№1 (181) газети «Отчий поріг»

У світ вийшов №1 (181) газети «Отчий поріг».   

На першій сторінці на уважного читача чекає «сюрприз» – «Час сподівань»- звернення, що начебто належить Раді земляцтва, але суперечить словам приспіву з гімну Чернігівського земляцтва:

«І озера, і діброви понад кручами Десни,

Ми, біляві й чорноброві – ваші дочки і сини.

Наша дружба, наше братство – наче сонце золоте.

Хай Чернігівське земляцтво розквітає і росте».

Приєднуючи до сайту електронну версію даного номера, зобов’язаний залишити свій відгук з приводу цього «звернення». Адже воно було не тільки підготовлене одноосібно головним редактором газети «Отчий поріг», якого на конференції 22 грудня вивели зі складу Ради, а ще й не погоджувалося самою Радою.

Те, що «звернення» є підробкою, а дії головного редактора – перевищенням повноважень – це тільки, по-перше. А, по-друге, у «зверненні» є всі ознаки поширення неправдивих відомостей про роботу відділень земляцтва з посяганням проти честі і гідності їх керівників і активістів.

Зокрема, у зверненні наголошується: «Особливо значними акціями відзначилися Прилуцьке, Борзнянське, Варвинське, Менське, Ріпкинське відділення (склад цих 5-ти відділень 397 осіб – прим. авт.), ветеранське об’єднання. Їх очолюють справжні лідери, за якими тягнуться і ветерани, і молодь. Отже, минулий рік, що став двадцять першим в історії нашої громадської організації, засвідчив велику силу тисячного колективу (у земляцтві 2905 осіб – прим. авт). Не обійшлося й без послаблення роботи в окремих районних формуваннях, що змушувало Раду зосереджувати свою увагу на різних недоліках».

Не бачу потреби вдаватись у аналіз «значних акцій» Прилуцького, Борзнянського, Варвинського, Менського, Ріпкинського та ветеранського відділень, згаданих у «зверненні» «Час сподівань». Адже це громадська робота, за яку ні керівники, ні активісти  відділень не отримують платні, а навпаки витрачають свої пенсійні чи трудові кошти та велику кількість часу на забезпечення громадської діяльності. Тим більше, що й на конференції 22 грудня голова Ради земляцтва Віктор Ткаченко у своїй доповіді позитивно згадував про роботу цих відділень.

Однак, в тій же доповіді Віктор Вікторович, крім Прилуцького, Борзнянського, Варвинського, Менського, Ріпкинського та ветеранського відділень, що відзначені у «зверненні» «Час сподівань», позитивно, по-батьківськи, говорив про роботу ще й 17-ти інших відділень, у складі яких 2508 осіб. Серед цих 17-ти відділень є також такі, що відзначилися значними акціями.

Ось, наприклад:

Бобровицьке відділення

«Свою роботу спрямовують на відтворення та збереження культурної спадщини рідного краю. За участю земляків відкрили «Світлицю старожитностей» у Марківецькій сільській бібліотеці, продовжують доглядати земляцький сад, висаджений 5 років тому на території сільського дитсадка. Традиційними стали спільні зібрання столичних і марківецьких митців-аматорів за участю місцевого ансамблю «Джерело», інтелігенції села, старшокласників.

У Національній спілці письменників України, а затим і в рідному селі Марківці відзначили 80-річний ювілей Петра Кононенка, доктора філологічних наук, професора, почесного доктора Тбіліського університету, академіка п’яти академій та члена історичних товариств зарубіжжя.

Щорічно марківчани турбуються про утримання сільської школи та дитячого садочка. Стало традицією літні ремонтні роботи проводити за кошти столичних земляків.

Постійними гостями на сільських заходах Нової Басані стали вихідці з села.

У нинішньому році на святі Дня пам’яті Героя України Михайла Зубця, а затим і на Дні села гостями були Віктор Ткаченко, Тетяна Літошко та ще з десяток столичних гостей. Подарували сільській жіночій команді з міні-футболу м’яч з автографами видатних українських футболістів та пледи найстаршому – 101 рік, та наймолодшому новонародженому жителям села. Взяли участь у відкритті пам’ятника воїнам АТО на Алеї видатних земляків у сільському парку. Відвідали оновлену братську могилу, в якій фашисти закопали 363 молодих хлопців 16-17 років та двох дітей 3-річного віку.

Член національної спілки письменників України, уродженка села Стара Басань, поетеса Тетяна Череп-Пероганич провела ряд поетичних зустрічей з земляками у різних куточках Чернігівщини, презентувала свою нову книгу «Осінь дорослої жінки» та організувала презентацію роману «Безбатченки» земляка-початківця Григорія Войтка».

Городнянське відділення

«Основним в роботі київських городнянців було показати творчі доробки земляків, які досягли певних вершин на мистецькій ниві. В переддень 8-го березня Михайло Твердий дав сольний концерт у Городні, а на святкуванні Дня Городні виступив з великою концертною програмою.

Анатолій Кобзар – заслужений артист України виступив з сольним концертом у Чернігівській філармонії.

На замовлення земляків виготовлені меморіальні дошки відомим особистостям Городнянщини Миколі Волковичу – відомому хірургу, Георгію Шпунту художнику і письменнику та Павлу Писарєву – громадському діячу».

Ічнянське відділення

«Не зраджує багаторічній традиції підтримки історико-культурної спадщини краю.

За сприяння фонду Віталія Шевченка засновано історико-краєзнавче товариство «Ічнянщина» та медаль «За особливі заслуги перед Ічнянщиною», яка публічно присуджуватиметься переможцям.

Підбито підсумки районного конкурсу талановитих дітей «Родина. Ічнянщина. Україна». 12 лауреатів, 18 дипломантів одержали дипломи, цінні подарунки. Роботи переможців (поезія, проза, публіцистика, живопис, декоративно-ужиткове мистецтво) опубліковані книгою накладом 1000 примірників.

Підбито підсумки районного конкурсу на кращий твір з історії міста, села, кутка вулиці. Переможці отримали дипломи та подарунки. Твори опубліковані в районних ЗМІ та виданні літоб’єднання «Криниця».

Побачив світ 4-й випуск літературного дослідження «Оживає минувшина. Творчість ічнянців» – 1000 примірників.

Школам, бібліотекам, музеям, органам влади району передано краєзнавчої літератури про Ічнянщину на суму близько 15000 грн.

За громадську діяльність подарунками та грамотами земляцтва відзначено 40 активістів.

У школі мистецтв району за участі літературного об’єднання «Криниця» організована зустріч з лауреатами Національної премії України імені Тараса Григоровича Шевченка Юрієм Мушкетиком та Миколою Жулинським.

Здійснювалась профорієнтація та надавалась методична допомога для вступу у вузи учням шкіл Ічнянщини (Віктор Пабат).

Хочу подякувати Ользі Штепі, Віталію Шевченку, Станіславу Шевченку, Віталію Моринцю за ті добрі справи, які вони здійснили під проводом земляцтва і які не можу назвати за браком часу.

Звичайно, що День міста Ічні та фестиваль «Качанівські музи» завжди проходить за активної участі столичних земляків.

Голова Ічнянського відділення, почесний громадянин Ічні Микола Вощевський вважає допомогу воїнам нагальною справою земляків, активно підтримує матеріально учасників АТО, а тому зуміли забезпечити бронежилетами, медикаментами, продуктовими наборами, теплим одягом окремі підрозділи 95-ої аеромобільної бригади, 13-й і 41-й батальйони, де воюють ічнянці. Постійно опікуються пораненими земляками у шпиталі».

Крім вищенаведеного, Микола Вощевський допоміг у проведенні в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів і концертних програм сольного концерту співака та композитора, заслуженого артиста України Анатолія Кобзаря з нагоди ювілею його творчості. А ічнянець, доцент, кандидат технічних наук Борис Олександрович Гузь підготував чудові дослідження, що були викладені в публікаціях на земляцькому сайті: «Долі сім’ї Навроцьких», «Чи відвідував Пушкін Ічню?» та «Боротьба і смерть отамана Ангела».

Козелецьке відділення

«Продовжило започатковану 5 років тому роботу серед мешканців відселених сіл району. Організовуються зустрічі односельчан, усіляко розвиваючи проект «Виселені села». Володимир Йовенко, брати Юрченки, Ганна Губар постійно підтримують контакти із земляками, допомагають сусідам і родичам знайти один одного, встановлюють пам’ятні знаки на місцях зниклих сіл.

Особливу велику увагу земляки-кияни приділяють родинам загиблих учасників АТО з Козельцького району. Беруть участь у відкритті меморіалів, організовують соціальну опіку над літніми батьками і малолітніми дітьми».

Коропське відділення

«Традиційно продовжували реалізовувати важливий соціальний проект – пункт гарячого харчування для соціально незахищених людей похилого віку в смт Понорниці (Анатолій Карацюба та Сергій Ковтун).

Тетяна Синякова постійно опікується та допомагає матеріально школі-інтернату в селі Вишеньки, даруючи дітям радість і родинне тепло.

Володимир Жижкун постійно опікується рідним селом Оболоння. Поповнив сільську бібліотеку новими книжками, допоміг відремонтувати церкву, доправивши деревину для її  ремонту.

Значний внесок у запровадження свята «День села» зробила Антоніна Гавриленко, яка стала режисером цього дійства.

За сприяння братів Ковтунів – Сергія та Віктора продовжував роботу пленер для талановитих дітей».

Крім того, делегація відділення взяла участь у 14-му Свято-Миколаївському ярмарку, що має давню історію та традиції та проводиться одночасно з Днем Коропа. У цей день активіст відділення, почесний громадянин Коропа, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, народний художник України Віктор Ковтун подарував коропській громаді ряд своїх робіт, в тому числі й портрет нашого геніального земляка Олександра Довженка, що має прикрасити відремонтований районний будинок культури.

Корюківське відділення

«Знаковим у своїй роботі впродовж року вважало налагодження зв’язків зі Спілкою ветеранів АТО Корюківського району. На потреби воїнів АТО перераховано 2 тисячі гривень.

Значних зусиль доклали для збереження школи у селі Жукля, яка вже кілька років поспіль знаходиться на межі закриття, а також підготовку та проведення свята – 400-річчя села Жукля.

Триває робота над збором матеріалів до енциклопедії про Корюківщину аби  донести до наших дітей і онуків пам’ять про зникаючі села, імена героїв,  знаменні події у житті сіл.

Під опікою знаходиться і будинок для стареньких у смт Холми. Щороку земляки надають його мешканцям посильну допомогу. «Сад сонця і любові» у Наумівці кожної осені дарує школам та дитячим будинкам свій щедрий урожай.

Енергійна родина Людмили і Олександра Синют третій рік поспіль сприяє успіхам футбольної команди «Фаворит». Щедрі меценати забезпечують любителів спорту рідного району м’ячами та футбольною формою, сплачують роботу тренерів, суддів, медичного персоналу, фінансують виїзди команди на матчі. І не дарма! Цього року Корюківська команда здобула перемогу в чемпіонатах району і області, виграла кубок «Золота осінь» та стала найперспективнішою футбольною командою району. Найбільше радів успіхам земляків старший син – Олександр, студент третього курсу Міжрегіональної академії управління персоналом. Власне він і був ініціатором створення футбольного клубу. Попросив батьків допомогти організувати команду для своїх друзів, а вийшло так, що добра справа поширилася на всіх земляків».

Куликівського відділення

«Найбільш популярними акціями стали заходи «Сільського молодого руху». Молодь району згуртувалася, насамперед, завдяки створенню спортивних секцій, активному пропагуванню здорового способу життя. Засновник молодіжної громадської організації «Сільський молодий рух» Борис Чуян, який перейняв керівництво відділенням від Володимира Лузана. Разом з молоддю закладено парк культури та відпочинку біля стадіону в селі Смолянка.

Цього року куликівці відшукали могилу відомого педагога, автора першого букваря Лідії Платонівни Деполович та вирішують питання щодо встановлення пам’ятника».

Складно та скрутно жителям сільської місцевості в нинішні часи. Особливо молоді. Роботи практично нема. «Через брак коштів на фінансування» закриваються школи, спортивні зали, будинки культури, лікарні, поштові відділення, та бібліотеки. Замість них відкриваються і якомога ширше відчиняють двері всілякі кафе, «забігайлівки» та «розливайки». З приводу такої ситуації своє бачення висловив Володимир Лузан у публікації на нашому сайті «Проблеми дозвілля і не тільки».

На святкуванні 25-річчя Незалежності України своєму виступі Володимир Васильович увагу земляків акцентував на необхідності реальної практичної роботи по розвитку сіл, підвищення народжуваності, боротьбі з таким побутовим і соціальним злом як п’янство і алкоголізм, а також на зобов’язаннях владних органів усіх рівнів сприяти створенню робочих місць.

Ніжинське відділення

«Вшанувало пам’ять автора духовного гімну України Олександра Кониського у маленькому селі Переходівка поблизу Ніжина.

За сприяння голови Ради Чернігівського земляцтва побачила світ ґрунтовна історико-краєзнавча монографія професора Григорія Самойленка. Щиро дякували ніжинці Чернігівському земляцтву за оновлений дах спортивного комплексу».

Новгород-Сіверське відділення

«Діяльність високо цінує голова райради Володимир Кауфман, який був гостем на зібранні. На гостині у столичних земляків також був автор історичних романів Юрій Збітнєв, який презентував свої нові книги «Великий князь» та «Велика княгиня».

Впродовж року відділенням надана допомога:

-відділу освіти для дитячих закладів району передані білизна, іграшки, медичні засоби та інструменти, солодощі. У підготовці допомоги активну участь взяли Галина Кокта – заступник голови відділення та Леонід Соколов – голова правління благодійного фонду «Серце до серця»;

– громадській організації « Княжий град» для забезпечення основної діяльності  перераховано 1 тисяча гривень.

– на лікування в розмірі 4 900 гривень мешканцю села Лісконоги Андрію Шваньку;

– будинку культури села Грем’яч передані меблі.

В любові до рідного краю Микола Засульський зізнається у виставці власних світлин «Пори року» на наших щорічних зборах».

Крім згаданого у доповіді, новгород-сіверці ініціювали звернення земляцтва від до Мінінфраструктури України щодо відновлення транспортного сполучення Новгород-Сіверський-Київ і Грем’яч (Новгород-Сіверського району)-Шостка.

Носівське відділення

«Перерахували кошти для воїнів АТО в сумі 12 тисяч гривень (Карась Максим, Шерстюк Олександр).

Уроки мужності провели Валентин Бондаренко у Степовохутірській школі, Віктор Черненко, Петро Крапив’янський, Петро Чернега у школах Ніжина, сіл Володькова Дівиця та Сулак.

З концертами у селах Носівщини виступили: народний артист України Василь Нечепа, заслужений артист України Віталій Свирид, співак і композитор Григорій Дворський, ансамбль «Родина» під керівництвом Анатолія Стратілата (села Макіївка, Ганнівка, Пустотіне). У районному конкурсі сімейних творчих колективів ансамбль «Родина» одержав звання лауреата.

Організовані виставки Василя Шкребеля на Дні села Володькова Дівиця та міста Носівки.

Виданий альбом «Зірковий шлях Григорія Шкребеля» (Г.П.Шкребель, В.В.Михайлишин) та фотовиставка «20 років Чернігівському земляцтву»».

Семенівське відділення

«Традиційно столичні семенівці бажані гості на районних святах.

Четвертий рік народний музей Тараса Шевченка поповнюється новими експонатами – щедрими дарунками земляків із Києва.

Свого часу Євген Клименко виступив ініціатором проведення турніру з настільного тенісу на Кубок земляцтва. Цього року проведено чергові змагання, вручено кубки та призи переможцям.

Нинішнього року у Семенівці провели змагання з нового виду спорту – хортингу. І сталося диво – переможниця районних змагань Марина Меднікова стала чемпіонкою світу у розділі «Форма» та призеркою у розділі «Двобій». Юна випускниця другої Семенівської гімназії принесла славу рідному місту.

Привітали з ювілеєм свого земляка – Віктора Липовку, відомого скульптора, заслуженого художника України».

Сосницьке відділення

«Впродовж 2016 року свою роботу організовували таким чином, щоб виконати все заплановане, а також спрямовували зусилля на подальше зміцнення авторитету земляцтва, збільшення його ролі в суспільно – громадському житті Чернігівщини, Києва, України, зокрема:

привітали:

-довгожителів Івана Івановича Давиденка (батька та дідуся 6-ти членів земляцтва-прим. авт.) з села Велике Устя та Василя Григоровича Коваленка (дядька активістки відділення Людмили Коваленко – прим. авт.) з села Долинське Сосницького району, яким виповнилося по 95 років;

-з 90-річчям Василя Тимофійовича Косяненка – сосницького краєзнавця та журналіста;

-колектив Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка з 56-річчя закладу;

-з 65-річчям активіста відділення Леоніда Григоровича Шморгуна – професора Національної академії керівних кадрів культури та мистецтва, академіка УАН, головного редактора науково-практичного журналу «Проблеми інноваційно – інвестиційного розвитку», голову кількох ВГО та ГО;

-з 65-річчям активіста відділення Миколу Федоровича Волощука – заслуженого будівельника України, учасника ліквідації катастрофи на ЧАЕС, дійсного члена Академії будівництва України;

-з днем народження молоду поетесу з Сосниці Олену Станіславівну Рисухіну – інваліда дитинства;

– з 85-річчям члена Національної спілки письменників України, відомого поета та письменника з Сосниці Миколу Петровича Адаменка;

взяли участь:

– у заході пам’яті заживо спалених карателями жителів села Велике Устя Сосницького району, що відбувся на місці жахливої трагедії, біля монументу «Скорботної матері»;

– у літературно-фольклорному святі «Чари музики та слова» з нагоди Міжнародного дня музеїв та з нагоди символічного запалення вогню І Міжнародного кінофестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок», які відбулися в Сосницькому літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка;

– у творчому вечері Вадима Івановича Іванюка під назвою: «Поезія єднає серця! Краса і слово поетичної душі Левка Бідного», що пройшов у Великодоченському будинку культури Борзнянського району;

-у вшануванні пам’яті загиблих у роки Другої світової війни;

-у Чернігові та Києві у заходах з нагоди 25-річчя незалежності України;

-в урочистостях з нагоди 122-ї річниці від дня народження Олександра Довженка, Дні Сосниці та відкритті Алеї видатних діячів Сосниччини, де для земляків співав наш Віктор Миколайович Кавун-народний артист України;

-в урочистостях з нагоди 122-ї річниці від дня народження Олександра Довженка в Яреськах Шишацького району Полтавщини;

-в урочистостях з нагоди 110-річчя Бутівської школи;

-у літературно-мистецькому заході, що пройшов у Київському міському будинку учителя з нагоди 95-річчя від дня народження відомого українського поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитра Омеляновича Луценка;

-у святкуванні Дня сіл Велике Устя та Долинське;

-у з’їзді Національної спілки кінематографістів України;

-біля пам’ятника Леся Курбаса в столиці у вшануванні пам’яті наших земляків,чиє життя було обірване в урочищі Сандармох;

-в урочистостях з нагоди 20-річчя офіційного відкриття художньо-меморіального музею «Садиба народного художника України Олександра Саєнка»;

-у заходах пам’яті з нагоди 60-річчя від дня смерті Олександра Петровича Довженка;

-у заходах вшанування загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, під час якого Голодомор 1932-1933 років забрав мільйони людських життів. У цей день зустрілися з очевидцем тих подій, ветераном другої світової війни Іваном Івановичем Давиденко і записали його спогади;

-у заході на малій батьківщині Олександра Олеся в містечку Білопілля, де зібралися шанувальники творчості поета-пісняра із Сумщини таЧернігівщини з нагоди 10-річчя відкритого щорічного літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді імені Олександра Олеся «…І розітнувсь мій перший спів…»;

-у святковому дійстві в смт Березне Менського району з нагоди 121-річниці від дня народження відомого земляка, талановитого композитора Григорія Гурьєвича Верьовки;

-в інших у столиці, області та районі;

організували екскурсії:

-для вчителів і учнів Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів під девізом «Україна єдина» на Сумщину з метою продовження знайомства з іншим регіоном нашої України – Слобожанщиною;

-для вчителів і учнів Великоустівської Бутівської шкіл до столиці України з короткою зупинкою у Вертіївці Ніжинського району;

ініцюювали звернення:

-до Прем’єр-міністра України Володимира Борисовича Гройсмана у зв’язку з виявленням 13 жовтня поточного року на околиці села Змітнів Сосницького району масштабного звалища з 35 тисяч відпрацьованих ламп, що містять ртуть і були зібрані у навчальних і дошкільних закладах Дарницького району столиці;

-до Глави Адміністрації Президента України Ігоря Львовича Райніна у зв’язку із затримкою розгляду клопотання Чернігівської обласної державної адміністрації щодо присвоєння почесного звання «Заслужений працівник культури України» нашому земляку Леоніду Івановичу Смоляку, котрий більше 38 років плідно працює в галузі культури Чернігівщини, в тому числі і в Сосницькому районі.

У рамках заходів щодо вшанування пам’яті відомих людей рідного краю, 27 лютого відвідали місце поховання відомого художника Миколи Миколайовича Ґе в селі Шевченка Бахмацького району, щоб хвилиною мовчання вшанувати його пам’ять і покласти на могилу живі квіти.

До 20-річчя створення столичного Чернігівського земляцтва у бібліотеці Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів підготували цікаву виставку – «Земляцтво– це стежина до отчого порогу», яку відвідали учасники районної наради директорів шкіл.

До 125 річчя від дня народження нашого видатного земляка Бориса Леонідовича Смирнова здійснили поїздку місцями, пов’язаними з його ім’ям (Сосниця, Козляничі).

Презентували в Сосниці один з різновидів альтернативної енергетики – біогазову установку, спорудження якої дозволяє вирішувати чотири нагальні проблеми – забезпечувати електроенергією (або газом), біодобривами, переробляти відходи виробництв, збільшити рівень зайнятості населення.

Виготовили та передали селищній раді 20 стальних конструкцій для кріплення раніше виготовлених пам’ятних дошок з мармуру на Алеї видатних діячів Сосниччини.

Микола Волощук на 15 років відписав отримання орендної плати за користування земельними паями на користь КЗ «Сосницький навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради, що вже поточного року дозволило передати закладу до 1-го вересня 4500 гривень, а наприкінці листопада – ще 2500 гривень).

Член відділення Олександр Чуприна зареєстрував у Сосниці підприємство, що виробляє паливні дрова та деревне вугілля. Це дозволило для сосничан створити 20 робочих місць і забезпечити суттєві щомісячні надходження до бюджету.

Члени відділення – засновники бізнесових структур провели переговори з представниками іноземного бізнесу з метою залучення інвестицій в економіку району і області, а також уклали договір з іноземною компанією бути її представником щодо реалізації проектів по створенню об’єктів альтернативної енергетики.

Намірами наступного року є завершення третього етапу проекту створення в районі виробництва екологічних видів палива та продовження роботи над створенням об’єктів альтернативної енергетики».

Сновське відділення

«Активісти традиційно брали участь в урочистостях, присвячених вшануванню пам’яті свого земляка – Віктора Максименка у гімназії його імені в Києві. Від Товариства «Чернігівське земляцтво» бібліотеці гімназії передали книжки наших земляків. Від Асоціації ветеранів спорту України вручили перехідні кубки спортсменам гімназії.

У Сновську на клопотання земляків іменем Віктора Максименка названа вулиця його дитинства.

Головний диригент Національного академічного оркестру народних інструментів, заступник керівника відділення Іван Корінь влаштував у Сновську концерт, присвятивши його пам’яті свого батька Леоніда Кореня.

Сприяли організації конкурсу Василя Полевика, відомого пісняра Чернігівщини, вихідця із села Займище. Двадцять сім колективів брали участь у концертах. Майже триста учасників конкурсу боролися за призові міста. Переможці отримали грамоти та заохочення Чернігівського земляцтва».

Чернігівське відділення

«Активісти створили Алею слави видатних земляків у селі Іванівка заради виховання молодого покоління на прикладах діяльності історичних постатей.

Завдяки допомозі голови відділення Андрія Жинського облаштовано приміщення для проведення змагань клубу боксерів, створеного на базі Центрального стадіону імені Івана Франка у Чернігові.

У селі Щекавиця активісти Чернігівського відділення взяли участь у проведенні зустрічі селян, які були свідками і учасниками зйомок фільму «В бій ідуть лише «старики» з народним артистом України Володимиром Талашком.

«Седнівська осінь» зібрала велике й дружнє коло земляків. На святі вітали Героя України, ініціатора створення Чернігівського земляцтва Юрія Мушкетика, народного артиста України Валерія Буймистера, голову Національної спілки художників України Володимира Чепелика, Героя України, поета Івана Драча та багатьох інших».

Молодіжне відділення

«Завдяки фонду Богдана Гаврилишина та фундації польсько-української співпраці «ПАУСІ», волонтерів центру досліджень Європейської єдності в Ніжинському та Ічнянського районах був реалізований проект «Активна молодь – успішна громада». Найбільш активні учасники запрошені безкоштовно пройти навчання у школі Політичного лідерства Міжнародного інституту США» (серед яких Вікторія Музика та Руслана Сідень учениці Талалаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ніжинського району, а також Іван Поляков, Дмитро Штипа, Володимир Носенко s Андрій Бойко Безуглівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ніжинського району – прим. авт.)».

Крім того, представники молодіжного відділення взяли участь у Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проектів «Врятувати від забуття», що був організований і проведений 29 січня Міжнародним благодійним фондом національної пам`яті України (МБФНПУ) у співпраці з Київським міським будинком учителя, Інститутом історії України Національної академії наук України, іншими органами державної влади та науковими установами.

Метою конкурсу було зібрання, творча обробка та художнє оформлення родинних документів, переказів і спогадів безпосередніх учасників та свідків подій минулого тощо.

Учасниками конкурсу були школярі, студенти, молоді вчителі, які мали можливість висловити свій погляд на історію України від початку ХХ століття через власну родинну історію, зберегти для майбутніх поколінь сімейні враження про пережиті історичні події.

Відділення ліквідаторів-чорнобильців

«Микола Поета разом з побратимами проводять велику роботу серед учасників ліквідації катастрофи. Підтримують морально, організовують публікації в пресі, щороку покладають квіти до пам’ятника чорнобильцям у Деснянському районі Києва. Доброю традицією стало відвідання тих ліквідаторів, які за станом здоров’я не покидають своїх домівок».

Про сайт Чернігівського земляцтва в доповіді Віктор Ткаченко зазначив: «Діє сім років, але вже завоював неабияку популярність громади. Наш «сіверський електронний клуб» став не лише потужним інформаційним центром, а й полем вільного спілкування. Нова форма інформаційного забезпечення дозволяє оперативно знайомити з життям Чернігівської громади. Невтомно над цим працює Олексій Орєхович».

І це далеко не повний перелік всього зробленого впродовж  2016 року 17-ма відділеннями не згаданими у фальшивому «зверненні» «Час сподівань». Більш детальніше про роботу цих та інших відділень можна ознайомитися в публікаціях на сайті земляцтва та в газетах видань районів.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Читати також:

 • про засідання Ради в 2016 році:

Останні приготування

Вирішили активізувати роботу

Перша зустріч після літньої перерви

Рада за зміни в Раді

 • про роботу згаданих у «зверненні» «Час сподівань» відділень (Прилуцького, Борзнянського, Варвинського, Менського, Ріпкинського, ветеранського), як це було відзначено у доповіді на конференції:

Прилуцьке відділення

«Всьому земляцтву відома згуртованість відділення. Саме минулорічне рішення щодо увіковічення пам’яті захисників України у типографському виданні нарешті було втілене у життя. Ініціатором проекту виступив Микола Халимоненко, інформаційна підтримка Людмили Тимофієвої та допомога керівників відділів інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю державних адміністрацій Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів.

Ключовою була робота з обслуговування учасників АТО – надання матеріальної й моральної допомоги воїнам та їх родинам.

Частими гостями у військових шпиталях Києва стали прилучани з дарунками захисникам України, що перебувають на лікуванні (всього витрачено 2400 гривень)

Організовані поїздки земляків до Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів. Передали книги до районної бібліотеки та вручили подарунки від київських земляків.

Допомагали Талалаївській районній федерації футболу в організації та проведенні нагородження переможців і призерів районних змагань з футболу (Тарас Чопілко).

Постійно опікується вихованцями Прилуцького дитячого будинку «Надія». Земляки-прилучани Олег Шекера та Алла Поплавська упродовж п’ятнадцяти років здійснюють патронаж закладу, залучаючи до співпраці на ниві доброчинності представників бізнесу, спеціалістів медичних закладів, студентів.

У цьому році брали участь в урочистих заходах, присвячених 50-річчю Ладанської гімназії, що відбулися 1 жовтня в Ладані. Борис Харитонов поповнив експонатами свою музейну світлицю.

До Шевченківської світлиці, створеної у 2012 році у Центрі творчості дітей та юнацтва передали книжки та документи про творчість Тараса Шевченка. На день святого Миколая подарували 2 комп’ютери.

Заслужена артистка України Катерина Василенко отримала грошову допомогу в сумі 4000 гривень, на які виготовлено 50 відео – дисків з її піснями та рекламні буклети.

Продовжується робота над підготовкою історичного опису діяльності відділення в «Записках звичайного земляка – Літопис Прилуцького осередку».

Цього року земляки щиро й сердечно вітали з ювілеєм свого славного керівника Павла Кривоноса, людину державного мислення, почесного громадянина Прилук, видавця часопису «Україна дипломатична», члена Міжнародного Трейд-клубу».

Борзнянське відділення

«Борзнянці постійно перебувають у пошуках нових форм роботи та звітують по-військовому чітко.

Прийняли участь у відкритті виставки «Слов’янська легенда» та презентації  книги Ніни Саєнко «Знаки долі».

Вшановували пам’ять героям Крут під час меморіального заходу – мітингу-реквієму з нагоди 98-ї річниці бою під Крутами.

За підтримки земляків з Борзнянського відділення Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на конкурсній основі прийняла рішення про надання Борзнянському радіомовленню ліцензії на мовлення з використанням частоти 99,2 МГц. Це дає можливість транслювати в ефірі передачі не лише місцевого мовника, а й обласного та Українського радіо.

Зібрано та надано кошти у розмірі 4,5 тисячі гривень для друку збірки віршів  «За літами літа…»  поетеси Ніни Василенко.

За підтримки та участі членів відділення в Борзнянській районній бібліотеці проведено свято книги.

Організовано та проведено свято «Поезія єднає серця» в селі Велика Доч Борзнянського району в честь поета Левка Бідного.

Надана матеріальна допомога жіночому колективу «Полісяночка» села Носелівка у розмірі 4000 гривень для прийняття участі у ІІІ Всеукраїнському фестивалі «Відродження українського села, його духовності і культури», а також у І Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Золота долина».

За участю членів відділення проведений VII міжрайонний турнір зі спортивної риболовлі серед учасників бойових дій та інвалідів, присвячений пам’яті загиблих земляків в АТО та Афганістані.

На базі історико – меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» – на хуторі Мотронівка взяли участь у літературно-мистецькому святі, присвяченому 197-й  річниці від дня народження Пантелеймона  Куліша.

Спільно з районним керівництвом організований та проведений районний турнір з міні-футболу серед школярів 5-9 класів «Шураві», присвячений пам’яті загиблих воїнів-земляків та Дню захисника України. Забезпечили дітей гарячим харчуванням.

Відзначали 20-річчя художньо-меморіального музею «Садиба народного художника України Олександра Саєнка», яке організувала та провела Ніна Саєнко».

Варвинське відділення

«Представники відділення беруть активну участь у громадському житті варвинського району. Спільно з міською громадою відзначають пам’ятні дати, залучаються до культурних і громадських акцій.

У Варві, Броварах, селі Требухів Броварського району  відбулися творчі вечори поетеси Надії Кольцової, які проходили під проводом Чернігівського земляцтва, починалися та закінчувалися його неповторним гімном.

За сприяння керівника відділення Володимира Зуба була організована цікава екскурсія для членів ветеранської організації району до музеїв Українського рушника та історії Другої Світової війни у Нових Петрівцях.

Ще одна подія, варта уваги земляків – це зустріч, що була організована Володимиром Зубом для інтелігенції Варвинщини з письменником Володимиром Мельниченком, автором книги про славного земляка Осипа Бодянського, українського та російського філолога-славіста, історика, фольклориста, перекладача, який увів до наукового обігу Пересопницьке Євангеліє. У заході взяла участь прилучанка – родичка по лінії Бодянських-Марія Саричева, що досліджує свій родовід.

Також перераховано громадському об’єднанню «Злагода-Озеряни» на придбання рентген-обладнання Варвинській районній лікарні в сумі 3450 гривень».

Менське відділення

Микола Ткач керує відділеням п’ятнадцять років. Важливою справою він вважає забезпечення шкільних бібліотек новими книжками.

Зібрали та передали до школи села Блистова та музею міста Мена матеріали про видатного педіатра, акушера та гінеколога Олену Михайлівну Лук’янову.

До краєзнавчого музею смт Березне передали матеріали для відкриття експозиції про видатного земляка Івана Михайловича Корбача.

У селі Бігач брали участь у святкуванні 777-річниці заснування села.

Надали допомогу у ремонті церкви села Сахнівка.

Взяли участь у організації проведення колядницького вечора у Київському будинку вчителя, у святкуванні 15-річчя Менського ветеранського хору «Придеснянські барви», у святкуванні традиційного Троїцького ярмарку у Мені, у церемонії освячення пам’ятної дошки загиблим воїнам-афганцям у Білій Церкві.

Менській районній бібліотеці передали журнали «Літературний Чернігів» та авторські книги Миколи та Михайла Ткачів».

Ріпкинське відділення

«Цього року організувало цікаві екскурсії до древнього Любеча, Ріпок, на святкування днів сіл та селищ району.

Для музейного комплексу у Любечі з нагоди 70-річчя його заснування Сергій Граб виготовив та передав фотокопію картини художника П. Андрусіва «Зїзд  князів у Любечі», фото картин з Череповецького музею художника Іллі Савича Галкіна: «Любеч». 1894 р. та «Весна в маєтку Милорадовичів». Він замовив і  виготовив для Любецької селищної ради церемоніальний клейнод селищного голови.

Зібрані кошти:

 • 1000 гривень для вшанування учасників ліквідації Чорнобильської аварії, які проживають в Ріпкинському районі;
 • 500 гривень на оновлення експозиції музею «Древній Любеч»;
 • 1000 гривень любецькійгромаді для проведення турніру з волейболу на кубок Ріпкинського відділення земляцтва;
 • 1500 гривень на лікування старійшого члена відділення А.П. Буленка».

Ветеранське відділення

«Цього року Сергій Кудін з побратимами афганцями і учасниками локальних війн неодноразово виїздили до різних регіонів України. Відвідали легендарну фортецю у Бресті на території Білорусі, побували в Мукачеві. Під час відвідин Одеси несподівано зустрілися з ветераном Другої світової війни, який визволяв Ічню, і вручили йому пам’ятні подарунки від нашого земляцтва.

Відділення стало асоційованим членом Всеукраїнської ветеранської організації і, відповідно, є активним учасником всіх її основних заходів.

Основний актив відділення (Кудін, Лойко, Шурхал, Дерев’янко, Сідельов, Вертушков) постійно від імені земляцтва покладають квіти до місць бойової слави у столиці, проводять зустрічі з молоддю з метою патріотичного виховання, беруть участь у відкритті пам’ятних знаків героям-захисникам.

Нещодавно до нашої відділення приєдналися молоді учасники АТО – Сергій Бондар, Іван Табірца, Андрій Ярошко, Ігор Хоменко, Віктор Кузуб.

Заступник керівника молодіжного відділення Володимир Холодний з початку бойових дій в зоні проведення АТО перебував на передовій і, як і багато інших воїнів, відчував підтримку наших земляків».

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

7 коментарів до №1 (181) газети «Отчий поріг»

 1. Андрій Курданов коментує:

  Прикро, що нашою діяльністю ніхто не цікавиться. А Алею Героїв Соціалістичної праці в селі Анисів відкрили в 2013 році.
  Понад 70 краєзнавчих проектів і заходів у 2016 році.
  1. Пам’ятні знаки
  Інформаційні стенди (3 стенди) “Седнівська осінь 2003–2015” (смт Седнів, 1 жовтня).
  Інформаційний стенд “Малярня Т.Г.Шевченка” (смт Седнів, 14 жовтня).
  Інформаційний стенд “Як знімали кіно” (с. Шестовиця, 10 вересня).
  Інформаційний стенд “Відомі земляки” (с. Шестовиця, 14 жовтня).
  Інформаційний стенд “Відомі земляки” (с. Андріївка, 24 серпня).
  Інформаційний стенд “Військові госпиталі” (с. Анисів, 21 вересня).
  Інформаційний стенд “Історія церкви” (с. Дніпровське, 27 жовтня).
  Інформаційний стенд “Спортивне життя школи” (смт М.-Коцюбинське, 9 вересня).
  Проекти стендів “Відомі земляки смт Олишівка” та “Дати та події історії Олишівки” (презентовано громаді в лютому).
  Меморіальна дошка А.Г. Верьовці (с. Боромики, 28 серпня).
  Меморіальна дошка Л.Ф. Бикову (с. Шестовиця, 10 вересня).
  Меморіальна дошка головному лікарю ЦРЛ А.І.Мєдніковій (ЦРЛ, 17 червня).
  Меморіальна дошка М.І. Бланку (с. Піски, 8 вересня).
  Меморіальна дошка (М.І. Потапову, 21 вересня)
  Пам’ятний знак М.І. Потапову (с. Андріївка, 9 вересня).
  Пам’ятний знак чорнобильцям (смт Гончарівське, 23 квітня).
  Пам’ятний хрест монітору “Смоленськ” (с. Ладинка, 8 вересня).
  Пам’ятний знак ювілейній даті про першу письмову згадку про село (с. Москалі, липень).
  Здійснено перепоховання загиблих у вересні 1941 р. воїнів, встановлено пам’ятник на могилі воїнів (с. Деснянка, Новобілоуська сільрада, 22 червня).
  2. Музейні проекти
  Музейна вуличка просто неба біля Георгіївської церкви (смт Седнів, 1 жовтня, а 9 листопада доповнена банерами “Седнів в кіно” та “Седнів на картинах художників”).
  Музей іграшок (с. Рівнопілля, райосвіта).
  3. Про загиблих земляків на фронтах Другої світової війни
  Вручено уточнені матеріали про воїнів-земляків смт Олишівка (лютий), Сивки у М.-Коцюбинську (травень), с. Мньов (червень), с. Жукотки (23 вересня), Шестовиця (14 жовтня).
  Вручено тексти Літописів громад Олишівка (лютий), Мньов (червень).
  Ветеранська організація з м. Київ (О.В. Мармашов) передала матеріали про події вересня 1941 р. с. Ладинка з німецьких архівів, їх надруковано в райгазеті (8 травня).
  4. Краєзнавчі конференції та заходи
  29 січня – на сесії Чернігівської райради презентовано видання “Календар дат на 2016 рік”.
  12 лютого – громадське обговорення в Олишівці проектів “Відомі земляки”, облаштування постаменту під колишнім пам’ятником під пам’ятний знак датам історії селища, презентація матеріалів про загиблих у Другій світовій війни воїнів-земляків та Літопис громади. Згодом окремим листом запропонував винести на збори громади обговорення цих проектів.
  24 лютого – поїздка до смт Комарин, Брагинський район, Білорусь, подарували краєзнавчі матеріали представникам району та селища – “Літопис доль. Книга 2” та “Звід пам’яток. Чернігівський район”. Також розповіли про вшанування в громадах відомих земляків.
  9 березня – вшанування Т.Г. Шевченка в Седневі (9 березня).
  11 березня – краєзнавча конференція (зал Чернігівської РДА).
  12 березня – зустріч у смт М.-Коцюбинське колишніх керівників Чернігівського району.
  Березень-вересень – зібрання мешканців виселеного села Сивки – про історію села, відомих селяків, церкву (с. Рад.Слобода, 17 березня та М.-Коцюбинське, 24 червня).
  26 квітня – до 30-річчя аварії на ЧАЕС в залі адміністрації презентація книги про чорнобильців району.
  14 травня – під час вшанування жертв політичних репресій бібліотекарі ЦБС підготували виставку матеріалів про Чернігівський район, зробив презентація представлених матеріалів (неподалік від с. Халявин, 15 травня).
  8 серпня – нарада при заступнику голова Чернігівської РАД щодо заходів по вшануванню воїнів та командирів, які загинули в селах району у вересні 1941 р.
  17 серпня – зустріч-екскурсія музейних та бібліотечних працівників області (смт Седнів).
  23 серпня – під час урочистого заходу до 25-річч Незалежності України згадані відомі земляки державотворці (зал Чернігівської РДА).
  1 вересня – зустріч учнів Ковпитської школи з відомим земляком доктором геологічних наук І.С. Рослий (народився в с. Ведильці).
  9 вересня – вшанування в селі Козероги загиблих воїнів у вересні 1941 року.
  10 вересня – зустріч з народним артистом України В.Д.Талашком (с. Шестовиця).
  1 жовтня – літературно-мистецьке свято “Седнівська осінь” (смт Седнів).
  3 листопада – проведено нараду з директорами шкіл району по виконанню доручення заступника голова РДА (листопад 2015 р.) про створення куточків випускників, медалістів та вчителів школи.
  18 листопада – відкриття з народним художником України А.Н.Шкурком в смт Седнів на музейній вуличці просто неба біля Георгіївської церкви банерів “Седнів на картинах художників” та «Художні фільми, які знімали в Седневі”.
  24 листопада – на краєзнавчий конференції презентовано книгу В.Бутка та С.Горобця “Хроніка війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину”.
  2 грудня – вшанування 210-річниці з дня народження першого укладача Святого Письма українською мовою Пилипа Морачевського (народився в с. Шестовиця). На заході з Олексієм Єршовим озвучили, що за підтримки Андрія Жинського земляцька газета “Отчий поріг” надійде до закладів освіти та культури району
  Вітання з ювілеєм: редактора земляцької газети “Отчий поріг” письменика Леоніда Горлача (15 квітня, філармонійний центр, м. Чернігів), поетесу Н.М.Галковську (зал РДА, 20 травня), письменника В.М. Сапона (с. Рудка, 21 липня), письменника Д.І. Іванова (ЦБС, жовтень). Привітали з 86-м днем народження заслуженого працівника культури І.С. Кириченка (с. Красне, 1 серпня).
  Н.М. Галковська написала гімн картоплі (липень), вірші присвячені Олишівці, до 30-річчя катастрофи на ЧАЕС, до 25-річчя Незалежності України та інші.
  50 років Краснянській школі та першої літописної згадки про село(с Красне, жовтень).
  5. Перейменування
  У смт М.-Коцюбинське вулиця на честь Героїв АТО Брешинського і Томилка.
  У с. Черниш вулиця на честь відомого земляка Героя Радянського Союзу А.С.Юрченка (розпорядження голови ОДА від 20 травня).
  У с. Клочків вулиця на честь відомого земляка учасника Другої світової війни, громадського кореспондента районної газети “Наш край” Василя Седня (розпорядження голови ОДА від 20 травня).
  У с. Боромики вулиця на честь відомого земляка, кавалера трудових орденів Григорія Володія.
  У с. Шестовиця вулиця на честь відомого земляка, першого укладача Святого Письма української мовою Пилипа Морачевського (розпорядження голови ОДА від 20 травня).
  6. Видання.
  Книга про чорнобильців “Долі, обпалені Чорнобилем: Чернігівський район” (до 30-річчя катастрофи на ЧАЕС, квітень).
  Міський конкурс “Книга року”: відзначені видання про села району – “Звід пам’яток. Чернігівський район”, “Літопис доль. Книга друга”, про учасників АТО “Борись в ім’я честі”, книга О.Ляшева про Роїще (міськ.бібл.ім. Коцюбинського, 30 травня).
  Вірші Надії Пузан “Дійду до обрію” (с. Піски, 24 серпня)
  Книга С.М. Горобця “Нарис історії села Петрушин. ХVІІІ століття” (вересень).
  Книга-матеріали про дошкільні заклади району (райосвіта).
  Книга С.В. Бутка та С.М. Горобця “Хроніка війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину”. (листопад).
  У книзі про дипломатів області “Служити народу – найвища честь!” є нарис про Анатолія Дроня з Седнева (1 липня).
  Календар ювілейних дат Чернігівського району на 2017 рік (грудень).
  Збірник М.-Коцюбинського краєзнавчого осередку “М.-Коцюбинські читання” (грудень).
  Василь Хижняков “Чернігівська старовина” (грудень).
  7. Відеозбірники
  Відеозбірник “Пізнай рідний край” № 10 (березень).
  Відеозбірник про церкви Чернігівського району (липень).
  Відеозбірник про Седнів (серпень).
  Відеозбірника копіюються та вручаються закладам освіти району.
  8. Висвітлення в ЗМІ
  Прес-конференція про свято “Седнівська осінь” та презентація відео збірника про Седнів (20 вересня).
  Створено передачу про Боромиківську громаду (серпень), про зйомки фільму в Шестовиці (22 серпня), про ветерана з с. Андріївка (жовтень), про афганця С. Шегеду (15 лютого).
  Обласне ТБ подає інтерв’ю: з колишніми мешканцями виселеного села Сивки (6 квітня), з артистом В.Д. Талашком (вересень).
  Публікації в обласних та районній газетах краєзнавця з Черниша М.І. Кирієнка.
  Публікації на інтернет-виданнях “Високий Вал”, “Сіверщина”, “Чернігівський монітор”: про нове видання “Календар району на 2016 р.” (30-31 січня), обговорення проекту облаштування постаменту в Олишівці під колишнім пам’ятником (4 лютого), про історію Олишівки на поштових конвертах (12 лютого), пам’ятне слово про Героя України Анатолія Авдієвського “Седнівська осінь Анатолія Авдієвського” (28 березня).
  У районній газеті в рамках громадського обговорення друкувались матеріали про пам’ятний знак датам та подіям з історії Олишівки (січень), звернення до Шестовицької громади щодо збору фотографій учасників Другої світової війни (жовтень).
  ОблТБ подавало інформацію про: обговорення в Олишівці краєзнавчих проектів (25 лютого), про зустріч сивківців у Рад.Слободі (березень), про вшанування Т.Г.Шевченка в Седневі (26 березня), вітання з 90-річчям колишнього голову колгоспу М.І. Крутіка (с. Шестовиця, січень), з 92-річчям ветеранів війни та праці Марію Митрофанову (с. Андріївка, 13 червня, облТБ), О.І.Носенка та М.Г.Білана з Андріївки (облТБ, 18 жовтня).
  Друкуються мої матеріали: про пожежну справу кінця ХІХ ст. у селах району (“Наш край”, 15 червня), про загиблих на фронтах війни воїнів-земляків з села Мньов (“Високий Вал”, Сіверщина, 29 червня), про Володимира Петровича Ковалена (“Високий Вал”, ПІК, 25 жовтня).
  Чернігівська районна газета “Наш край” друкує замітку Олексія Єршова про передачу Андрієм Жинським книжок від б земляків бібліотекам міста та району (грудень).
  9. Геральдика та поштові конверти
  Протягом року створено герби територіальних громад Мньов.
  Презентовано поштові конверти та марки смт Олишівка (лютий), смт М.-Коцюбинське (24 вересня), смт Седнів (1 жовтня).
  10. Протягом року проходили в селах Дні села
  Виставки краєзнавчої літератури у сільських громадах під час зборів громад та сесій. Наповнення краєзнавчою тематикою сайту Чернігівської райдержадміністрації та Чернігівської ЦБС.
  У освітніх закладах створення куточків про випускників, медалістів і вчителів (Седнів, Олишівка, Киїнка, Ладинка, Ведильці). За відповідним дорученням, проведено нараду по цьому питанню 3 листопада.

 2. Олександр Нараєвський коментує:

  Ви все правильно зробили, пане Олексію, перелічивши здобутки та досягнення всіх відділень земляцтва. А то від “Часу сподівань” пахнуло якоюсь совковістю, коли обов’язково треба було когось подати за приклад – ніби інші нічого не робили чи робили гірше! В нашому випадку, будучи підрозділами громадської організації, кожне відділення робило те, що могло робити, виходячи зі своїх можливостей. А вони у всіх різні, чи не так? Тому дійсно доцільно було не виділяти нікого, а якось лаконічно віддати належне діяльності всіх відділень. Прошу пробачення, якщо моя думка не співпадає з думками більш розумних людей…

 3. Сергій Ковтун коментує:

  Пояснення Олексія Орєховича до “звернення” “Час сподівань” – це змістовний і глибокий аналіз роботи відділень і земляцтва в цілому. З цього пояснення мені особисто стало відомо – хто та що зробив у 2016 році. Звичайно, що для підговки такого аналізу потрібен час, але чомусь у інших його не знайшлося. Хоча і зобов’язані були його знайти, щоб на рівному місці не створювати прецедент, який не сприяє єднанню земляків.

 4. Сергій Ковтун коментує:

  Як багаторічний член ветеранського відділення, з першого дня його існування, хочу окремо прокоментувати «діяльність» ветеранського підрозділу земляцтва, що автором «звернення» «Час сподівань» називається об’єднанням, до якого згідно з доповіддю на конференції входять «Кудін, Лойко, Шурхал, Дерев’янко, Сідельов, Вертушков».
  Про решту земляків-членів земляцтва, що мають відповідний статус, в останні три роки практично перестали згадувати в Товаристві, а їх виступи в газеті «Отчий поріг» та на сайті є не тільки не бажаними, а й неофіційно забороненими.
  Разом з тим, у публікаціях Сергія Кудіна в газеті «Отчий поріг» постійно присутня російська антиукраїнська пропаганда. Український патріотизм відсутній і в автора книги «Тобой дышу, Урал» Михайла Вертушкова, що народився на Уралі та зберіг любов до цих місць. Це якраз класичний приклад, коли люди не в змозі зрозуміти різниці між Україною, Вітчизною, Батьківщиною, Отчизною, Родіной. СРСР і Україною. СРСР і РФ на чолі з Путіним.
  А чого варті поїздки ветеранів до Бресту (Берестя), Мукачева, Одеси?
  За минулу добу на Донбасі зафіксовано 72 обстріли з боку бойовиків і російських «відпускників». І в те, щоб обстріли не припинялися, свій вклад вносить проросійська пропагандистська група Чернігівського земляцтва. Склад її відомий. Достатньо почитати земляцьку газету «Отчий поріг», головним редакторм якої є Леонід Никифирович Горлач (Коваленко). До неї належать і ті, хто не тільки відкрито підтримує головного редактора, а й ті, кому це все байдуже – аби сало було та горілка.
  На офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації є сторінка «Герої не вимирають: http://cg.gov.ua/index.php?id=11747&tp=1&pg=
  Раджу кожному, хто читає мій коментар, зайти на цю сторінку і ознайомитися. В тому, що на Донбасі загинули наші земляки є й провина вищезгаданих пропагандистів.

 5. Володимир Лузан коментує:

  Шановні друзі-земляки! Боляче читати. Пам’ятаймо заклик нашого Пророка: “Обнімітеся, брати мої, молю вас, благаю”. Ці питання потрібно обов’язково обговорити на засіданні Ради чи спеціальній конференції і виробити конкретну позицію і відношення. Зробити це необхідно і невідкладно, спокійно, без навішування ярликів. Але наші рішення повинні стати визначальними в оцінках і відношеннях до минулих і сучасних подій. Хто їх не поділятиме – тих ніхто в Товаристві силою не тримає. Ми – організація патріотичного спрямування, це записано в Статуті. Мені здається, що поки що виникли якісь непорозуміння, яких ми обов’язково позбавимося.

 6. Микола Волощук коментує:

  Пан Володимир Лузан, як і всі попередні земляки, правильно вчинили, що не залишилися байдужими та зробили свої коментарі. Адже ми живемо в демократичній Україні, в якій кожен громадянин повинен дотримуватися Конституції та законів. І наша громадська організація також не повинна виходити за рамки чинного законодавства України. Тож дійсно треба законним способом розібратися з порушниками законів, не влаштовуючи на засіданні Ради чи спеціальній конференції “розправу” над одиницями тих, що законним демократичним шляхом борються з порушеннями чинного законодавства України.

 7. Сергій Ковтун коментує:

  У Статуті Товариства написано багато чого, але це ще не значить, що виконуються його положення. Спробуйте зрозуміти суть дискусії без посилання на Статут. Не треба прикриватися тим, чим прикритися неможливо. Почніть з себе. Висловіть свою особисту позицію до тих чи інших подій, минулих чи сучасних.
  Я свою висловлюю і аргументую. Інші чомусь мовчать: або бояться, або не мають чого сказати. Чогось чекають, на щось сподіваються. Не читав у коментарях інших ще жодного аргумента, в якому мої аргументи були б названі не правильними, не логічними, не патріотичними. Це не якісь непорозуміння, а це принципові речі, шановні земляки. Якщо у когось є бажання поспілкуватися, я особисто знайду час і готовий до зустрічі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.