№3 (159) газети «Отчий поріг»

У світ вийшла газета Чернігівського земляцтва в Києві  «Отчий поріг» за березень 2015 року.

 DA44D02E

Згідно рішення Ради земляцтва від 13.02.2015 року у ній розміщений наступний відкритий лист:

«ГОЛОВІ РАДИ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯЦТВ У МОСКВІ МИКОЛІ ЛЯХУ

Ось уже більше року на українській землі триває кровопролиття, розв’язане кремлівськими імперськими стратегами. Гинуть сотні молодих людей з обох боків, від вдовиних сліз гіркне наша священна земля, від сирітських дитячих плачів здригається небо. Чиниться відверте загарбницьке насилля, неприпустиме для цивілізованих народів на початку ХХІ століття, тим більше, коли йдеться про небачену раніше хитру «гібридну» війну. Особливо гірко стає на душі, коли на боці цинічних загарбників з’являються подібні до Вас «землячки-українці», які забувають, де закопана їх пуповина, якою водою чи молоком поїла їх мати, які святі могили бережуть славу рідного народу.

Свого часу Ви, як вірнопідданий слуга «старшого брата», вимагали ввести російські війська в Україну для захисту вигаданого імперськими ідеологами «русского мира». Було це в часи загарбання Криму. Ваше палке бажання було вволене при допомозі московських «зелених чоловічків» та місцевих ура-патріотів. Ваші земляки-односельці відреагували на Ваш вчинок оперативно, з жахом відсахнувшись від Вас за зраду рідної землі.

Кожна твереза людина, не позбавлена розуму й душі, схаменулася б із початком кровопролиття на Донбасі, яке є черговою ланкою імперського російського ланцюга, що накидається на шию незалежної держави Україна, і якщо не покаялася б, то тактовно замовкла. Та Ви, щиро відробляючи своїм панам за хліб-сіль, продовжуєте скочуватися в прірву безчестя. Ви нарешті виступаєте і як лжеісторик, називаючи Крим та осібно Севастополь «исконно российскими».

Негоже переписувати історію людства навіть за тридцять іудиних срібняків, бо можуть образитися і першопоселенці кримчаки-візантійці, і київський великий князь Володимир, який брав Корсунь тоді, коли ні Москви, ні Московії ще не існувало, і кримські татари, та й українські запорожці, які ходили там на «чайках». Такою ж фальшивкою є й міфічна Новоросія, як корінна російська земля, бо заселена вона північними загарбниками на кістках понищених та вигнаних в інші землі місцевих українських козаків. Радимо Вам по-земляцьки перед тим, як прислужувати сучасним «збирачам російських земель», засісти за вивчення нефальшованої історії й не соромити рідну древню Чернігівщину. На щастя, наша земля породила і славетних патріотів України Олександра Довженка, Павла Тичину, Григорія Верьовку та багато інших.

А кожна чергова жіноча сльозина, кожна крапля мужньої крові захисників України, кожен прокльон із дитячих вуст упаде на Вашу голову. Так завжди народ ставився до зрадників-ренегатів.

Слава Україні!

Рада Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві»

98B1A92C

Підготовлений редакційною групою у складі Віктора Ткаченка, Тетяни Літошко та Леоніда Горлача (Коваленка) проект тексту звернення до голови Ради земляцтв України в Москві Миколи Ляха, вихідця з села Блистова Менського району, з врахуванням  доповнень і зауважень Миколи Борща, Миколи Ткача і Олександра Нараєвського,  Радою нашого земляцтва був підтриманий та запропонований для обговорення земляками, з подальшим узагальненням всіх доповнень і складанням узгодженого листа-звернення.

За таке рішення на засіданні Ради Чернігівського земляцтва в Києві 13.02.2015 року проголосували  її члени, що були присутні, а саме: Віктор Ткаченко (голова Ради), Тетяна Літошко, Микола Борщ, Микола Засульськи, Олексій Орєхович, Володимир Пушкарьов, Василь Устименко (заступники голови Ради), Володимир Буглак, Микола Вощевський, Петро Захарченко, Володимир Зуб, Микола Компанець, Євген Клименко, Сергій Кудін, Володимир Леміш, Володимир Лузан, Павло Мисник, Лариса Моцар, Юрій Пероганич, Андрій Пінчук, Микола Поета, Микола Ткач, Анатолій Ткаченко, Василь Тройна, Микола Халимоненко.

У ході обговорення в період з 13 по 21 лютого до редакційної групи надійшло ряд доповнень, в тому числі й у вигляді коментарів на офіційному сайті земляцтва.

На загальних зборах повноважних представників членів СГО «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» 17 лютого 2015 року було заслухане питання: «Про звернення Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві до голови Ради українських земляцтв в Москві Миколи Ляха, вихідця з села Блистова Менського району».

З цього питання порядку денного збори заслухали повідомлення Віктора Ткаченка про прийняте Радою земляцтва 13 лютого звернення до голови Ради українських земляцтв у Москві Миколи Ляха. Віктор Вікторович також ознайомив учасників зборів із змістом звернення.

Крім того, Віктор Ткаченко проінформував повноважних представників членів СГО «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» про те, що «Микола Лях був одним з радників Президента Російської Федерації Володимира Путіна, а також одним з очільників Чернігівського земляцтва у Москві. Два роки тому Микола Лях очолив організацію, яка об’єднала всі земляцтва України у столиці РФ. На зборах Товариства «Чернігівське земляцтво» в м. Києві з нагоди 18-річчя утворення Микола Лях представляв земляцькі об’єднання українців у Москві.

Але з початком неоголошеної військової агресії Росії на території України Микола Лях став одним з підписантів так званого «Листа 26-ти» до Президента-втікача Віктора Януковича з вимогою арештувати бунтарів, встановити «порядок» в Україні, вжити заходів до ліквідації «Майдану». Серед підписантів були також керівники земляцтв у Москві – Донецького, Луганського та відомі громадські діячі-вихідці з України.

Крім того, у своєму Новорічному вітанні до членів Ради земляцтв України у РФ, керівників і членів українських регіональних земляцтв, друзям Ради земляцтв у Москві Микола Лях висловив радість з приводу «возвращения исконно российских Крыма и Севастополя в родную гавань». Його дії були засуджені депутатами Блистівської сільської ради Менського району Чернігівської області та знайшли різкий осуд у ЗМІ Чернігівської області».

На зборах виступили:

Валерій Цибух – президент ГО «Земляцтво буковинців в м. Києві «Буковина», який зазначив, що звернення Ради товариства «Чернігівське земляцтво» дуже жорстке і «відсікає всі мости» для українців у Росії щодо допомоги та співчуття Україні. Зверненням до однієї людини ми висловлюємо своє негативне відношення до всіх українців у Москві. Це забагато честі Миколі Ляху, але це право найближчих його земляків. Різкий осуд Миколи Ляха та «26-ти підписантів» можуть порушити дружні та родинні зв’язки не лише сьогоднішніх українців і росіян, але й їх дітей і онуків.

Михайло Каплун – голова правління ГО «Земляцтво «Хмельниччина», поінформував, що за його відомостями багато земляків-українців, які нині мешкають у Росії, зазнають політичних утисків і хотіли б, при всьому тому, повернутися в Україну. Але після таких виступів, як у Миколи Ляха, вони бояться навіть звертатися до родичів на батьківщині. Деякі з них хотіли би повернутися за умови подвійного громадянства, але Україна не має такої норми в законі. Прикро, що через необдумані дії кількох українців, які, можливо, і не мали нічого патріотичного на меті, крім як заявити про себе, страждають сотні наших земляків  на чужині.

Борис Пономаренко – перший заступник голови Ради ГО «Черкаське земляцтво «Шевченків край», запропонував звернутись до всіх українців у Росії з осудом дій владної верхівки Росії щодо анексії Криму, відкритих військових дій на сході України, економічної блокади торговельних зв’язків «Україна – Росія».

Іван Рішняк – голова ГО «Сумське земляцтво в м. Києві», сказав, що ми, як сусідні народи, маємо дружити і створювати сприятливі умови для співробітництва, економічного та культурного розвитку обох країн.

Володимир Федорченко – президент МГО «Земляцтво Запоріжжя», зазначив, що, без сумніву, на такі випади потрібно реагувати. Я підтримую чернігівчан, їх звернення необхідно надіслати в російські ЗМІ, у тому числі у «Дощ», в громадські організації та інші канали комунікацій. Нещодавно в Німеччині вийшла з друку книга «Путократія», в якій відверто говорять про те, що часи правління Путіна можна прирівняти до часів Сталіна і «холодної війни». На такі випади треба реагувати гостро та безкомпромісно.

За рішенням зборів Борис Пономаренко підготовив наступний проект листа-звернення до РГО «Рада земляцтв України в Москві» та усіх українців Росії, що був узгоджений з членами Координаційного комітету Асоціації:

«Регіональній організації
«Рада земляцтв України в Москві»,
усім українцям Росії

Шановні співвітчизники!

Древній Київ і вся Україна нещодавно вшанувала річницю світлої пам’яті героїв Революції Гідності, безжально розстріляних силовиками за наказом колишнього президента Віктора Януковича. Серед загиблих, які піднялися проти тиранії, безправ’я та повної вседозволеності сформованої ним влади, були українці, росіяни, грузини, вірмени, білоруси, представники інших національностей, для яких загальнолюдські ідеали рівності, взаємоповаги та соціальної й національної справедливості були вищими, ніж почуття особистої безпеки. Сьогодні наша пограбована й обеззброєна держава змушена вживати термінових заходів для відновлення поруйнованої економіки, забезпечення соціального захисту населення України і нерівної боротьби з сепаратистами та іноземними окупаційними військами на сході країни.

Всім відомо, хто окупував Крим, хто озброює та навчає сепаратистів і найманців, звідки беруться й хто обслуговує «Гради», «Смерчі», «Буки», «Торнадо», новітні танки та системи ППО. Щодня примножуються нічим не виправдані жертви з обох сторін, проливається кров, гинуть ні в чому невинні мирні громадяни нашої країни. Весь світ розуміє: чиниться цинічна агресія проти України.

Після ганебної втечі попередньої влади українці обрали нового президента, новий парламент, розпочали реформи у сфері економіки та місцевого самоврядування з метою децентралізації влади та поглиблення демократії. Ми усвідомлюємо: в державі є багато проблем різного характеру та, інколи, різко критикуємо нову діючу владу. Але це наші проблеми і вирішувати їх буде лише український народ!

Ми довго йшли до своєї власної Державності, тому будемо її захищати усіма можливими засобами. Хочеться вірити, що у цей складний для нас час, ваше розуміння і ваші симпатії на нашому боці. Усвідомлюємо й складнощі у ситуації,в якій ви опинилися та ймовірність відповідної жорсткої реакції провладних структур на події в Україні.

Тому звертаємося до усіх вас з єдиним проханням: не принижуйте себе необдуманими діями, за які буде соромно вашим нащадкам, не підтримуйте тих наших «землячків», які роблять гучні заяви заради особистого комфорту чи кар’єри, а можливо й з почуття власної неповноцінності та помсти. Бо, як інакше розцінити звернення деяких «горе-землячків» до Януковича про необхідність застосування жорсткої сили до майданівців, чи істеричні погрози ще одного «патріота» спалити напалмом Київ. Нашу древню столицю уже палив кривавий Батий та інші завойовники, а вона стоїть і вічно стоятиме, як Православна Твердиня на Дніпрі.

Ми впевнені, що наша рішучість, наша боротьба за цілісність нашої Держави, підтримка України з боку людей доброї волі в усіх країнах світу, нарешті протверезять гарячі голови та змусять шукати шляхи до миру.

Віримо, що мине й це лихоліття, ми залікуємо рани і будемо зустрічати маминою піснею та хлібом-сіллю усіх вас, з дітьми та онуками, як добрих гостей, на рідній для вас вільній, багатій і щасливій українській землі. Усіх – хто не погрішив перед нею своєю совістю!

Із щирою повагою та готовністю до співпраці.

За одностайної підтримки та за дорученням керівників земляцтв України,

Голова Асоціації земляцтв України у м. Києві

Віктор Ткаченко»

Збори доручили голові Асоціації Віктору Ткаченку через засоби комунікацій узгодити лист-звернення з керівниками земляцтв областей і регіонів України і надіслати його до Регіональної громадської організації «Рада земляцтв України в Москві» та усіх українців у Росії.

Після узгодження з керівниками земляцтв областей і регіонів України Віктор Ткаченко 26 лютого 2015 року підписав цей лист-звернення .

Олексій ОРЄХОВИЧ, заступник голови Ради земляцтва

 

Опубліковано у ЗМІ | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до №3 (159) газети «Отчий поріг»

  1. Іван Забіяка коментує:

    Це вже інша справа. Будемо чакать реакції.

  2. Олекса Удайко коментує:

    Дуже слушний крок, хоч і зі значним запізненням. Путін з самого початку незалежності використовує п’яту колону з метою знищення нашої України, а ми очнулися лише на 25-му році будівництва власної держави. Ганьба нам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.