі, на фоні лісового масиву, знаходиться гірський куточок з високимипа горбами і озерами.

Парк заснував Іван Скоропадський у 1834 році. Сьогодні це дендрологічний парк НАН України. «Тростянець» відзначається своєю багатою флорою – це різноманітні види хвойних і листяних дерев. Усього понад 800 видів і форм разом із чагарниковими породами. В оформленні парку використовуються й екзотичні види рослин. Окраса ставку в парку – це лебеді, якими так полюбляють милуватися туристи та відвідувачі.

Особливо цікавими у парку є «гори», висота яких сягає 35-ти метрів. Цікавою є й історія їх створення. Так, у 1857 році Іван Скоропадський відвідав Париж, де побачив різні види парків із штучними пагорбами, що й надихнуло його на створення такого рідкісного для нашої місцевості саду.

Тростянецький дендропарк – це справжній куточок раю на Чернігівщині. Багато хто неодноразово вже сюди приїздив та обов’язково навідається знову, щоб насолодитися тишею,спокоєм і силою природи в цьому краї.

Далі на нас чекала не менш захоплива екскурсія Національним історико-культурним заповідником «Качанівка».

Садиба, поява якої датується 1770-тими роками, була заснована графом Петром Рум’янцевим-Задунайським. Вона надихала своєю величчю аких відомих діячів, як Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Марко Вовчок, Михайло Глінка, Микола Маркевич, Михайло Врубель.

Парк навколо садиби нас вразив своїми розмірами – близько 20 гектарів неймовірної краси. Дуже багато рідкісних видів дерев, які збереглись до нашого часу, неймовірні пейзажі та неперевершена флора.

Неподалік від Качанівки знаходиться мальовниче село Петрушівка, в якому гостинно приймає гостей туристичний комплекс «Соколиний хутір». Це просто надзвичайне місце, в якому можна зупинитись та відпочити в українських садибах. Атмосфера на «Хуторі» дарує затишок та спокій,оскільки в хатах збережені національні риси кінця XVIII – початку ХІХ століття. Вдячні Миколі Черепу за теплий прийом у хуторі та організацію екскурсійної програми історичними місцями Ічнянщини.

Ольга ЖАДЬКО

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.