По морозу, під поривами вітру зі снігом дружна бригада теслярів із села Волинка Сосницького району, при допомозі місцевих небайдужих жителів, 25 листопада закінчила ремонт споруди – символу Купчич, пам’ятки селянського побуту, яка красується на околиці села з 1917 року – вітряного млина.
Кошти на його ремонт шукали, як кажуть, всім миром. Найбільш вагомий внесок в цю добру справу внесено аграріями. Змітнівська сільська рада подавала проект і виграла грант АПУ в сумі 15 тисяч гривень на ремонт споруди вітряка. Допомогу в підготовці пиломатеріалів надало ТОВ «Біотех ЛТД, керівником якого є член Чернігівського земляцтва, відомий вчений-аграрій Анатолій Бикін.
Частину коштів було витрачено з бюджету Змітнівської сільської ради. Адже вітряк перебуває на її балансі.
В подальшому плануємо окультурити прилеглу до вітряка територію, бо до «старого» часто приїжджають молодята на фотосесії, вітряк не оминають школярі, які знайомляться з красивими місцями нашого мальовничого краю. Маємо надію, що споруда вітряка увійде до туристичних маршрутів обласного рівня, оскільки таких споруд по Україні залишились одиниці. Хоча вітряк ще може й «трусонути стариною», адже мукомольний механізм перебуває в робочому стані.
Дмитро ІВАЩИК
Фото автора
«Є згадки, що млин побудував один куркуль, який проживав на цій території, – розповідає голова Змітнівської сільської ради Дмитро Іващик. – Потім цих хазяїв заслали, а куди саме – невідомо. Відомо тільки, що в цього куркуля була дочка й син, та про їхні долі і про наявність нащадків інформації немає». http://zemlyaivolya.net/news/u_kupchichah_vidrestravruvali_povitryaniy_mlin.html Цікава логіка у голови: раз побудував млин (ще в 1914 році) – значить куркуль…
Дещо про куркулів та розкуркулених: http://zemlyaivolya.net/news/mati_prosila_boga_shchob_ya_vmerla.html
Шановний Анатолію Миколайовичу! Щиро дякую за Вашу небайдужість до подій на теренах Довженківського краю і уважність щодо достовірності інформації в публікаціях. В матеріалах, що розміщуються в ЗМІ інколи трапляються неточності, в більшості випадків автори їх допускають не маючи злого наміру. Так в матеріалі Марії Пучинець не тільки неправильно вказано рік побудови вітряка ( а він побудований в 1917 році), а й прізвище сільського голови. Те ж саме і куркулів, адже заможний житель села на прізвище Стрижак, який побудував млин, ще не означає, що він був куркулем. Тож давайте такі ляпи спишемо на молодість автора публікації і подякуємо їй, що вона пише про події в невеличкому чернігівському селі.
Додав рядок про ремонт вітряка у статтю Купчичі у Вікіпедії:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Купчичі
Вікіпедію може редагувати кожен, тому редагуйте її — залиште пам’ять нащадкам!