№ 20 газети «Струна»

У світ вийшов № 20 Чернігівської обласної літературно-мистецької газети «Струна»

Ось що надруковано в номері.

Л і т е р а т у р н о – м и с т е ц ь к а п а н о р а м а. Обласна бібліотека названа іменем Русових. Обласний поетичний фестиваль «Дотиком душі». Календар серпня. Новий номер журналу «Літературний Чернігів». Театр імені Тараса Шевченка: прем`єра вистави «Війна». Безкоштовні курси української мови в «Інтермеццо» . Творчі зустрічі редактора газети в Батурині (Національний заповідник «Гетьманська столиця» і у бібліотеці Сновська. Премія імені Сергія Ілліча Богдана. (Щойно заснована газетами «Світ-інфо» і «Струна», а також Культурно-мистецьким центром «Інтермеццо» обласна літературно-мистецька й історико-краєзнавча відзнака імені відомого лікаря, громадського діяча, літератора. Названо перших її лауреатів). Капела бандуристів співає у Борисоглібському соборі.

І с т о р і я. Як Москва вбивала українських митців. Розстріляне Відродження. Історичні паралелі. «Клятва вірних послідовників» фашистів. Автор пісні «Гей, соколи!» – народжений на Вінниччині поляк, який мріяв про вільну Україну. Максим Рильський: за завісою приватного. Іван Рашевський: художник, скульптор, музейник. З історії українського балу (Національний заповідник «Качанівка»). Сторінка з Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського.

П о е з і я. Микола Будлянський, Ірина Кулаковська (Чернігів), Олена Компанець (Сновськ), Наталка Фурса (м. Ромодан, Полтавщина), Раїса Обшарська (м. Чортків, Тернопілля). Поетична Прилуччина: Ніна Ткаченко, Тетяна Шевченко, Ніна Горбань.

До 85-річчя Віталія Терентійовича Коржа, нашого земляка, відомого політичного і громадського діяча, публіциста, літератора. Оповідання «Баян» з його книги прози «Еківоки», виданої в Чернігові у 2019 році.

Д і а с п о р а. Розділ з роману Івана Багряного «Людина біжить над прірвою».

С в і т о в а л і т е р а т у р а. О. Генрі, «Роман біржового маклера». Бранислав Нушич (Сербія): розповідь про письменника, публікація його оповідання «Мито». Золотий фонд української естради. Ансамбль «Кобза». Костянтин Огнєвий. Текст народних і авторських пісень

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.