Зустрічі жителів старостатів Городнянщини з керівництвом громади були щорічною практикою до повномасштабного вторгнення. На жаль, останні два роки подібні зустрічі не проводились. Проте за наполяганням депутатів міськради вирішили відновити практику прямого спілкування із жителями сільських громад. Першу таку зустріч організували вчора, 7 лютого, у Мощенському старостаті, бо він сьогодні є найризикованішим, знаходиться найближче до країни-агресора й досі потерпає від артилерійських обстрілів рашистів.
Найпершою місцевими жителями була озвучена проблема відсутності аптеки в медпункті. Не завадило б і медпункт перенести ближче до центру села. Обговорювались і шляхи вирішення цих питань – так, заклад може «переїхати» в одне з приміщень колишньої школи, а щодо ліків – можна спробувати з однією з аптек міста укласти відповідний договір на повноцінне постачання ліків.
Турбує мощенців стан доріг. На одній з вулиць постійно утворюється величезна калюжа, а шлях для шкільного автобусу через більш безпечні Сутоки потребує ремонту. Міський голова пообіцяв вирішити ці проблеми навесні, як тільки дозволить погода.
Вкотре місцеві жителі скаржились на поганий зв’язок й інтернет. Заступник міського голови Ігор Лахнеко запевнив присутніх, що найближчим часом проблему буде вирішено, бо компанія Lifecell, вже монтує нову вишку на території старостату.
Достатньо жваво обговорили й питання можливого переселення у більш спокійні й віддалені від кордону села громади. Частина односельців переселились самотужки, дехто – скористався програмою міської ради, яка вже придбала сім будинків для переселенців і ще два перебувають в процесі оформлення документів.
Ряд виробничих проблем озвучив місцевий фермер Дмитро Голіброда, який нині виплачує орендну плату за паї, але в умовах, що склалися, досі не має розуміння на яких полях можна сіяти навесні, а на яких – ні. Врегулювати це питання пообіцяв міський голова, бо нині кожен сільгоспвиробник – гарант продовольчої безпеки країни.
Бурхливо обговорили проблему заготівлі дров, бо у довколишні ліси ніхто навіть не намагається ходити. Хоча в рамках гуманітарної допомоги в Мощенку завозили паливні брикети від чеської гуманітарної організації «Людина в біді» на 85 домогосподарсттв по 2,5 тонни для пільгових категорій (самотні літні люди та подружжя віком 60+, інваліди І, ІІ та ІІІ груп та багатодітні родини) цього не достатньо. Попередньо вирішили владнати проблему за рахунок видалення сухостою й аварійних дерев.
Світлана БІЛЬСЬКА