FaceBook
Останні коментарі
- Анатолій Пінчук до У Національному музеї Голодомору-геноциду презентовано збірник Івана Забіяки про Голодомор на Талалаївщині
- Анатолій Пінчук до Презентація збірника про Голодомор 1932-1933 років у Талалаївському районі на Чернігівщині
- Анатолій Пінчук до Прийняли рішення по нагальним питанням
- Наталія Тимошенко до Прийняли рішення по нагальним питанням
- Іван Забіяка до Про сайт
-
Недавні записи
- Сьогодні була нова російська ракета; усі характеристики: швидкість, висота – міжконтинентальної балістичної
- РФ продовжує накопичувати арсенал ракет
- Оперативна інформація
- До Дня Гідності та Свободи
- Сьогодні, у 1001-й день повномасштабної війни, Росія так само божевільна, як і в 1000-й день, і 24 лютого
Радянські партизани: історія та дискусії
Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.
Хочу сказати кілька слів про свою малу Батьківщину. В дитинстві чув від дорослих про трагедію села Козари (Носівського району), але чомусь потай, пошепки. От про Піски (Бобровицького району) говорили вголос, писали в газетах, розповідали в школі вчителі. Мабуть через те, що звідти родом Павло Тичина… А про Козари й досі мало інформації, практично лише те, що у Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Козари А хотілося б знати причини каральної акції фашистів 11 березня 1943 р., хто був у складі того таємничого батальйону СД з Чернігова. Може історики, працівники архівних установ дадуть відповідь? Зате на сайті міста Носівка https://nosovka.com.ua/news/kozary-zabytaia-tragediia.html 22. 03. 2016 р. з’явилась прокомуністична, прорадянська стаття (без автора), російською мовою: «Козары — забытая трагедия!», що розхвалювала радянських партизанів.
Зі статті про Піски у Вікіпедії https://uk.wikipedia.org/wiki/Піски_(Бобровицький_район) ми знаємо, що «28 грудня 1942 р. карателі російського козацького полку в складі німецької адміністрації вбили понад 800 пісківчан та спалили село». А причина досить банальна: одному з горе-партизанів, бачите, сподобавсь легковий автомобіль, яким літній німець – інтендант окупаційної адміністрації (в офіцерському званні), приїхав перевіряти документацію «громадського господарства» – так німці називали збережені колгоспи. Застрелив, забрав. Потім хизувався авто перед дівчатами, але не довго. Зате 4 січня 1944 року йому присвоїли звання «Героя Радянського Союзу» – «за вміле керівництво партизанським загоном». https://uk.wikipedia.org/wiki/Кривець_Олександр_Єлісейович. Бачив і чув я його, приїздив до школи в мундирі полковника авіації.
Анатолій Пінчук. Народився в селі Марківці, виріс у селі Ярославка Бобровицького району – (наслухався в дитинстві від людей).
Доброго дня! Я багато років вивчаю історію партизанського руху на Чернігівщині і зовсім не маю жодного червоного ореолу у цьому питанні. Все набагато складніше, ніж про це говорить даний доповідач. З Кривцем стався скандал у 1979-1980 рр. не на його користь. Просто закликаю до аналізу та не йти більшовицькими шляхами.
Олександр Гогун коротко виклав про свої дослідження у наведеній доповіді «Радянські партизани: історія та дискусії». Ще більше можна дізнатися, прочитавши його книги, що писалися з використанням розсекречених архівів СБУ. Важко заперечувати наведені ним факти. Також погоджуюсь з обгрунтованою позицією Анатолія Пінчука. Розумію реакцію Людмили Студьонової – доньки червоного командира і авторки книги «Право на бєссмєртіє», в якій вона прославляє Кузьму Гнідаша, командира оперативно-диверсійного загону головного розвідуправління Червоної Армії, що діяв в 1942-1943 роках на Чернігівщині. Адже завдячуючи діям цього загону були спровоковані каральні акції нацистів проти мирного населення області, в результаті яких загинули тисячі наших земляків, до тла були спалені їхні домівки.
Вважаю, що Чернігівському земляцтву треба вивчити питання про видалення вислову «…Край партизанської слави». Саме цього року, хоч до 75-річчя трагедій, в пам’ять про земляків, знищених у Корюківці, Козарах, Пісках, Єліному та інших поселеннях Чернігівщини.
Кузьма Гнідаш був РОЗВІДНИКОМ! Його група складалася із 8 людей. Проводити оперативно-розвідувальну роботу йому допомагали партизани. Це інша тема. Олександр Гогун талановитий історик. Він ніколи не ПЕРЕКРЕСЛЮВАВ партизанів. У нього все розкладено по полицях: мародерство, неуставні відносини, пияцтво, зрадництво, заздрощі і внесок у справу знищення гітлерівців. Анатолій Пінчук, очевидно, мало знає про створені німцями за наказом Гітлера у квітні 1942 р. ФАЛЬШИВІ партизанські загони у складі до 10-15 людей, завданням яких полягало викликати у населення ненависть до справжніх партизанів. У своєму звіті Микола Таранущенко писав, як він і троє його подільників із засідки у Ведильцях вбили поліцая, що мирно йшов вулицею села. За годину влетіли карателі, і почалася розправа. Так, за словами партизана Таранущенка, він виховував ненависть до німців. Почитайте 5 том документів Нюрнберзького процесу, і Вам багато що стане зрозумілим. Стосовно мого батька. Він був офіцером-прикордонником, військовим інженером, який займався укріпленням державних кордонів країни. Чернігівщина дійсно край партизанської слави. Гогун також про це пише. А німецький генерал Гейнц Гудеріан у своїх спогадах писав, що дошкуляння партизанів позбавляє їх можливості просуватися вперед набагато швидше.
Так що давайте думати й аналізувати.
Людмила Студёнова спочатку звинувачує Гогуна в некомпетентності, а в другому коментарі він вже «талановитий історик», і бере його в союзники… Фальшиві партизанські загони (створені німцями) на Чернігівщині існували лише в публікаціях Людмилы Студёновой. От про це я якраз знаю, читав! З точки зору НКВД – партизани, що не підпорядковувалися Москві, повинні бути знищені! Ось тут дуже гарно «постарався» Збанацький, навіть розписав в своїх мемуарах… Олександр Довженко в своїх Щоденниках з жахом згадує про це! Навіть в книзі відомого брехуна О. Кривця «Багряними дорогами» не згадуються фальшиві партизанські загони! Читаю далі: «У своєму звіті Микола Таранущенко писав, як він і троє його подільників із засідки у Ведильцях вбили поліцая, що мирно йшов вулицею села. За годину влетіли карателі, і почалася розправа. Так, за словами партизана Таранущенка, він виховував ненависть до німців.» Але ж Таранущенко був радянським партизаном! То що, авторка «сама себя высекла..»? (М. В. Гоголь, комедія «Ревізор»). Про Нюрнберзький процес… Треба пам’ятати, що Нюрнберзький процес був судом переможців, які, звісно, свої злочини не засуджували! А офіцер-прикордонник того часу, це насамперед «офицер НКВД (МГБ)»! «…німецький генерал Гейнц Гудеріан у своїх спогадах писав, що дошкуляння партизанів позбавляє їх можливості просуватися вперед набагато швидше.» Так, звичайно. То це для цього «НКВД» спровокувало німців на спалення 702 сіл Чернігівщини? І в Гітлера, і в Сталіна ціль була одна – знищити український народ! Згадайте підготований Жуковим та Берією в 1944 році наказ про виселення українців до Сибіру.
Так що давайте думати й аналізувати.
Ніколи НЕ ЗВИНУВАЧУВАЛА Гогуна у некомпетентності! А навпаки – цитувала! Почитайте мої статті у журналі “Сіверянський літопис”. Таранущенка ЗАНЕСЛИ в радянські партизани. Так, Гітлер і Сталін – близнюки у своєму бажанні знищити український народ. Гітлер підписав директиву, в якій вимагав розстрілювати кожного, хто не так подивився на німецького солдата. Партизани існували й в країнах Європи, в лавах яких воювали українці, в тому числі – чернігівці. Німці здійнювали акти помсти громадянам Бельгії, Данії, Норвегії, Франції, Югославії та інших країн за зв`язки з партизанами. Людину, яка потрапляла до їх рук, карателі різали як свійських тварин і вішали на крюках фасадів домів. Тому сьогодні історики називають партизанський спротив Рухом Опору, як у нас, в Україні, так і в Європі. А щодо прикордонників, то їх вилучили із органів безпеки лише після розпаду СРСР.