76 років тому

25 квітня 1945 року почала роботу міжнародна конференція у Сан-Франциско, в результаті якої було підписано Статут ООН 26 червня 1945 року, що набрав чинності 24 жовтня 1945 року.

Членом-співзасновницею ООН стала і Українська РСР, яка отримала запрошення на Сан-Франциську конференцію 1945 року як вияв міжнародного визнання внеску українського народу у перемогу в Другій світовій війні.

Її представники взяли активну участь у розробці Статуту ООН. Так, у першому комітеті, де були розроблені Преамбула та Глава 1 «Цілі та принципи» Статуту, головував очільник делегації УРСР на конференції у Сан-Франциско, міністр закордонних справ УРСР Дмитро Мануїльський.

Важливу роль у представленні України в ООН відіграв і уродженець Сосниці, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ в 1950-1984 роках Василь Якимович Тарасенко.

З травня 1945 року він був помічником міністра закордонних справ УРСР. З серпня 1945 по січень 1946 року – представником УРСР в Європейському комітеті Адміністрації допомоги і відновлення Об’єднаних Націй (ЮНРРА). З січня по листопад 1946 року – представником УРСР в Економічній і Соціальній Раді ООН. Він входив до складу делегацій України на Генеральній Асамблеї ООН, з 1948 року сам керував делегацією України на Генеральній Асамблеї ООН. У 1948-1949 роках представляв УРСР в Раді Безпеки ООН.

Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка

Опубліковано у Інше | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.