Зміни у Менському відділенні

12 жовтня відбулися збори земляків Менського відділення.

На превеликий жаль через хворобу не зміг бути присутнім на зборах керівник відділення Микола Михайлович Ткач.

Микола Ткач очолював Менське відділення земляцтва з 2001 року. До нього впродовж року керівником був Леонід Іванович Лисиця.

За фахом Микола Ткач– інженер-будівельник (закінчив Київський інженерно-будівельний інститут), за покликаннямпоет, етнолог. Він кандидат історичних наук, професор Київського Національного університету культури і мистецтв. Автор багатьох поетичних книжок, монографій, фольклорно-міфологічних видань у співавторстві з дружиною Надією Данилевською. Член Національної спілки письменників України. Творчість Миколи Ткача є унікальною. Адже вона вміщує в собі поетичність, інтелектуальність, глобальність і одночасно українськість.

Презентації нових книжок поета відбувались у Національному музеї літератури України, в будинку Національної спілки письменників України. Він люб язно запрощував на ці презентації своїх земляків, які охоче відвідували їх і отримували велике естетичне задоволення та неначе доторкнулись до прекрасного. На презентаціях творчими колективами виконувалися пісні на слова Миколи Ткача.  

Кожного року Микола Ткач організовував на свято Трійці поїздки земляків до малої батьківщини Мени. Транспортом завжди забезпечував Олексій Калинський. У 2018 році із-за деяких обставин поїздка до Мени не відбулась, але Микола Михайлович до цього організував дві екскурсії до Києва для учнів Березненської  загально-освітньої щколи та учнів Менської гімназії коштом Київського Національного університета культури і мистецтв, де він зараз працює. Учні зробили екскурсію по Києву і були дуже вдячні йому. Такі ж екскурсії він організував й для учнів шкіл з інших районів області.

В 2018 році Микола Ткач видав монографію «Українська звичаєва культура».

Багато добрих справ було зроблено за ініціативою Миколи Ткача і в минулі роки. Так, в січні 2015 року на стіні будинку № 14Б по вулиці Антоновича в Києві було відкрито меморіальну дошку визначному правнику Олександру Кістяківському (уродженець села Городище Менського району), відзначено 100річчя з дня народження видатного поета, перекладача (знав понад 40 мов), літературознавця, людини феноменальної ерудиції й енциклопедичних знань у галузі світової культури Григорія Порфировича Кочура (село Феськівка), відзначено річниці лірника Аврама Гребеня (смт Березна) та майстра бандур Олександра Корнієвського (село Данилівка).

Клопотанням Миколи Ткача, директор об’ єднання «Київхліб» Петро Миколайович Пархоменко (народився в селі Спаське Сосницького району, дитячі та шкільні роки пройшли в смт Макошино Менського району) матеріально підтримував земляків. Він забезпечував транспортом і завжди передавав запашний коровай.

Серед членів Менського відділення є відомі в Україні люди. Так, Михайло Євгенович Полоз (село Вільне) – заслужений артист України. Він першийу районі має таке високе звання. Мій друг Михайло часто виїздив до Мени та дарував свої пісні землякам. Анатолій Васильович Гайдамака (село Волосківці) – художник-монументаліст, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний художник України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка, член національної спілки художників України. У його творчому доробку дуже багато монументальних робіт. Численні виставки робіт митця були представлені в Україні, Болгарії, Югославії, Німеччині, Франції та інших країнах світу. В Мені Анатолій Гайдамака створив пам’ятник голодомору на громадських засадах (безкоштовно).

Учасники зборів висловили щиру вдячність Миколі Ткачу за його багаторічну плідну громадську роботу на посаді керівника відділення та побажали йому скорішого одужання.

Згадали учасники зборів земляків з Менщини, які відійшли у вічність: Івана Михайловича Корбача, Миколу Даниловича Поду, Андрія Григоровича Кочура, Ніну Андріанівну Розстальну, Олексія Прокоповича Довгого.

Головою відділення одноголосно обрано відомого вченого Станіслава Олексійовича Довгого. Він заслужений діяч науки і техніки України, доктор фізико-математичних наук, професор, академік, член президії НАН України, автор понад 200 наукових праць, багатьох монографій, підручників і навчальних посібників. Мала планета у всесвіті № 12189 названа його ім’ям. Крім іншого, Станіслав Олексійович, син відомого українського поета, митця Олексія Прокоповича Довгого (родом з села Городище). Цікава деталь – на посаду керівника Менського відділення Миколу Ткача рекомендував Олексій Довгий, а тепер наступником Миколи Ткача став його син Станіслав.

На зборах був присутній голова Чернігівського земляцтва Віктор Вікторович Ткаченко, який і представив Станіслава Олексійовича. Посміхаючись, Віктор Вікторович сказав, що ніколи й не думав, що буде керівником  академіка.

Микола БУКАТИЙ

Опубліковано у Збори відділень, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.