Віталій Кличко: Сьогодні Київрада має ухвалити бюджет столиці на наступний рік

Сьогодні Київрада має ухвалити бюджет столиці на наступний рік, який запланований на рівні понад 90 млрд грн. А також програму економічного і соціального розвитку на 2025 рік та стратегію розвитку міста до 2027 року. Про це мер столиці Віталій Кличко заявив на початку засідання Київради.

«Проект бюджету розглянули у комісіях Київради, обговорили, пропозиції подали. Бюджет столиці-2025 запланований на рівні понад 90 млрд грн. Він більший за стартовий бюджет цього року. І це в умовах, коли держава забирає у столиці до Держбюджету і 60-ти відсотків ПДФО, і так званий «військовий» ПДФО. Важливо, що проект бюджету – збалансований. Щоб фінансово забезпеченими були найважливіші сфери і проекти, щоб ми могли і військовим допомагати, і забезпечувати життєдіяльність столиці, – зазначив мер Києва. – Отже, на сферу освіти передбачені майже 32,4 млрд. Вона, як і завжди, є пріоритетною в кошторисі столиці. Але з невизначених є питання харчування школярів. У нас в бюджеті закладене фінансування харчування соціально незахищених категорій, але держава говорить про харчування усіх дітей. Тому уряд має визначитись: чи це буде додаткова субвенція з державного до місцевого бюджетів. Або нехай припинить ухвалювати популістські рішення!» – підкреслив Кличко.

Мер повідомив, що на транспортну галузь міста передбачили понад 18,6 млрд. Він зазначив, що громадський комунальний транспорт у столиці залишається дотаційним, бо і тариф на проїзд у кілька разів нижчий за його собівартість, і за перевезення пільговиків держава, хоч і обіцяє всі ці роки, коштів місту не компенсує. А у Києві практично кожен другий пасажир – пільговик, який їздить безкоштовно. При цьому треба і рухомий склад утримувати, ремонтувати, і купувати новий. Платити зарплатню працівникам і багато іншого. Кличко підкреслив, що тільки дотація громадського транспорту становить на наступний рік 8 млрд грн.

«На Житлово-комунальну сферу в проекті бюджету передбачили понад 7 млрд грн. Нам треба і забезпечувати мешканців послугами, ремонтувати тепломережі. І це в умовах, коли тарифи ми залишаємо вже кілька років на тому ж рівні – за що держава обіцяла компенсувати різницю. Але не робить цього! – наголосив мер Києва. – На Соціальний захист, якому місто приділяє традиційно велику увагу, запланували майже 10 млрд. Зазначу, що соціальне навантаження на столицю збільшилося. Сьогодні в Києві мешкають 750 тисяч пенсіонерів, понад 160 тисяч інвалідів, понад 32 тисячі ветеранів і їх кількість постійно зростає. З 2022-го року в столицю приїхали 230 тисяч внутрішніх переселенців, тобто загалом ВПО сьогодні – більше, ніж 400 тисяч. Також із всіх жителів столиці – майже 400 тисяч – це діти до 18 років. Усі ці люди потребують соціальної підтримки від міста», – підкреслив Кличко.

Він повідомив, що на сферу медицини передбачили майже 6,5 млрд грн. Та наголосив, що цей напрямок потребує особливої уваги. Бо це галузь, яка наразі в процесі реформування, надає допомогу мешканцям Києва, захисникам і захисницям – лікуванням та реабілітацією.

«На допомогу Збройним силам ми попередньо передбачаємо 5 млрд грн. Ці кошти мають бути відображені в міській цільовій програмі «Захисник Києва» та відповідною моєю правкою до бюджету столиці. Я її подаю. Але, підкреслю, багато спекуляцій на тему підтримки ЗСУ. 5 млрд – це тільки на матеріально-технічне забезпечення військових частин. Нагадаю, в бюджеті на цей рік ми попередньо передбачали 1 млрд. Тому і на 2025-й це – не фінальна сума. Ми будемо шукати можливості для її збільшення. І будемо спрямовувати більше коштів на підтримку військових підрозділів. А також – на виплати захисникам, захисницям та їх родинам. На житло та реабілітацію. Цього року, зверну вашу увагу, загальна сума підтримки сягнула майже 10-ти млрд грн», – наголосив Кличко.

Мер Києва підкреслив, що депутати Київради, ухвалюючи свої рішення, повинні розуміти, що столична влада несе відповідальність за життєзабезпечення міста – столиці, яка повинна працювати, надавати сервіси мешканцям, утримувати інфраструктуру.

«Наприклад, ті дороги та розв’язки, які ми робимо, – це теж критична інфраструктура міста, від стану якої залежить і те, наскільки оперативно доїде на виклик швидка, наскільки оперативно прибудуть на місце надзвичайної події рятувальники і пожежні. Наскільки буде оптимізований рух наземного громадського та транзитного транспорту, – зазначив мер Києва. – Місто – це великий живий організм, за яким постійно потрібно доглядати і забезпечувати його життєдіяльність. А Київ – столиця, серце України, приклад для інших міст та містечок. І Київ повинен показувати, що Україна б’ється на фронті і працює в тилу. Працює заради допомоги захисникам і заради збереження обличчя сильної країни. Наші захисники мають повернутися не в руїни, а в домівки, де їх чекають, за якими доглядають, де дбають про їхні сім’ї. І забезпечення життєдіяльності міста, утримання його інфраструктури – це сотні тисяч робочих місць. – Працівники ЖКГ, дорожники, будівельники, медики, вчителі, бізнес. Це люди, які працюють на місто, платять податки, живлячи економіку, утримують свої сім’ї», – наголосив Віталій Кличко.

Також на сьогоднішньому засіданні Київради депутати мають ухвалити програму економічного і соціального розвитку на наступний рік. У 2025-му за цією програмою кошти в сумі понад 12,5 млрд грн будуть спрямовані на реалізацію проектів розвитку в усіх сферах міського господарства.

Джерело: Київська міська рада

Опубліковано у Новини Київради та КМДА. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.